reklama

Problem z wymową S C SZ CZ

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez nutka13, 20 Wrzesień 2008.

1. nutka13

nutka13 Mama Wiki iAmelci

Witam mamusie mamy problem z starszą córką Wiktorką ,zaczeła chodzić do przczkola i pani logopeda zbadała ją i stwierdziła wade wymowy.Zaczyna chodzić na zajecia do niej w czasie trwania przeczkola ale ja i tak sie martwie że sie nienauczy wymawiać poprawnie.Prosze o rade ,a może któraś mama też to przerabiał ???
    Niewymawia zgłosek S C SZ CZ .Zaczeła mówić dosc zrozumiale jak miała 3 lata.

2. AnnaS

AnnaS Fanka BB :)

Jak długo twoja Wiktoria chodzi już do przedszkola?Moja córka mając 3,5 roku poszła do przedszkola i mówiła zrozumiale zaledwie kilka wyrazów (nie znaczy poprawnie), poza tym jej mowa to była kompletna chińszczyzna, niestey w dużej mierze również dla mnie, już ciut wcześniej zaczęłam chodzic do logopedy ale z marnym skutkiem (nieodpowiednia pani), przedszkole zdziałało cuda, moje dziecko dosłownie w 3 m-ce zaczęło mówic tak, że w 95 % ja ją rozumiałam a w jakiś 50% obcy, po kolejnych trzech miesiącach córcia dogadywała sie z obcymi. U mnie podziałało przedszkole, ale polecam dobrego logopede i częste zajęcia (conajmniej 2 razy w tygodniu) no i domowe cwiczenia- zabawa w kotka oblizującego usta dookoła, itp. moja córka właśnie zaczyna wymawiac "r" i zostaje jedynie problem z "h".
    Pozdrawiam i życzę jak najszybszej poprawy :-)

3. reklama
  4. nutka13

nutka13 Mama Wiki iAmelci

Zaczeła jak miała 4 lata wiec jakisz czas chodzi do przeczkola.Logopeda jest w przeczkolu i jakos rodzice sobie ją chwalą.W domu cwiczymy i mam nadzieje że szybko zacznie poprawnie mówić,ja jak byłam w jej wieku to podobno jeszcze gorzej mówiłam wiec może to dziedziczne.

A pozatym pieknie zna cały alfabet i umie napisać wszystkie literki z pamieci,pamiec ma wielką zapamieta dużo,pieknie rysuje i nieodejdzie od pracy puki nieskączy.Wiec jeszcze tylko ta wymowa jej niewychodzi.ALE DAMY RADE TO POPRAWIĆ.

5. jasmina111

jasmina111 Fan(ka)

Moja corka ma Dyslalie Wieloraka Zlozona (przepraszam za brak polskich liter)
    Poszla do przedszkola w wieku trzech lat i umiala mowic podstawowe slowa. Bardzo sie wtedy martwilam czy da sobie rade. W przedszkolu zostala skierowana do logopedy. Bylam bardzo zadowolona z zajec. Oprocz cwiczen logopeda zwiekszala jej tez zasob slow co bylo w jej przypadku bardzo wazne. Do tej pory jednak mamy problem z literka K i G oraz R.
    Dopiero teraz Jasmina zaczela wymawiac literke K i G ale w pojedynczych slowach.
    Polecam rozmowe z logopeda i jezeli to konieczne cwiczenia w domu. Ale uwaga nie przesadzac bo dziecko bardzo latwo moze sie zniechecic.
    Zycze powodzenia
    :tak:

6. aniadavid

aniadavid Fanka BB :)

Moj synek od 2 miesiecy probuje wymawiac sz, cz, ż, No i cwiczymy razem, mowie zeby powtarzal za mna na przemian slowa na sz i s, cz i c, itd. Czasami mu sie myli ale jak uslyszalam pierwszy raz jak on powiedzila wyraznie szkola to az sie cieplutko zrobilo na serduszku :tak::tak::tak:

Poleć forum