reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z wymową S C SZ CZ

nutka13

Mama Wiki iAmelci
Dołączył(a)
11 Czerwiec 2008
Postów
1 087
Miasto
TUREK
Witam mamusie mamy problem z starszą córką Wiktorką ,zaczeła chodzić do przczkola i pani logopeda zbadała ją i stwierdziła wade wymowy.Zaczyna chodzić na zajecia do niej w czasie trwania przeczkola ale ja i tak sie martwie że sie nienauczy wymawiać poprawnie.Prosze o rade ,a może któraś mama też to przerabiał ???
Niewymawia zgłosek S C SZ CZ .Zaczeła mówić dosc zrozumiale jak miała 3 lata.
 
reklama
Jak długo twoja Wiktoria chodzi już do przedszkola?Moja córka mając 3,5 roku poszła do przedszkola i mówiła zrozumiale zaledwie kilka wyrazów (nie znaczy poprawnie), poza tym jej mowa to była kompletna chińszczyzna, niestey w dużej mierze również dla mnie, już ciut wcześniej zaczęłam chodzic do logopedy ale z marnym skutkiem (nieodpowiednia pani), przedszkole zdziałało cuda, moje dziecko dosłownie w 3 m-ce zaczęło mówic tak, że w 95 % ja ją rozumiałam a w jakiś 50% obcy, po kolejnych trzech miesiącach córcia dogadywała sie z obcymi. U mnie podziałało przedszkole, ale polecam dobrego logopede i częste zajęcia (conajmniej 2 razy w tygodniu) no i domowe cwiczenia- zabawa w kotka oblizującego usta dookoła, itp. moja córka właśnie zaczyna wymawiac "r" i zostaje jedynie problem z "h".
Pozdrawiam i życzę jak najszybszej poprawy :-)
 
Zaczeła jak miała 4 lata wiec jakisz czas chodzi do przeczkola.Logopeda jest w przeczkolu i jakos rodzice sobie ją chwalą.W domu cwiczymy i mam nadzieje że szybko zacznie poprawnie mówić,ja jak byłam w jej wieku to podobno jeszcze gorzej mówiłam wiec może to dziedziczne.

A pozatym pieknie zna cały alfabet i umie napisać wszystkie literki z pamieci,pamiec ma wielką zapamieta dużo,pieknie rysuje i nieodejdzie od pracy puki nieskączy.Wiec jeszcze tylko ta wymowa jej niewychodzi.ALE DAMY RADE TO POPRAWIĆ.
 
Moja corka ma Dyslalie Wieloraka Zlozona (przepraszam za brak polskich liter)
Poszla do przedszkola w wieku trzech lat i umiala mowic podstawowe slowa. Bardzo sie wtedy martwilam czy da sobie rade. W przedszkolu zostala skierowana do logopedy. Bylam bardzo zadowolona z zajec. Oprocz cwiczen logopeda zwiekszala jej tez zasob slow co bylo w jej przypadku bardzo wazne. Do tej pory jednak mamy problem z literka K i G oraz R.
Dopiero teraz Jasmina zaczela wymawiac literke K i G ale w pojedynczych slowach.
Polecam rozmowe z logopeda i jezeli to konieczne cwiczenia w domu. Ale uwaga nie przesadzac bo dziecko bardzo latwo moze sie zniechecic.
Zycze powodzenia
:tak:
 
Moj synek od 2 miesiecy probuje wymawiac sz, cz, ż, No i cwiczymy razem, mowie zeby powtarzal za mna na przemian slowa na sz i s, cz i c, itd. Czasami mu sie myli ale jak uslyszalam pierwszy raz jak on powiedzila wyraznie szkola to az sie cieplutko zrobilo na serduszku :tak::tak::tak:
 
Do góry