reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z zajściem w ciąże

Dołączył(a)
15 Luty 2021
Postów
1
Witam. Mam pytanie i za razem chciałabym usłyszeć jakieś odpowiedzi i rady poniewaz od października staramy sie o dziecko i Nam ni wychodzi, nie wiemy co może być przyczyna bądź dlaczego nie mogę zajść.. macie jakieś rady i wskazowki co do tego problemu??
 
reklama
Witam. Mam pytanie i za razem chciałabym usłyszeć jakieś odpowiedzi i rady poniewaz od października staramy sie o dziecko i Nam ni wychodzi, nie wiemy co może być przyczyna bądź dlaczego nie mogę zajść.. macie jakieś rady i wskazowki co do tego problemu??

Cześć. Od października to jeszcze nie tak długo. Zazwyczaj jakakolwiek diagnostyka podejmowana jest po roku regularnych starań (dużo lekarzy za regularne starania uznaje seks bez zabezpieczeń co 2/3 dni przez cały cykl), ale oczywiście możesz już teraz wybrać się do lekarza żeby porobić podstawowe badania i mieć pewność że wszystko jest w porządku w kwestii zdrowotnej. Podrzucam artykuł, z którym ja się zapoznawałam jak rozpoczęliśmy starania: https://mamaginekolog.pl/zrobic-zeby-zrobic/ :)
 
Witam. Mam pytanie i za razem chciałabym usłyszeć jakieś odpowiedzi i rady poniewaz od października staramy sie o dziecko i Nam ni wychodzi, nie wiemy co może być przyczyna bądź dlaczego nie mogę zajść.. macie jakieś rady i wskazowki co do tego problemu??
Najlepiej udać się do lekarza, aby zrobić podstawowe badania i sprawdzić czy wszystko w normie. I tak jak dziewczyny pisały, do roku czasu starania uznaje się za normę.

No i przede wszystkim co to znaczy staramy? Wiesz kiedy masz czas płodny? Prowadzisz obserwację? Wspomagasz się testami owulacyjnymi?
 
Spróbuj testów owulacyjnych clearblue. Ja zaszłam dzięki nim w obydwie ciąże za pierwszym podejściem . Stosunki w dzień owulacji i dzień po
 
Tak jak dziewczyny piszą idź do lekarza zrób podstawowe badanie. O drugie dziecko starałam się pół roku i nie wychodziło aż w końcu się udało jak byłam na urlopie, napewno trzeba wyluzować bo emocje czasem mogą zablokować i nic z tego nie będzie. Trzeciego dziecka nie planowałam a teraz ma pół roku i sobie nie wyobrażam jakby go nie bylo....jeden raz i odrazu się udało.
Koleżanka starała się bardzo długo już zrobili wszystki badania aż w końcu się udało a potem nawet nie zdążyła dostać pierwszej @ po porodzie i niespodziewanie zaszła w druga ciążę
 
Z tymi staraniami do około roku to zależy od wieku. Jeżeli masz 35l to po 6 miesiącach starań idziesz do kliniki niepłodności po diagnostykę .Jeżeli jesteś młodsza masz dajmy na to 28l to czekanie do roku jest ok. Pod warunkiem, ze nie ma chorób przewlekłych, operacji ginekologicznych itp. Ja osobiście wychodzę z założenia, ze pół roku to czas gdzie 30l kobieta powinna pójść i sprawdzić chociażby AMH. To badanie pokaże czy jest czas na czekanie, czy trzeba działać odrazu.
 
reklama
Po pierwsze lekarz -na pewno zleci zestaw konkretnych badań. Możesz używać testów owulacyjnych chociaż osobiście nie byłam zachwycona ich działaniem i nierobilabym tego ale wiem że u niektórych dziewczyn super się srawdzaly. Oczywiście lykaj kwas foliowy lub jakiś zestaw witamin z tym kwasem i najlepiej Wit D. Ale najważniejsze - wyluzuj 😉. Mam już córkę i obecnie jestem w 2 ciąży. W obu przypadkach swirowalam strasznie w czasie starań (testy owu, liczenie , temperatura, położenie szyjki🤪), w obu przypadkach straciłam nadzieję, w obu przypadkach właśnie wtedy zaszłam kiedy olalam wszystkie metody 😉 powodzenia 😉
 
Do góry