reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem ze stulejka u 5 latka i podniecanie sie?

kamilka87

Majowe mamy'08
Dołączył(a)
30 Październik 2007
Postów
5 171
Miasto
kielce
Witam nie wiem czy to ten dzial w ktorym powinnam zapytac, ale musze. Mamy pronblem ze stulejka tzn nie wystepuja stany zapalne ale jednak skorka ciezko sie odciaga i jest zwezenie. Jednak nadal mielismy sciagac i smarować maścia Diprogenta:tak: Jednak mam pytanie czy ja nadal powinnam to robic? Poniewaz syn ostatnio dziwnie sie zachowuje.. Chce mnie podpatrywać, rysuje ludzi gołych i ostatnio ciagle wklada rece w majty... Jak go pytam co robi? Odpowiada ze siurek nie chce go sluchac i mu staje:baffled: Co powinnam robic?
 
reklama
Przede wszystkim wydaje mi się, że zainteresowanie seksualnością twojego synka raczej nie koniecznie jest związane z leczeniem. Dzieci pomiędzy 5-6 rokiem życia w wkraczają w okres tzn. zachowań orientacyjnych, kiedy bardzo się interesują poznawaniem różnic pomiędzy kobietą a mężczyzną i zastanawianiem się właściwie po co one są. To etap podglądania innych dzieci, dorosłych w łazience, czy rysowania nagich osób.

Być może również twój synek odkrył przyjemność z dotykania się. To, co warto zrobić to z nim porozmawiać i opowiedzieć, że u chłopców tak jest, że siusiak ma prawo wstawać, że to może być przyjemnie, ale , że należy wiedzieć, gdzie i kiedy można go sobie oglądać i dotykać. Tak samo, jak w samych majtkach, czy nawet na golasa też możemy w określonych warunkach.

Pewnie warto też zaopatrzyć się w jakąś książeczkę dotycząca seksualności, sporo rodziców poleca tę Racjonalista|Sklep - Piotruś, Kasia i maleństwo. Komiksowa edukacja seksualna dla dzieci

A dodatkowo możesz poobserwować synka, bo jeżeli jego zainteresowanie jakoś niesamowicie wzrośnie, czy np.: zacznie się masturbować używając jakiś przedmiotów lub zachowywać się nietypowo, np.: agresywnie, to warto znaleźć przyczynę. Na razie jednak przyjęłabym, że to rozwojowe.

Maść bym stosowała nadal, bo od dorosłych „stulejkowiczów” wiem, jaka traumą był zabieg, więc jak się da łagodnie to lepiejJ
 
Dyiekuje aniaslu:-)

My nigdy nie robilismy tematu tabu w tym temacie wiec synek zaraz mowi jak mu cos dolega.. a teraz czuje sie zawstydzony tym co sie dzieje. No nic jak pojedziemy na swieta do Polski postaram sie zaopatrzyc w jakas ksiazeczke zeby w miare madrze mu to wytlumaczyc narazie tyle na ile ja potrafie sie staram:tak: Tylko balam sie wlasnie ze to przez ta stulejke sie to poglebilo ze ja odciagam:zawstydzona/y:
 
On jest zawstydzony tym, że ty mu smarujesz siusiaka, czy tym, że siusiak staje?
 
Tym ze siusiak staje;) Jak pytam czemu tak robi, dlaczego rysuje takie dziewczynki? Odpowiada ze to tajemnica??
 
Do góry