reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy skórne naszych dzieci.

Wczoraj torchę posiedziałam na necie żeby sprawdzić co jest trądzik a co skaza no i na szczęście u nas to na mój gust na 95% trądzik, tym bardziej że w zeszłym tygodniu Małą widziałała pediatra i nic nie mówiła o skazie, no ale z lekarzami różnie bywa...
U dzieci ze skazą ta łuszcząca się skóra jest sucha, czerwona i tak jak piszecie wyrażnie ją widać nad brwiami.
U nas, czyli raczej przy trądziku, są właściwie same krostki takie jak potówki ale tylko na buzi, głównie na policzkach, skóra jest tłusta i się świeci, a ta która się łuszczy na czole i też na główce nie jest czerwona ani sucha, tylko też tłusta, a jak się złuszczy to w danym miejscu problem znika
To tyle moich obserwacji ;-)
 
reklama
u nas też buzia od jakiegoś czasu czerwona, i na brwiach też się łuszczy. Dodatkowo to samo świństwo ma na uszach i wyczytałam ostatnio że ciemienicha może mojawiać się własnie na brawiach i uszach, więc teraz to już sama nie wiem... bo smaruję mu to oliwką i pozniej ładnie schodzi "partiami"
 
Mi właśnie połozna mówiła, że często ciemieniucha jest jednym z objawów skazy, zaczyna się właśnie na brwiach, u nas sa takie żółte łuski, też smaruję oliwką, jest troszkę lepiej, ale zaczyna się skóra łuszczyć za uszkami, i wógole jak dotknę twarzyczki synka , to wydaje mi się taka sucha, te kroski, które miał prędzej, ten niby trądzik był tłusty,a to jest takie wysuszone, a niczym nie robiłam.
Miałam iśc dzisiaj do pediatry, ale jej nie było, spróbuję jutro, zobaczymy co powie
 
Mi pediatra dzisiaj powiedziała że to objaw alergii ale na co to nie wiem. Jak nam bardzo będzie przeszkadzać to da maść Elocom. Zobaczymy. Bo przy skazie faktycznie skóra jest sucha a moja Agatka też ma raczej tłustą i te krostki to na policzku i to prawym a na prawym boku często śpi.
 
Aneczka, a Tobie co pediatra powiedział? Ty karmisz piersią czy butelką, bo ja już całkowicie wyeliminowałam ten nabiał, :-(a te żółte łuski łuszczące, wychodzą teraz też na czółku, na brwiach i na główce,posmarowałam Linomagiem, bo czytałam że to pomaga, zobaczymy? a mój pediatra w tym tyg. nie przyjmuje, za tydz. mamy szczepienie i nie wiem czy czekac, czy iść prywatnie
 
w piatek wybieram się z małym na szczepienie, więc może ja tez się dowiem co to za cholerstwo u nas, bo juz mnie coraz bardziej wkurza:wściekła/y: i mój Skarbek też się wscieka jak go "macam" za uszami i smaruję... wcale mu się nie dziwię. Też bym się wkurzała, a co dopiero takie maleństwo, które jeszcze nie wie o co chodzi i po co go "szturcham":baffled:
 
Mamuśki nie za szybko te szczepienia?? Mnie powiedzieli ze najwcześniej można po 7 tygodniu. Ale prawidłowo ponoć powinno być po 8 tc.
 
MI pierwsze szczepienie wyliczyła i napisała w Książeczce Zdrowia Malucha położna na pierwszej wizycie patronażowej...
Też obawiałam się że Adunia może mieć skazę...bo mój starszy Bartolinek niby miał stwierdzoną ale ani testy z krwi ani skórne nic takiego nie wykazały...ale tak stwierdził pediatra i alergolog...u Adusi pojawiły się krostki...czerwone z białymi łebkami...i łuszczące się brwi...położna poradziła by smarować policzki i czoło spirytusem salicylowym a brwi i okolice oczek przemywać naparem ze świetlika...unikać kremów i oliwki (na policzkach i czole, brwi smarować) ...ewentualnie tylko po kąpieli...i po 2 dniach przeszło...pojawiają się pojedyncze...teraz wiem,że to potóweczki...
 
Bylismy dzis w poradni dzieciecej na kontroli i z wynikami usg nereczek bo mamy z nimi problem i niestety dalsze badania:no:.Przy okazji diagnoza co do naszych krostek ze skaza białkowa:-(i mamy nastepny problem,wiec od dzis zero mleka wszelkiego nabiału,wołowiny,żadnych ciast biszkoptów i takich tam z przyjemności tylko chrubki kukurydziane ale to marne pocieszenie:baffled:.A ja byłam prawie pewna że to tylko trądzik niemowlecy.bo skórka na buzi nie jest sucha,nie ma żadnych zażółceń wiec z tego co tu piszecie i z tego co czytałam w necie to bardziej przypominało własnie tradzik.no nic trudno bedziemy pościc.
 
reklama
Mamuśki nie za szybko te szczepienia?? Mnie powiedzieli ze najwcześniej można po 7 tygodniu. Ale prawidłowo ponoć powinno być po 8 tc.

a mi w szpitalu przy wypisie połozna mówiła, że druga dawka któregoś szczepienia (nie pamietam co to ma być) ma być jak Szymek bedzie miał dokładnie 6tygodni i 1dzień, więc akurat nam wypada w piątek;-)
 
Do góry