reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problemy z oczkami

reklama
Klusiu!Ja mialam to samo gdy Mariuszek mial 10 dni.Zaczely mu ropiec oczy,wiec przemywalam je sola fizjologiczna ale to nie pomoglo.Moim pediatra jest pani z 30-letnim stazem wiec zadzwonilam do niej.Powiedziala,ze to tak jak w Waszym przypadku niedroznosc kanalikow i przepisala mi masc OXYCORT A.Jest to masc do oczu ale lekarka kazala mi wycisnac odrobine na patyczek (taki do uszu),wsadzic mu do noska i delikatnie pokrecic(w obydwie dziurki).Naprawde,nie minal tydzien a oczy przestaly ropiec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Mojemu synkowi zaczeło ropiec oczko po 1wszym miesiącu i lekarka zaleciła mycie solą fizjologiczna i przemywanie kilka razy dziennie SULFACETAMID no i pomogło:-)
 
Moja córcia też ma przytkany kanalik i dr kazał przemywać sola fizjologiczną i masować kącik oka. Jeśli bardzo by ropiało to kazał zakraplać przez 2-3 dni tobrexem. Jak narazie to tylko przemywam i masuję i mam nadzieje że samo przejdzie.
 
Nie wiecie czasem od czego może dziecku łzawić i lekko ropieć oczko?? Jutro niedziela i jak mu nie przejdzie to w poniedziałek lecę do pediatry. Przemywam wodą. Być może nie ma sensu panikować, bo nawet dorosłemu czasem ropieje lekko oko ale...:sick::confused:
 
U nas też były przeboje z oczkami, Kubuś miał zarośnięte kanaliki łzowe-ale on to miał od początku, tj.od urodzenia, po zabiegu też mu ropiały od czasu do czasu, przeważnie po kąpieli-może Twojemu maleństwu dostało się wody przy kąpaniu i dlatego mu ropieje oczko:confused: spróbuj przemywać mu solą fizjologiczną
 
Czy któraś z was była za swoim maleństwem u okulisty?? U nas zapowiada się taka wizyta bo Nadince ropieją oczka. Problem w tym, że nie mam najmniejszego pojęcia jak taka wizyta wygląda. Wiem jak to było gdy musiałam jej zakropić oczka. Po prostu je zamknie, zaciśnie tak mocno, że żadną siłą ich nie otworzysz i naturalnie towarzyszy temu potworny płacz. Dlatego martwi mnie ta wizyta. Pomóżcie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Cześć Magda :-) Ja byłam ze swoją coreczką u okulisty w 4 tyg. na badaniu po naświetlaniach w inkubatorze. Nie jest tak strasznie, lekarz da radę zbadać dzidziusia. Mala miała 3 razy zakrapiane oczka a potem świecili jej w nie latarką. Mala wrzeszczała strasznie ale tylko chwilę a jak potem spała;-) Nie martw się będzie ok:-)
 
Do góry