reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problemy z oczkami

Mój Szymonek też ma problemy z oczkami od urodzenia. Była biodacyna, sól fizjologiczna, floxal. Teraz jest tobrosopt i masaż (zalecenie okulisty) i jak nie przejdzie do trzeciego m-ca życia to czeka nas płukanie kanalików :-(.
 
reklama
Moja córeczka też jest po takim zabiegu (11 dni temu). Prawie od urodzenia ropiało jej prawe oczko. Trzy razy zakraplałam jej biodacynę (trzy kurację - te krople to coś takiego co nie zaszkodzi, ale nie koniecznie pomoże :baffled:) a po masowaniu miałam wrażenie, że jest gorzej (a to oczyszczał się kanalik) aż w końcu poszłam do okulisty. Kazała dalej masować i zapisała floxal. Jak ustąpił stan zapalny to zrobili zabieg. Okazało się, że kanalik łzowy był zarośnięty błonką. Bałam się tego zabiegu, bo się naczytałam strasznych rzeczy, a okazało się, że nie było tak źle. Zabieg był na sali operacyjnej, podali Martynce znieczulenie przez maseczkę i po 15 minutach było po wszystkim i można było towarzyszyć dziecku. Jutro jedziemy do kontroli, ale od tej pory nie było ani razu ropki.
 
Elahar - jak dlugo uzywaliscie tych kropelek? u nas dzis wlasnie mija 7 dzien i nie wiem co dalej czy dawac czy nie.Nie bylam bezposrednio z corcia u okulisty,wiem tylko ze zalecił po jednej kropelce raz dziennie ale nie weim jak dlugo....Oczka juz lepiej wygladaja,nie sklejaja sie,czasem w kaciku oczka ma jeszcze
Nie wiem co robic??
 
Elahar - jak dlugo uzywaliscie tych kropelek? u nas dzis wlasnie mija 7 dzien i nie wiem co dalej czy dawac czy nie.Nie bylam bezposrednio z corcia u okulisty,wiem tylko ze zalecił po jednej kropelce raz dziennie ale nie weim jak dlugo....Oczka juz lepiej wygladaja,nie sklejaja sie,czasem w kaciku oczka ma jeszcze
Nie wiem co robic??

Ja konsultowałam podawanie tych kropelek z 2 lekarzami i jednomyslnie powiedzieli, że podaje się przez tydzień. Ale 1 kropelka dziennie to za mało. Ja podawałam 3 razy dziennie po kropelce. Nawrót ropiejącego oczka miała córcia 3 razy. Ale teraz juz od dawna jest wszystko w porządku. Codziennie przemywam jej oczka wieczorem solą fizjologiczną i jest ok. :tak:
 
Kurcze to mowisz ze 1 kropelka to za malo...szkoda ze juz minal ten tydzien:-(
to co ja mam teraz zrobic wkraplac jej dalej z zwiekszona dawka czy tak jak piszesz tylko ta woda? A czy jak wroci ropka to moge znow wkraplac jej te kropeki czy lepiej juz inne?
Niestety nie mam mozliwosci isc tutaj do okulisty,a tuteisze polozne kaza mi jeszce czekac,bo moze samo przejdzie.
 
Kurcze to mowisz ze 1 kropelka to za malo...szkoda ze juz minal ten tydzien:-(
to co ja mam teraz zrobic wkraplac jej dalej z zwiekszona dawka czy tak jak piszesz tylko ta woda? A czy jak wroci ropka to moge znow wkraplac jej te kropeki czy lepiej juz inne?
Niestety nie mam mozliwosci isc tutaj do okulisty,a tuteisze polozne kaza mi jeszce czekac,bo moze samo przejdzie.

Jeżeli na razie jest wszystko w porządku to nie dawaj kropelek tylko przemywaj solą. Ja tak miałam za pierwszym razem. Dopiero gdyby był znowu nawrót to już 3 razy 1 dziennie. Na prawdę powinno pomóc. Mi powiedziała lekarka, że jak dziecko będzie starsze to powinno się wszystko unormować. A oczko u mojej córci kleiło się strasznie i nawet żółta wydzielinka zniknęła. :tak:
 
Dzieki Elaher mam nadzieje ze jej przejdzie i nie wroci..Amelce od urodzenia ropialo jedno oczko a potem przeszlo na drugie,za kazdym razem gdy sie budzila nie mogla otworzyc oczek..no ale jak narazie jest ok.
 
Witam
Moja córcia(8.5 miesiąca) od jakiegoś czasu często trze oczka, nawet przez sen. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim i wie, co może być przyczyną? Bardzo mnie to niepokoi, bo mam wadę wzroku -10 i martwię się, czy ona tego po mnie nie odziedziczy:(
 
reklama
Do góry