reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problemy z oczkami

najlepiej by bylo chyba wybrac sie do lekarza. powodow moze byc wiele: zmeczecznie oczu po prostu lub od placzu, alergia, jakies podraznienie, zapalenie spojowek. trudno powiedziec.
 
reklama
Dziewuszki byłam dziś z moją mała na kontroli u pediatry i ta powiedziała ,że dziecko ma efekt zachodzącego słońca. Na początku pomyślałam ,że może coś zrobiłam nie tak ze spacerami bo taka nazwa a ta mi wytłumaczyła dość pobieżnie że to zaburzenia neurologiczne bo małej oczka lecą w dół9 ale za przedmiotami ładnie wodzi) . Zrobiła jakieś badanie i powiedziała ,żeby obserwować mała przez dwa tygodnie i na następnej wizycie ją sprawdzi.
Poleciałam do domu i zaczęłam czytać i zbladłam. To jest jakoś powiązane z wodogłowiem.
W internecie jest o tym bardzo mało i chciałam sie spytać czy któraś z was może spotkała się z tym? jakie oczka miały bądź mają wasze dzieciaczki?
Główka mojej małej j przy 4,5 miesiąca ma 41 cm , jakby było wodogłowie to chyba była by jakaś większa?
Nie wiem co o tym myśleć przez dwa tygodnie to ja zeświruje.Jestem może panikarą ale moja mała miała nędzne początki bo urodziła sie z zaburzeniami rytmu komorowego więc same rozumiecie panikuje
Z góry dziękuje za wasze spostrzeżenia
 
Mojemu 7 miesięcznemu Igorkowi zaczeło ropieć oczko.Może znacie jakieś sposoby swoje sprawdzone.POZDRAWIAM.:-)
 
Miałam to samo jak mała miała 2 mce. Proponuję wizytę u lekarza, przepisze maść antybiotykową. U nas pomogła właściwie natychmiast.

Zanim poszłam do lekarza próbowałam domowych sposobów: przemywałam solą fizjologiczną i rumiankiem. Skutek był taki, że ropienie przeniosło się na drugie oko i po nocy mała nie mogła powiek otworzyć takie były zaklejone.
 
gdy ropienie jest nawracajace lub trwa dosyc długo to polecam masaż kącika oka (bok noska) moze to zatkany kanalik łzowy. taki masaz moze pomóc w odetkaniu u nas pomogł juz tylko jeden masażyk i na drugi dzien oczka były czysciutkie
 
Również polecam masaż kącika oka - kanalików no ikoniecznie wisyte u lekarza - bez maci może się nie obejść, no i nie masz pewności, że cos nie utknęło w oczku.
 
:-)Ropiejace oko jest powodem infekcji, moze tez do oka dostalo sie jakies zanieczyszczenie. Tak czy owak nalezy pojsc do lekarza. Prawdopodobnie przepisze masc antybiotykowa. Przy alergii oczy (nie jedno) lzawia, nie ropieja.;-)
 
Witam.

Od tygodnia moja córcia ma katarek i niedawno doszło do tego też ropiejące oczko. Rano ma bardzo posklejane. Czy znacie jakieś dobre sposoby na wyleczenie tego? Czy raczej powinnam do lekarza z tym pójść?

Dziękuję z góry za odpowiedzi.
 
reklama
Do góry