reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problemy z oczkami

Do okulisty mamy termin na styczeń:(Madzia niedawno miała zapalenie spojówek i po nim jakby bardziej trze oczka, już sama nie wiem, co robić, wyczytałam, że to może też być alergia albo pasożyty...buuu
 
reklama
Do okulisty mamy termin na styczeń:(Madzia niedawno miała zapalenie spojówek i po nim jakby bardziej trze oczka, już sama nie wiem, co robić, wyczytałam, że to może też być alergia albo pasożyty...buuu
moze idz do przychodni i prosto do okulistki i sptyaj sie czy cie przyjmie zazwyczaj przyjmuja troszke trzeba poczekac ale warto spróbowac.
 
4 miesięczna Emilka doskonale opanowała sztuke wkładania sobie paznokci w oko doprowadzajac nas rodziców wielokrotnie do palpitacji serca. Po mimo obcinania paznokci 2 razy w tyg godzine temu wlozyla sobie paznokcia w oko co jakis czas łzawi ale jest spokojna i happy. Pod pewnym kątem widac przezroczysty ślad na oku, czy to mozliwe ze to slad po tym paznokciu? : / jechac do okulisty?
 
Najlepiej przemywaj małej oczko solą fiziologiczną- jest do kupienia w każdej aptece ( na takie małe oczko proponuję kupić najmniejsze dostępne buteleczki), pamiętaj, że po otwarciu można taka wodę uzyć tylko raz, a poźniej nie ma już swojej wartośći. Ewentualnie mozna uzyć zaparzonego i schłodzonego naparu z rumianku. Z okulista bym się wstrzymała conajmniej do jutra. Szybkiego powrotu do zdrówka.
 
Po pierwsze nie panikuj!
Oczko lzawi, bo zostalo podraznione!
Prawdopodobnie mala marudzi z zupelnie innego powodu!
Ja wiem, ze latwo sie mowi, ale czasami rodzice doszukuja sie tego, czego faktycznie nie ma! Nie zrozum mnie zle! Obserwuj malenstwo i jesli oczko sie zaczerwieni, lub bedzie cos z niego lecialo, to masz powod do zmartwien. Zaloze sie ze niestety mala jeszcze nie raz podrapie sie w oczko. Moja rada. Zaczekaj do jutra i jesli nadal bedziesz zaniepokojona, to idz do okulisty.
 
Mój synek tak raz się udrapał, że powstał mały krwiak na białku oka ale po kilku dniach zniknął - jęsli bardzo się martwicie to idźcie do okulisty ale może akurat po kilku dniach jej to minie.
 
reklama
Wczoraj Alek obudził się ze strasznie zaspanymi oczkami. Takie wiecie male szparki ;-) Potem byliśmy na zakupach, trochę spał, trochę oglądał świat. Wieczorem oczka zaczęły mu łzawić, a w jednym z nich zauważyłam popękane naczynka. Mały poszedł spać, a kiedy się obudzil wszystko było juz w porządku. Jednak dziś oobudził się znów z opuchniętymi oczkami. Teraz w jednym [ale nie tym samym co wczoraj] znowu popękały mu naczynka. Co się dzieje?
 
Do góry