reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z USYPIANIEM dziecka

Ja od poczatku mialam klopot z usypianiem -mala od urodzenia nie chciala ani nie umiala inaczej niz przy piersi.Jest tak do dzis a ma juz prawie rok!!!Na poczatku trwalo to kilka godzin- myslalam , ze zwariuje.Teraz maks 15 minut...Smoczka nie tolerowala nigdy ( poza 1 tygodniem kiedy to udawalo mi sie zastapic nim cyca-jak juz prawie zasnela) potem nie dala sie juz oszukac.Smoczek teraz sluzy jej do zabawy,nawet z butli soczku pic nie chce, o mleku nie wspomne...Przerazona jestem jak pomysle co to bedzie jak ja ja odstawie...Mam chyba 6 nowych butelek , ktorych pewnie nigdy nie uzyje bo juz jest za duza na nie- odrazu na kubeczek.
Nie mam tez pomyslu jak bede ja usypiac bez cyca- kilka razy probowalam i konczylo sie to fiaskiem...:no:a glos to Pola ma donosny..Pozdrawiam
Tez mialam takie obawy a karmilam swoja corke 14 miesiecy kiedy to powiedzialam sobie dosc.Stopniowo trzeba odstawiac dziecko i nauczyc wpierw zasypiania bez cyca na drzemke(eliminujec te karmienie)Po tygodniu od calkowitego odtawienia moje dziecko przesypialo juz cale noce i tak jesty do dzis:tak::-)Ale o tym to juz w odpowiednim watku jest napisane.Pozdrawiam.
 
reklama
Zuzia ma 8 miesięcy jest karmiona cycem, idzie spać o 20.30 budzi się do karmienia około 24, 3 w nocy ,5 w nocy i o 7, jestem wykończona po nocym kursowaniu między łóżkeim a łóżeczkiem.
Czy takie dziecko naprawde budzi sie z głodu ,może to ja robie jakiś błąd że ją karmie w nocy nie próbując żadnej innej metody:-(
Co myslicie, czy to przejdzie?
 
witaj
ja wprawdzie nie mam tego problemu, bo Nadia niemal od urodzenia przesypia nocki... Ale z tego co mi wiadomo, juz od 6 miesiąca dzieczaczka można przyzwyczajac do nocnego niejedzenia. Spróbuj z wodą zamiast mleczka, jeśli nie będzie protestowac i zasnie - znaczy ze to nie głód a przyzwyczajenie. Powodzonka!
 
Witam!
Ja niestety tez mam ten problem z pobudkami w nocy (3 razy). Oczywiście próbowałam podawać niuni wode ale w ogóle nie chciała tylko musiałam ją nakarmić.:-( Więc wygląda na to że jest po prostu głodna.:-( A przecież na noc tzn. około w pół do 9 daję jej kaszkę mleczno-ryżową z bananami na noc. Nie działa :no:
 
22nata22 ma racje z ta woda, jak nie bedzie chciec, to znaczy, ze naprawde glodna. Moze sprobowac jej dawac cos bardziej tresciwego przed snem, jakas kaszke itp., to moze ja dluzej przetrzyma. Albo sprobuj mala odczepic od cyca po 5 minutach, moze to jej wystarczy i znow zasnie. Kiedys odczepilam moja, bo musialam po prostu zmienic pozycje i juz nie chciala wiecej ;-). Dla mnie to byla duza roznica, bo moja jadla 40 min, wiec to 5, to tyle co nic. Trzymaj sie, wierze, ze jest Ci bardzo ciezko...
 
Moja córcia też budziła się dosyć często w nocy i ją karmiłam bo myślałam że jest głodna.A tak naprawdę to chyba za bardzo nie była i zamiast ją karmić po każdym przebudzeniu, po prostu siedziałam przy niej,głaskałam i powoli zasypiała.(Jeśli chodzi o wodę moje dziecko wręcz jej cierpi nieważne czy w dzień czy w nocy)Od razu nie można jej pozbawić nocnego pokarmu ale spróbuj może ograniczyć do jednego nocnego karmienia i tak stopniowo....chyba że Twoja dzidzia naprawdę za każdym razem jest głodna to tak jak radzą dziewczyny-treściwy posiłek w miarę jak najpóźniej. Powodzenia
 
U mnie wygląda podobnie. Mimo iż Nadinka ma ponad 8 miesięcy to dalelej mam kilka nocnych pobudek. U mnie też woda nie wwchodzi w grę więc póki co staram się skracać czas nocnego karmienia. Po kilku minutach delikatnie wyciągam cyca i podsuwam smoczek. Zazwyczaj zasypia po położeniu do łóżeczka, niestety kilka razy zdarzało się, że musiałam ją wziąść kolejny raz bo dalej miała mało cyca:tak: Wiem, że ci ciężko ale damy rade:-)
 
U mnie Marika przesypiala cale nocki od 2 do 6 miesiaca. POzniej cos jej sie zmienilo i budzi sie kilka razy na cyca. Woda nie dziala. Mysle ze to przyzwyczajenie bo po kilku minutach nie ma problemu z zabraniem cycusi ale obudzic si trzeba. Zeby bylo wygodniej coraz czesciej klade ja do swojego lozka. Wiem ze nie powinnam i musez sie oduczyc ale nie mecze sie wtedy tak berdzo i dajecycka przez sen.
Raz bylam twarda i jak mala sie budzila to nie dawalam cycka tylko ja lulalam i dzialalo.
 
hejka
no nie pociesze
moj synek budzil sie regularnie praktycznie do 14-18 miesiaca zycia co 3!!! godziny w nocy :wściekła/y:dodam iz po maciezynskim wrocilam do pracy i normalnie na ryjek padalam ... ale potrzebowal mleczka i tyle ! moja kolezanka karmila swoja coreczke praktycznie do 3 latek w nocy - kazde dziecko jest inne i kazde ma inne potrzby co do karmienia
mam nadzieje ze twoje malenstwo da ci troszke odsapnac :)
 
reklama
na noc podawaj syte mleko .Teraz weszła taka bardzo fajna linia kaszekchyba z bobo vita ..." smaczny sen " czy coś takiego ...mieszam ją z mlekiem synka i podaje w butelce .Ma w sobie melise ..wiec maluch sie uspakaja i jes extra sycąca dla głodomorów. Jesli w nocy sie obudzi podaj sok rozcieńczony ...po pewnym czasie rozcieńczaj wiecej az bedziesz podawac samą wode.

może Zuzia w nocy potzrebuje poprostu " smaku " ..i dlatego podawałabym soczek owocowy rozcieńczony ...
 
Do góry