reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Progesteron i tarczyca w ciąży

kamaxx

Aktywna w BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2019
Postów
76
Cześć dziewczyny ❤ jestem po poronieniu pierwszej ciazy, powód nieznany 😒 Teraz jestem w drugiej ciąży i chciałabym zrobić wszystko aby sytuacja się nie powtórzyła. Wizytę u ginekologa mam w poniedziałek, jednak stwierdziłam że zanim lekarz da mi skierowanie na wynik, zanim umowie się na kolejną wizytę aby ten wynik odczytał, to pójdę jutro sama i zrobię najważniejsze wyniki po poronieniu (tarczyca, ponieważ w ciąży poprzedniej miałam z nią problem i progesteron) i pójdę do niego odrazu z wynikami aby już w poniedziałek mógł mi dobrać leki A nie dopiero dac skierowanie na wynik. Jednak nie jestem zbyt zorientowana jakie wyniki w ciąży zwłaszcza po poprzednim poronieniu są najważniejsze, a także nie wiem jak przygotować się do badania progesteronu i jakie dokładnie zrobić wyniki z całego tsh (czuli jeszcze ft4 i tak dalej)🤷🏻‍♀️ Proszę powiedzcie wszystko co wiecie jakie badania najlepiej wykonać we wczesnej ciąży po poronieniu 🙏
 
reklama
Rozwiązanie
Ja byłam w takiej samej sytuacji. Pierwsza ciąża obumarla w 8 tyg. A teraz jestem w 14tyg. Na początku zrobiłam sobie pakiet badań z tarczycy i morfologie. Na pierwszej wizycie ginekolog od razu przepisał mi progesteron bez badań i to tyle :)
Przykro mi z powodu straty, a jednocześnie gratuluję obecnej. Jeżeli miałaś problemy z tarczycą, to należy zrobić przede wszystkim TSH, i ft4. Ja zwykle robiłam co jakiś czas sama jeszcze anty-TG i anty-TPO. Progesteron by się przydał, no i przede wszystkim potwierdzenie ciąży badaniem i sprawdzeniem przyrostu beta-Hcg. :) Badań można zrobić naprawdę wiele, ale to jest raczej długa i kosztowna diagnostyka, której lekarze niestety nie zalecają jeszcze po pierwszym poronieniu. Chociaż ja je robiłam. :) jak np zespół antyfosfolipidowy i pakiet na trombofilię. Wcześniej teżwykonałam toxoplazmoze, cytomegalię, ureaplasmę, mycoplazmę. Jest tego sporo.
A w którym tygodniu straciłaś ciąże i czy znasz przyczynę?
 
Przykro mi z powodu straty, a jednocześnie gratuluję obecnej. Jeżeli miałaś problemy z tarczycą, to należy zrobić przede wszystkim TSH, i ft4. Ja zwykle robiłam co jakiś czas sama jeszcze anty-TG i anty-TPO. Progesteron by się przydał, no i przede wszystkim potwierdzenie ciąży badaniem i sprawdzeniem przyrostu beta-Hcg. :) Badań można zrobić naprawdę wiele, ale to jest raczej długa i kosztowna diagnostyka, której lekarze niestety nie zalecają jeszcze po pierwszym poronieniu. Chociaż ja je robiłam. :) jak np zespół antyfosfolipidowy i pakiet na trombofilię. Wcześniej teżwykonałam toxoplazmoze, cytomegalię, ureaplasmę, mycoplazmę. Jest tego sporo.
A w którym tygodniu straciłaś ciąże i czy znasz przyczynę?
W 7 tygodniu, płód po prostu zbyt wolno się rozwijał, lekarz powiedział, że przy pierwszej ciazy tak się zdarza, więc mam nadzieję że z tą ciężką wszystko będzie w porządku, bardzo się martwię
 
Nie rozumiem lekarzy, którzy insynuują coś takiego, jak "przy pierwszej ciąży się zdarza". Zdarzyć się może owszem wada genetyczna, w której poronienie jest nieuniknione, ale wcale ni musi to być pierwsza ciąża. EHhh Ci lekarze. Zrób w takim razie pakiet na tarczyce i progesteron, będziesz wiedziała czy jest w normie czy nie potrzebujesz jakieśl uteiny czy progesteronu. :) Gratuluje potwierdzonej ciąży :)
P.s. Każda z nas się martwi, także trzeba to po prostu przetrwać.
 
reklama
Ja byłam w takiej samej sytuacji. Pierwsza ciąża obumarla w 8 tyg. A teraz jestem w 14tyg. Na początku zrobiłam sobie pakiet badań z tarczycy i morfologie. Na pierwszej wizycie ginekolog od razu przepisał mi progesteron bez badań i to tyle :)
 
Rozwiązanie
Do góry