reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Progrsteron

szara16

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Listopad 2022
Postów
42
W poprzednim cyklu straciłam ciążę na początku. Tydzień po spodziewanej miesiączce beta zaczęła spadać progesteron 10. Diagnoza zbyt niski progesteron który mógł spowodować poronienie. W tym cyklu brałam po owulacji luteinę 50 doustnie trzy rano trzy wieczorem. Dziś 11 dpo beta niestety <2,3 a progesteron jedynie 5. O co chodzi ? Czemu jest taki niski? Czy to znaczy że nie przyswajam tej luteiny?
 
reklama
W poprzednim cyklu straciłam ciążę na początku. Tydzień po spodziewanej miesiączce beta zaczęła spadać progesteron 10. Diagnoza zbyt niski progesteron który mógł spowodować poronienie. W tym cyklu brałam po owulacji luteinę 50 doustnie trzy rano trzy wieczorem. Dziś 11 dpo beta niestety <2,3 a progesteron jedynie 5. O co chodzi ? Czemu jest taki niski? Czy to znaczy że nie przyswajam tej luteiny?
 

Załączniki

  • IMG_20230317_151948.jpg
    IMG_20230317_151948.jpg
    17 KB · Wyświetleń: 51
Jeśli nie ma ciąży - a beta tak mówi, progresteron spada. Im bliżej miesiączki, tym niższy.
Niektóre leki z progresteronem nie wychodzą we krwi, duphaston doustny na pewno nie, co do luteiny nie jestem pewna - może ktoś mądrzejszy się wypowie.
 
Luteina wychodzi we krwi, ale są kobiety, które niezależnie od jej brania i tak mają okres w terminie.
Twój progesteron jest po prostu przed okresowy
 
Dziękuję za odpowiedzi rozumiem. Czy wynik 3 dni przed planowanym okresem jest już wiarygodny na tyle żeby odstawić luteine czy jest sens jeszcze sprawdzać będę w dniu miesiączki?
 
Dziękuję za odpowiedzi rozumiem. Czy wynik 3 dni przed planowanym okresem jest już wiarygodny na tyle żeby odstawić luteine czy jest sens jeszcze sprawdzać będę w dniu miesiączki?
Ja bym poczekała do dnia miesiączki. Też mam spadkowy progresteon i biorę duphaston. Chyba , że jesteś pewna kiedy miałaś owulację.
 
Tak zrobię na razie luteiny nie będę przerywać. A myślisz że przy takiej wartości progesteronu (5) jest implantacja możliwe jeszcze?
To ja bym zrobiła w poniedziałek jeszcze raz dla świętego spokoju. Bo tak naprawdę nie wiesz kiedy mogło by dojść do implantacji czy w 8czy12dniu
 
reklama
Do góry