reklama

Proszę o opinie na temat podnoszenia główki niemowlaka

Temat na forum 'Rozwój i zabawy' rozpoczęty przez monajkaa, 21 Czerwiec 2011.

1. monajkaa

monajkaa Początkująca w BB

Witam wszystkie mamy
    Mam 4 miesiecznego synka i dosc pozno zaczal podnosic glowke lezac na brzuszku bo jakies 3 dni temu, wczesniej podnosil ale tylko troche i dosc niepewnie.Ale nie w tym problem, mianowicie jesli ciagnie sie go za raczki jego glowa doslownie wisi.:crazy: Chcialam jeszcze tylko powiedziec ze jak sie go trzyma na raczkach to pewnie trzyma glowke nawet sie rozglada z jednej strony na druga.Prosila bym mamusie o opinie lub pomoc bo nie wiem czy mam sie bardzo martwic czy moge jakos pomoc juz nie wiem co mam robic.pozdrawiam

2. ELWIRKA 25

ELWIRKA 25 Mamuśka

ja mam ten sam problem tylko moja oli ma juz 8 miesiecy tylko ze jest wczesniakiem i jest po operacji

3. reklama
  4. Corin

Corin Mama Trójki :)

Monajka, moj syn mial tak samo, ale u niego to bylo w wyniku komplikacji okoloporodowych. Pediatra skierowala nas na rehabilitacje i cwiczenia wszystko naprawily. Moze skonsultuj to z pediatra.

5. monajkaa

Aktualnie przebywam w Anglii i dzisiaj bylam na wizycie u health visitorki to powiedziala ze jeszcze takiego czegos nie widziala zeby dziecko trzymalo glowke na brzuchu i na rekach ale nie jak sie go przyciaga do siadu i kazala go obserwowac cokolwiek to znaczy

6. _louise_

_louise_ Fanka BB :)

monajka u nas bylo tak samo-ale wszystko sie potem wyrownalo.dodatkowo moj malec nie umial sie b dlugo przekrecac na brzuszekbo chyba dopier w 7 miesiacu zycia zaczal.wtedy troche pocwiczylam z nim i teraz poszedl jak burza-sama jestem w szoku.poczekaj jeszcze-dzieci robia wszystko w swoim tempie a kazde jest inne-np moj maly ma prawie roczek a dopiero od 3 tygodni siedzi samodzielnie bez podparcia,przy czym raczkuje juz od 2 miesiecy staje i probuje chodzic-tak wiec sama widzisz ze to roznie moze byc.ale oczywiscie jak sie niepokoisz to skonsultuj sie z neurologiem-moze byc tak ze jest to wina slabego napiecia miesniowego.lekarz cie na pewno uspokoi.ja tylko powiem ci tyle ze najlepsza rehabilitacja dla dziecka i sposobem na prawidlowy rrozwoj jest ukladanie go na ziemi na kocyku np godzinke dziennie.to wymusza na nim aktywnosc.rozkladaj kocyk albo 2 albo 3 i kladz malca na ziemi,dookola zabawki.i podchodz do niego z roznych stron na przemian.bedzie dobrze :-)

7. doveinred

doveinred my little precious...

monajkaa moze byc tak jak pisze -louise- , kladz duzo na brzuszek by wymusic wzmocnienie miesni szyjnych a jezeli jestes w Anglii i martwi cie ten stan to kochna jedz do Polski na badania albo jedz do kliniki w Londynie( jest tam jakas dobra) Tu od zwyklego GP czy HV sie nic nie dowiesz dla nich jest wszystko normalne, kaza obserwowac a polowy badan nie zrobia.
    W Pl jest nacisk na profilaktyke bo nas nie stac na to by dzieci byly chore a tu to oni maja duzo roznych przypadkow i nastepny do kolekcji nie zrobi roznicy, bo dla nich dziecko czy kto inny chory daje prace opiekunom wiec kolo zamkniete.
    Umow sie na wizyte z pediatra w pl i z neurologem- dowiesz sie dokladnie co i jak , znam wielu ktozy lecza dzieci w PL bo tu ich olewaja.

8. lyla1992

lyla1992 Fanka BB :)

Monajkaa czas na podnoszenie glowki i podciaganie za raczki jeszcze nadejdzie;)

9. monajkaa

Dzieki wielkie dziewczyny.wybieram wie w sierpniu do polski na miesiac wiec jak sie nic nie zmieni to na pewno rundka po lekarzach bedzie, usokoilyscie mnie troche od jutra wiecej pocwicze z malym i mam nadzieje ze w koncu sie dzwignie.Jeszcze raz dziekuje i caluje wasze pociechy:*:*:*

10. reklama
  11. ewela222

ewela222 Zaciekawiona BB

My też tak mieliśmy, i po wizycie u neorologa i usg głowy okazało sie,że bylo niedotlenienie przy porodzie i obnizone napięcie mięśniowe. Chodzimy na rehabilitacje i mały robi postępy.
    Absolutnie nie wolno samemu ciągnac dziecka za rączki!! tymbardziej gdy ciagnie gowkę z tyłu-to powtarzało mi 2 lekarzy i rehabilitantka. Takie podciąganie jest obciązeniem dla kręgosłupa, b.dużym wysiłkiem dla dziecka i dodatkowo niekorzystnie wpływa na łopatki.
    Ważne jest zeby synek zaczął podpiera sie na raczkach w leżeniu na brzuszku. Na początku może by na łokciach,ale musi by podpór bo jak dzwiga sama głowe to mięsnie sie męcza i trwa to tylko chwile.
    Ja bym sie jak najszybciej to możliwe wybrała do neurologa, albo na usg głowki,żeby wykluczyc wszelkie watpliwości.
    pozdrawiam

12. ewela222

ewela222 Zaciekawiona BB

I jeszcze coś, synek obraca sie na boczki? Jezeli nie to warto z nim to cwiczyc, gdy lezy na plecach pokazując mu zabawke na wysokości ramienia ok 15cm od niego, zeby siegnęło rączka (tą z drugiej strony) i pomóc mu przewroci bioderka na bok. Dobrze jest też nosic dziecko plecami do siebie 3mając je jedna reka za brzuszek a druga pod uda, takie krzesełko.

Tutaj http://www.babyboom.pl/forum/porady-rehabilitantki-f393/stymulacja-do-podnoszenia-glowki-48505/ jest też porada rehabilitantki, my robiliśmy takie cwiczenia.

Ostatnia edycja: 22 Czerwiec 2011

Poleć forum