reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prosze o pomoc-pasożyty

U

użytkownik 191

Gość
Witam,
Właśnie przeglądam rożne fora i dowiedziałam sie, ze coraz cześciej zdarzają sie pasożyty u niemowlaków. Mój syn ma 6 miesięcy, od 2miesiaca życia ma wysypana buźkę alergolog i dermatolog mówią, ze to łojotokowe zapalenie skory. Tak sie zastanawiam, bo żadne maści, sterydy nam nie pomagają. Co sądzicie o badaniach na pasożyty u tak małego dziecka jeśli jedynym objawem sa zmiany skórne?. Dodam tez, ze mały przy morfologii miał podwyższony EOS co wskazuje właśnie na pasożyty lub alergie (mleko ma hipoalergiczne minęły 3tyg i poprawa była tylko na początku).
Bede wdzięczna za każda odp. Pozdrawiam
 
reklama
Zrobienie badania nie jest inwazyjne, więc na pewno nie zaszkodzi - jeśli masz takie podejrzenia, to ją bym zrobiła.
(znam przypadek glisty u malca w podobnym wieku, wtedy uparta babcia nosiła kupę do badania, wyszło chyba za 3 razem)
 
Odniosę się do mleka hipo... Jeśli to alergiczne to takie mleko niewiele pomoże...

Badania zrobić warto, nic nie tracisz, choć w badaniach często też nic nie wychodzi.
Edit, widzę, że pytasz o Warszawę, to tam najlepiej do dr Ozimka ;)
 
Zrobienie badania nie jest inwazyjne, więc na pewno nie zaszkodzi - jeśli masz takie podejrzenia, to ją bym zrobiła.
(znam przypadek glisty u malca w podobnym wieku, wtedy uparta babcia nosiła kupę do badania, wyszło chyba za 3 razem)
A znasz moze w Warszawie jakies dobre laboratorium? Czy robic tez krew czy sama kupę?
 
Odniosę się do mleka hipo... Jeśli to alergiczne to takie mleko niewiele pomoże...

Badania zrobić warto, nic nie tracisz, choć w badaniach często też nic nie wychodzi.
Przepisała nam alergolog bo skoro po tyg stosowania tego mleka zaczęło sie poprawiać to ma alergie, ale teraz znowu jest gorzej z jego buźka stosujemy biała papkę ktora tez nie bardzo pomaga
 
Odniosę się do mleka hipo... Jeśli to alergiczne to takie mleko niewiele pomoże...

Badania zrobić warto, nic nie tracisz, choć w badaniach często też nic nie wychodzi.
Edit, widzę, że pytasz o Warszawę, to tam najlepiej do dr Ozimka ;)
Czytałam o dr. Ozimku. Nie zrozumcie mnie zle nie chce oszczędzać na dziecku, ale „konsultacja” u dr Ozimka brzmi średnio. Wolałabym po prostu zrobic badania laboratoryjne. Wydałam juz naprawde sporo pieniędzy na te konsultacje i wolałabym konkrety :(...
 
Biorąc pod uwagę problemy z wykryciem pasożytów ja bym jednak zainwestowała w doświadczenie dr by wykluczyć lub potwierdzić ten trop. Nam w kupie nic nie wychodziło, ale jeden ogarnięty lekarz z okolicy mimo to kazał "przeleczyć". Tylko dziecko starsze było więc z maluchem nic poza tym nie doradzę.
 
Biorąc pod uwagę problemy z wykryciem pasożytów ja bym jednak zainwestowała w doświadczenie dr by wykluczyć lub potwierdzić ten trop. Nam w kupie nic nie wychodziło, ale jeden ogarnięty lekarz z okolicy mimo to kazał "przeleczyć". Tylko dziecko starsze było więc z maluchem nic poza tym nie doradzę.
Rozumiem.. myślałam ze to prostsza sprawa :D
Dziękuje za odp.. a masz moze doświadczenie z łojotokowym zapaleniem skory?
 
reklama

Podobne tematy

U
Odpowiedzi
0
Wyświetleń
442
użytkownik 191
U
Do góry