reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• O tym, dlaczego warto robić usg w ciąży? O pani, która nieoczekiwanie dowiedziała się, że zostanie mamą bliźniąt. O tym co wspólnego ma żel do usg z dźwiękiem rozmawiam z dr Filipem Dąbrowskim. Obejrzyj, bo rozwiewamy wątpliwości

Opowiedz, jak to jest zobaczyć pierwszy raz maleństwo w brzuszku. Dziękuję Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Prosze o pomoc-pasożyty

Marta Anna Z.

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Witam,
Właśnie przeglądam rożne fora i dowiedziałam sie, ze coraz cześciej zdarzają sie pasożyty u niemowlaków. Mój syn ma 6 miesięcy, od 2miesiaca życia ma wysypana buźkę alergolog i dermatolog mówią, ze to łojotokowe zapalenie skory. Tak sie zastanawiam, bo żadne maści, sterydy nam nie pomagają. Co sądzicie o badaniach na pasożyty u tak małego dziecka jeśli jedynym objawem sa zmiany skórne?. Dodam tez, ze mały przy morfologii miał podwyższony EOS co wskazuje właśnie na pasożyty lub alergie (mleko ma hipoalergiczne minęły 3tyg i poprawa była tylko na początku).
Bede wdzięczna za każda odp. Pozdrawiam

reklama

_agnieszka_

Moderatorka
Członek załogi
Rozwiązania
2
Zrobienie badania nie jest inwazyjne, więc na pewno nie zaszkodzi - jeśli masz takie podejrzenia, to ją bym zrobiła.
(znam przypadek glisty u malca w podobnym wieku, wtedy uparta babcia nosiła kupę do badania, wyszło chyba za 3 razem)

Aguu

Rozwiązania
5
Odniosę się do mleka hipo... Jeśli to alergiczne to takie mleko niewiele pomoże...

Badania zrobić warto, nic nie tracisz, choć w badaniach często też nic nie wychodzi.
Edit, widzę, że pytasz o Warszawę, to tam najlepiej do dr Ozimka ;)

Marta Anna Z.

Rozwiązania
0
Zrobienie badania nie jest inwazyjne, więc na pewno nie zaszkodzi - jeśli masz takie podejrzenia, to ją bym zrobiła.
(znam przypadek glisty u malca w podobnym wieku, wtedy uparta babcia nosiła kupę do badania, wyszło chyba za 3 razem)
A znasz moze w Warszawie jakies dobre laboratorium? Czy robic tez krew czy sama kupę?

Marta Anna Z.

Rozwiązania
0
Odniosę się do mleka hipo... Jeśli to alergiczne to takie mleko niewiele pomoże...

Badania zrobić warto, nic nie tracisz, choć w badaniach często też nic nie wychodzi.
Przepisała nam alergolog bo skoro po tyg stosowania tego mleka zaczęło sie poprawiać to ma alergie, ale teraz znowu jest gorzej z jego buźka stosujemy biała papkę ktora tez nie bardzo pomaga

Marta Anna Z.

Rozwiązania
0

Edit, widzę, że pytasz o Warszawę, to tam najlepiej do dr Ozimka ;)
Czytałam o dr. Ozimku. Nie zrozumcie mnie zle nie chce oszczędzać na dziecku, ale „konsultacja” u dr Ozimka brzmi średnio. Wolałabym po prostu zrobic badania laboratoryjne. Wydałam juz naprawde sporo pieniędzy na te konsultacje i wolałabym konkrety :(...

Aguu

Rozwiązania
5
Biorąc pod uwagę problemy z wykryciem pasożytów ja bym jednak zainwestowała w doświadczenie dr by wykluczyć lub potwierdzić ten trop. Nam w kupie nic nie wychodziło, ale jeden ogarnięty lekarz z okolicy mimo to kazał "przeleczyć". Tylko dziecko starsze było więc z maluchem nic poza tym nie doradzę.

Marta Anna Z.

Rozwiązania
0
Biorąc pod uwagę problemy z wykryciem pasożytów ja bym jednak zainwestowała w doświadczenie dr by wykluczyć lub potwierdzić ten trop. Nam w kupie nic nie wychodziło, ale jeden ogarnięty lekarz z okolicy mimo to kazał "przeleczyć". Tylko dziecko starsze było więc z maluchem nic poza tym nie doradzę.
Rozumiem.. myślałam ze to prostsza sprawa :D
Dziękuje za odp.. a masz moze doświadczenie z łojotokowym zapaleniem skory?

reklama

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Instakonkurs! Świętuj z Befado urodzinowy koniec wakacji!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/09/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 22/09/2019

Nowe pytania

Do góry