reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc przy ułożeniu harmonogramu posiłków:)

Misslena jeśli nie chcesz podawać mleka w nocy możesz spróbować, jeśli się twoja Nikola obudzi w nocy podać jej herbatkę. Czasem jest tak, że dziecku wystarczy, że wypije troszkę herbatki w nocy i po tym prześpi do rana. Jednak jeśli dziecko mimo wypicia herbatki domaga się jedzenia, to wg mnie można nadal podawać nocny posiłek, jeszcze przyjdzie czas na oduczenie od posiłków spożywanych w nocy.

Mój synek mimo tego, że od dawna nie je w nocy, to i tak zdarzy mu się przebudzić koło 5 i wtedy domaga się mleka, nie zawsze da się oszukać go herbatką. Po tym jak zje śpi do 9-10.
 
reklama
Noc minęła jako tako, Nikola budziła się często ale tylko po smoczka. O 5.25 obudziła się i koniec spania, nie płakała ani nic więc czekałam z jedzeniem do 6... Masakra, codziennie mam 5-6 pobudek:( umieram już dzisiaj:(

Co do jedzenia, czy mogę do ostatniego mleka dodać jej łyżkę kaszki albo kleiku? Może wtedy będzie lepiej spala...
 
Spokojnie możesz dodać kleik lub kaszkę. Ja na 160ml mleka dodaję 2-3 miarki (używam tej miarki co jest dodana do mleka) kaszki ryżowej owocowej lub kleiku ryżowego, z tego wychodzi mi 180ml mleka z kaszką lub kleikiem. Nie wiem jaką butelką karmisz, ja używam Avent i przy kaszkach stosuje smoczek 3-przepływowy, mam też butelkę TT i tam używam tego smoczka z dziurką w kształcie "x", można też używać smoczka TT do kaszek, ale wtedy trzeba robić gęstszą kaszkę, bo dziura w tym smoczku jest całkiem spora.

A tak po za tym, to dużo zdrówka dla twojej Nikolci z okazji ukończenia swoich pierwszych 6 miesięcy :)
 
Nikolka bardzo dziękuję:*


Używany butelek z Lovi, to jedyne butelki i smoczki z których Nikola normalnie piła jak była malutka, z innych jakoś nie dawała rady.
Mam w domu smoczek trójprzepływowy, ale chyba kupię jeszcze dzisiaj specjalny do kaszki:) Albo spróbuje dzisiaj na trój a jak będzie nieciekawie to jutro skocze po kaszkę:)
 
Moje dziecko też nie pije tyle mleka ile jest napisane na opakowaniu.

Nasz dzień :

7.00-8.00- czasem 150 ml mleka

ok11 - 120 ml mleka

14.00 - obiadek 80-100 ml

17.00- 150 ml mleka

18.00- słoiczek owoców

20.00- 180 ml mleka

Dziewczyny mam pytanie czy Wasze maluchy też nie lubiły kaszki ? Ja małej podawałam i kaszkę owocową z brzoskwiniami ( brzoskwinie lubi ) i kleik ryżowy no i jednym idrugim pluje dalej niż widzi :/ i nie mam zielonego pojęcia co jej dawać jeszcze do jedzenia oprócz tego mleka :(
 
Brejka mój mały akurat kaszkę lubi ale tylko taką bardzo gęstą i łyżeczką.
Może smak jej nie odpowiada spróbuj innego jest duży wybór. Kleikiem ryżowym też pluje.
Mojemu podeszła kaszka z bananami i ostatnio próbuje malinową ta już mniej mu smakuje ale powoli się przyzwyczaja.
Ja daję kaszkę rano jako drugie śniadanie bo odmawiał picia mleczka a kaszki zje dużo.
 
reklama
Misslena moim zdaniem jak dosypiesz jedna mireczke kaszki czy kleiku to nie musisz zmieniac moczka,jak stopniowo bedziesz zwiekszac to wtedy ten smok trójprzeplywowy zda egzamin:)

brejka a moze kleik kukurydziany??a moze kaszke jabkowa??
ja dawalam do mleczka na noc jedna miarke kleiku bezsmaku a druga smakowa,zeby nie mial takiego kwasu na noc po jabłuszkach :):)

Ja ostatnio daje manne wieloowocowa na zmiane staram sie co opakowanie zmieniac smak.Na rano zawsze manna lub ryzowa nestle lub bobowity...A na noc zdrowy brzuszek kaszka na dobranoc z lipa.Polecam!
 
Do góry