reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o wsparcie, radę- ja nie wiem co robić :(

kika102

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Marzec 2012
Postów
29
...Wiem jestem tutaj nowa i od razu trafiam na ten dział.... No cóż namówiła mnie jedna z forumowiczek. Po krótce opisze swoją sytuacje. Samotnie wychowuję córkę zresztą nie jestem jedyna. Niestety przez parę błędów które popełniłam w życiu teraz nie potrafię z tego wyjść choć myślałam że nad wszystkim panuję. Mam zasądzone alimenty- które są w miarę regularnie opłacane plus z racji tego że dziecko nie chodzi do żłobka tylko dorywczą pracę. Niestety w chwili obecnej dostałam pismo że jak wpłacę prawie 2800zl zadłużenia za mieszkanie do końca marca sprawa nie pójdzie do sądu i reszte zadłużenia będę mogła spłacić w ratach. Korzystałyśmy z opsu ale niestety w chwili obecnej przekraczamy dochód. Na miesiąc mamy 1468zl. I niestety komornika. Brakuje mi dosłownie na wszystko, jedzenie, opłaty. Na prawnika mnie nie stać- nie wiem co mam robić. A jak sprawa trafi do sądu równie dobrze my możemy wylądować na bruku :no: Dokumenty przesyłam do Krupki. Mieszkamy w warszawie.
 
reklama
Dobrze napisalas Wasz dochod 1468? Dla mnie to jest duzo pieniazkow na dwie osoby, w wielu rodzinach nawet z wieksza iloscia dzieci starcza to na mieszkanie, kredyty i jeszcze na zycie... Moze nie do konca dobrze gospodarujesz ta kwota? Sorki za to co napisalam, ale dla mnie to naprawde sporo
 
Oczywiście zgodzę się że dla niektorych to dużo- ale teraz tak mamy 1468zl:
400zł komornik
850zl mieszkanie
90zl bilet- musze dojezdzac do pracy
raptem zostaje nam na zycie 128zl. i dlatego nie daje rady :-(
 
nie mozesz pomieszkac u rodzicow? duzo bys zaoszczedzila a i przy okazji moze by pomogli w opiece nad corka? przykro mi z powodu twojej sytuacji ale wydaje mi sie ze nie moga cie wyrzucic na ulice z malym dzieckiem.. sady sadami ale mieszkac gdzies musisz.
 
kika a może złóz o jakos zapomoge tylko nie wiem jak bedzie bo z tego co wiem mops nie odlicza komornika ale spróbować można
 
Anitha bardzo chetnie niestety nie mam warunków i możliwości by zamieszkać z rodzicami bo też o tym myślałam. Jedynie w czym mi pomagają to nad opieką córeczki na czas kiedy ja idę do pracy. Za co i tak jestem bardzo wdzięczna. Ops niestety odmawia nawet docelowek.
 
Ostatnia edycja:
Kika na ulice się z dzieckiem nie wyrzuca, mieszkanie zastępcze. A może dom samotnej matki???
 
reklama
jeśli będziesz miała nakaz eksmisji to i tak własciciel musi wskazać dla Ciebie lokal zastępczy z tego co wiem przy takim dochodzie będzie Ci trudno uzyskać pomoc z mopsu ,ja przekraczam kryterium o kwotę 10 zł i mam dziecko niepełnosprawne i z mopsu też nic nie dostaję bo się nie należy tutaj na forum jest dział porad prawnych warto napisać
 
Do góry