reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prywatny poród w Warszawie (jestem z Poznania) HELP!

Dołączył(a)
5 Luty 2018
Postów
3
Witajcie, przeszukałam internet i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Jestem z Poznania (w którym nie ma szpitala prywatnego, a bardzo zależy mi na porodzie w takowym).

Chciałabym rodzić w Warszawie w szpitalu Medicover, tylko nie wiem jak to rozwiązać logistycznie.

Czy któraś z Wa była w podobnej sytuacji ? Tzw poród w innym mieście ?
Czy rodziłyście w Medicover, jeśli tak to który pakiet ? potrzebuję aktualnych opinii.

Pomyślałam, o przeprowadzce do Warszawy na 3 tyg. przed planowanym porodem,dodatkowo zdecydowałam się na CC, więc chyba będzie łatwiej to rozwiązać. No ale z racji, że w życiu różnie bywa, to co jak poród zacznie się wcześniej. Pozdrawiam serdecznie <3
 
reklama
Przy wcześniejszym porodzie odległość 300 kilometrów jest trochę za duża. Jeżeli zapłacisz za jakiś pakiet a do porodu nie dojdzie Medicover zwróci ci kasę. Żeby mieć CC bez wskazań musisz mieć dedykowanego lekarza. Koszt 1600 o ile nic 0d 2016 się nie zmieniło. Wcześniejsze rozpoczęcie akcji porodowej przy wybranym lekarzu daje Ci pewność że przyjedzie on o każdej porze dnia i nocy i jezeli umawialiście się na CC to ją przeprowadzi. Pakiet mialam ten środkowy plus wybrany lekarz. Poród i pobyt w Medicover wspominam bardzo dobrze.
 
Cewnikowanie u mnie bylo po znieczuleniu. Nawet nie poczułem kiedy i jak ☺. Cesarke zniosłam bardzo dobrze, na drugi dzień po cesarce biegalam po oddziale po herbatę dla męża ☺. Wiadomo że boli. Ciężko się wstaje, nie przyjemne jest np kaszlnięcie. Ale trzy dni po, cesarce już po wypisie nie brałam żadnych środków przeciwbólowych.
 
Cewnikowanie u mnie bylo po znieczuleniu. Nawet nie poczułem kiedy i jak ☺. Cesarke zniosłam bardzo dobrze, na drugi dzień po cesarce biegalam po oddziale po herbatę dla męża ☺. Wiadomo że boli. Ciężko się wstaje, nie przyjemne jest np kaszlnięcie. Ale trzy dni po, cesarce już po wypisie nie brałam żadnych środków przeciwbólowych.
Dzięki, wiele czytałam na temat cc dużo osób straszy a ja niestety cierpię na tokofobie i tylko u mnie cc wchodzi w grę i zastanawiam się nad medicoverem a iatros em.
 
Ewe11. Każdy poród czy to CC czy SN, niesie za sobą jakieś ryzyko powikłań. Ja wiem że dużo się mówi że SN taki super, ale mnie to przy bliźniakach nie przekonało. Jeśli cierpisz na Tokofobie, to cesarka jest dla mnie oczywista. Po co masz się nabawić traumy. To jak zniesiesz, trudno przewidzieć. Podobno planowe znosi się dużo lepiej. Medicover wiem że mogę polecić. Drugiego miejsca nie znam, ale każde w którym przy porodzie jesteś traktowana jak czlowiek i masz wybór, dla mnie jest ok.
 
Ewe11. Każdy poród czy to CC czy SN, niesie za sobą jakieś ryzyko powikłań. Ja wiem że dużo się mówi że SN taki super, ale mnie to przy bliźniakach nie przekonało. Jeśli cierpisz na Tokofobie, to cesarka jest dla mnie oczywista. Po co masz się nabawić traumy. To jak zniesiesz, trudno przewidzieć. Podobno planowe znosi się dużo lepiej. Medicover wiem że mogę polecić. Drugiego miejsca nie znam, ale każde w którym przy porodzie jesteś traktowana jak czlowiek i masz wybór, dla mnie jest ok.
Tak tylko cc tylko pojawił się u mnie lek jak będę to znosić po strasznie się boję że nie dam rady wstać itp
 
reklama
Ewe11 u mnie cesarka była po 8. Pomiędzy 17-18 byla pionizacja. Pomaga położna, prowadzi pod prysznic. Potem idzie już jakoś z górki. Podobno ważne żeby się ruszać, pomaga dojść do siebie. W szpitalu dobierają optymalną dawkę leków przeciwbólowych i np u mnie było bardzo przyzwoicie. Do wstawiania musisz sobie wybrać optymalny sposób dka siebie. Siostra miała zamontowany sznurek i na nim sie podciągala, ja wsrawalam z pozycji bocznej. Wiadomo jest to operacja, ale bać się nie ma powodu
 
Do góry