reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeciwciala przeciw plemnikowe

Dołączył(a)
24 Listopad 2020
Postów
5
Hej dziewczyny, niedawno wykryto u mnie przeciwciała przeciw plemnikom, czy któraś z Was zmagała się z tym albo zna kogoś kto szczęśliwie zaszedł w ciążę przy przeciwciałach jakie metody leczenia są skuteczne?
 
reklama
U mnie lekarz nawet nie zlecił tego badania ponieważ uznał, że niezależnie czy ktoś ma czy nie ma danych przeciwciał to nie ma to żadnego wpływu na zachodzenie w ciążę. Ale może ktoś inny się wypowie.
 
U mnie lekarz nawet nie zlecił tego badania ponieważ uznał, że niezależnie czy ktoś ma czy nie ma danych przeciwciał to nie ma to żadnego wpływu na zachodzenie w ciążę. Ale może ktoś inny się wypowie.
Dziękuje za odpowiedź, co to za lekarz o jakiej specjalizacji? Z kliniki czy ogólny gin.? Chciałabym żeby to nie miało znaczenia, jednak kilka lat starań z jednym poronieniem świadczą że coś ogólnie jest na rzeczy. Może nie mają znaczenia przeciwciała w niskich mianach, u mnie niestety (+++) na 4 możliwe i interpretacja jest obok wyniku że może mieć znaczenie kliniczne. Resztę badań tj. hormony, owulacje, tarczycę, glukoza i ins. są w normie.
 
Lekarz z klinki leczenia niepłodności, specjalizacja endokrynologia ale ja nie miałam poronień. Zapewne tylko lekarz ze specjalizacją immunologa może w tym momencie coś więcej powiedzieć i wprowadzić leczenie. Gdzieś czytałam wątek na temat danych przeciwciał, że można to leczyć ale leczenie ma swoje skutki uboczne i nie jest obojętne dla organizmu. Tak na prawdę leczenie niepłodności to mega szeroka dziedzina obejmuje wiele działów. Życzę powodzenia :/
 
Lekarz z klinki leczenia niepłodności, specjalizacja endokrynologia ale ja nie miałam poronień. Zapewne tylko lekarz ze specjalizacją immunologa może w tym momencie coś więcej powiedzieć i wprowadzić leczenie. Gdzieś czytałam wątek na temat danych przeciwciał, że można to leczyć ale leczenie ma swoje skutki uboczne i nie jest obojętne dla organizmu. Tak na prawdę leczenie niepłodności to mega szeroka dziedzina obejmuje wiele działów. Życzę powodzenia :/
Przejrzałam internet od góry do dołu i ogólnie mało jest na ten temat powiedziane. Są wzmianki o leczeniu o którym piszesz jednak nie ma później info czy się udało dzięki temu 🤦‍♀️Ja też byłam w klinice, doktor sp. androlog zleciła mi to badanie. Co do leczenia niepłodności to racja.....Może być masa przyczyn...... Nie dziękuję i również życzę powodzenia bo rozumiem że też się staracie! Buziaki!
 
Nam się w końcu udało ale to było długa tułaczka (trwała 8 lat)... Ja w ogóle nie umiałam zajść w ciążę. Pomogła laparoskopia, polopiryna i vit.c, euthyrox (w wielkim skrócie). Najlepiej jakbyś poszła do immunologa, ja się do genetyka NFZ w ciągu 2 miesiącu dostałam więc może dla par starających się będzie jakiś szybszy proces rejestracji. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz powodzenia :*
 
reklama
Do góry