reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Przedszkole publiczne czy prywatne?

Rozwiązania
0
Witam! Po wakacjach czeka nas domowa rewolucja,bo nasza pierworodna idzie do przedszkola :D Już od jakiegoś czasu czytam różne poradniki i artykuły na temat wyboru przedszkola ale postanowiłam jeszcze zapytać na forum, w końcu co doświadczenie to doswiadczenie, liczę że podzielicie sie swoimi opiniami :D Przede wszystkim wahamy sie między publicznym a prywatnym. Czytałam skrajne opinie, jedni chwalą, drudzy krytykują, mam większy miszmasz w głowie niż na początku. Tymbardzej chetnie poznam wasze opinie

reklama
Rozwiązania
1
moim zdaniem to nie jest najwazniejsze kryterium którym trzeba sie kierować, są dobre i złe przedszkola publiczne i są dobre i złe przedszkola prywatne, kwestia tylko czy cie stać na czesne, reszta jak dla mnie to przede wszystkim opiekunki, czy dostały robote po znajomości czy sie znają na rzeczy i kochają prace z dziećmi, nie każdy sie nadaje, do tego trzeba mieć powołanie, takie jest moje zdanie

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
36
@kasia_mama_asi chyba nie ma dobrej odpowiedzi, bo wszystko zależy od Twoich i dziecka potrzeb. nasz synek trafił do przedszkola niepublicznego, ale on jako maluch był dzieckiem nadwrażliwym i miałby problem, żeby odnaleźć się w dużej grupie. Zachwyciły nas również pani i prowadzenie dzieci.
Córka wylądowała w przedszkolu prywatnym, które okazało się porażką i zabraliśmy ją z niego po 1,5 tygodnia. Pani postanowiła ją straszyć, w dodatku mną:baffled:, wiec dziecko doszło do wniosku, że jest dosyć dziwna i w ogóle zaczęło ignorować. Potem trafiła znów do niepublicznego, bo w innych nie było miejsca i to przedszkole okazało się przedszkolem marzeń.

Dla nas ważne było, żeby nasze dzieci przebywały w miejscach, gdzie mają dobrą opiekę, szanse na rozwój oraz fajne grono rówieśników. I wiem, że są przedszkola publiczne, które to zapewniają. Zresztą pamiętam, kiedy sama byłam przedszkolakiem, jak bardzo zazdrościłam moim przyjaciółką, że trafiły do przedszkola jak z marzeń. Niewielkie z fajnymi paniami, którym się chciało. Moje przedszkole było zdecydowanie takie sobie i jak po 30 latach spotkałam jedną z pań, to mi się nadal robiło słabo na jej widok:baffled:

Ja bym sobie wypisała swoje oczekiwania i poszukała miejsca, w którym możne je spełnić:)

Rozwiązania
1
najlepiej iść na dni otwarte i wtedy można zobaczyć jak są prowadzone zajęcia. Mój syn chodził do publicznego, pierwszy rok było wspaniale drugi już nie. Przeszedł rok wyżej, zmieniły się panie (jednej się bał) zaszłam w ciążę, urodziłam drugiego syna i przestał chodzić do przedszkola. Nie było mowy żeby go zaprowadzić. Może znajdą się gdzieś opinie na temat tych przedszkoli???

witch84

Fanka BB :)
Rozwiązania
62
Moje dzieci również uczęszczają do przedszkola niepublicznego. Nie wiem czy tak jest w każdym - ale robię przelew raz w miesiącu i nie muszę się o nic martwić. Nie ma dodatkowych składek na teatrzyki czy inne wyjścia. Nie muszę kupować przyborów plastycznych - bo kupuje je przedszkole. Nie płacę za żadne zajęcia dodatkowe (np. taniec, angielski).
Mam też znajomych, co mają dzieci w przedszkolach publicznych - i opinie są różne, aczkolwiek przeważają opinie pozytywne.

I pamiętaj - przedszkole prywatne, to nie jest to samo co niepubliczne. W skrócie:
1. niepubliczne MUSZĄ spełniać wymogi z ustawy MEN (podlegają kontroli przez ministerstwo m.in. w zakresie programowej i wymagań dot. nauczycieli). W prywatnych - może być wykwalifikowana kadra realizująca program kuratorium, ale nie musi.
2. Straż Pożarna - w niepublicznym by mogło zacząć funkcjonować, musi zrobić odbiór (sprawdza drogi ewakuacyjne, czy sprzęt ma atesty)
3. SANEPID - podobnie jak wyżej - w niepublicznym robi odbiór sprawdzając m.in. wysokość sali, określając ile dzieci może być w przedszkolu (zależne od ilości m2 powierzchni), wysokość stolików, krzesełek, kibelków. W prywatnych sanepid nie przychodzi na odbiór.

Rozwiązania
0
Moje dziecko chodziło do publicznego ale nie podobało się tam ani jemu ani nam więc ostatecznie przepisaliśmy je do prywatnego. Wydaje mi sie że w prywatnych bardziej im zależy na tych dzieciach, bardziej indywidualnie podchodzą do nich, a nie tak jak do stada

Rozwiązania
0
Być może wynika to z tego, że w prywatnych placówkach grupy są mniejsze, a to umożliwia przedszkolankom indywidualne podejście do każdego malucha. W Prywatnym Przedszkolu w Gorzkowie też staramy się, żeby liczba dzieci nie przekraczała 20, wtedy mamy pewność, że każdemu z nich poświęcimy odpowiednią ilość czasu i zainteresowania. Pracują u nas w sumie trzy nauczycielki, oprócz tego dzieci mają kontakt z prowadzącymi zajęcia rytmiczne, taneczne, plastyczne czy z języka angielskiego. Nie mogę wypowiadać się w imieniu wszystkich placówek, ale tym, co wyróżnia nasze przedszkole prywatne jest rodzinny model wychowania oraz szczególny nacisk na stały kontakt z rodzicami. Chcemy, aby maksymalnie angażowali się oni w życie przedszkola dla dobra ich dzieci. Spotykamy się z pozytywnym odbiorem tej idei i rodzice chętnie z nami współpracują.

Rozwiązania
0
Ja nawet bez proszenia będę zaangażowaną mamuśką, nie wyobrażam sobei inaczej :D A jeszcze właśnie apropo tego czy nas stać, bo spotkałam sie też z różnymi cennikami. Jakie czesne jest takie optymalne żeby nie przepłacać? Wybaczcie tyle pytań ale chciałabym wybrać jak najlepiej więc zbieram wszystkie cenne informacje

witch84

Fanka BB :)
Rozwiązania
62
Wszystko zależy od przedszkola i od miasta, w którym się znajduje. Większość przedszkoli cennik ma na swojej stronie, więc możesz porównać. U nas w młodszych grupach jest 600zł/m-c, zaś w starszych - 500zł/m-c. Dodatkowo płatne jest zmiana pieluch (150zł/m-c). Młody ma KS, więc w naszym przedszkolu jest zwolniony z opłat, a dodatkowo mam 20% zniżki na starszą (na drugie dziecko). Zatem łącznie za dwoje dzieci płacę 400zł. Gdybym młodszy nie miał KS, to bym płaciła 1000zł.

reklama
Rozwiązania
0
Ja nawet bez proszenia będę zaangażowaną mamuśką, nie wyobrażam sobei inaczej :D A jeszcze właśnie apropo tego czy nas stać, bo spotkałam sie też z różnymi cennikami. Jakie czesne jest takie optymalne żeby nie przepłacać? Wybaczcie tyle pytań ale chciałabym wybrać jak najlepiej więc zbieram wszystkie cenne informacje
Ceny w prywatnych przedszkolach są różne, zależą między innymi od standardu wyposażenia oraz cateringu. U nas miesięczne czesne wynosi 250 zł, a koszt całodziennego wyżywienia (śniadanie, obiad, podwieczorek + napoje) - 9 zł. Posiłki realizowane są przez lokalną firmę, która korzysta wyłącznie ze zdrowych, naturalnych produktów. Uwzględniamy też wszelkie nietolerancje żywieniowe i alergie dzieci, jakie zostaną nam zgłoszone.

adam_beatka

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Trochę nie mam porównania, ale jakoś tak intuicyjnie zdecydowałam się na niepubliczne przedszkole Wesołe Siódemki, mam wrażenie, że tam po prostu przedszkolankom i w ogóle dyrekcji bardziej zależy, grupy nie są przeładowane, do dzieci podchodzi się w miarę indywidualnie, nawet w kwestii jedzenia. To był dobry wybór.

reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry