reklama

Przekręcanie się niemowlęcia

Temat na forum 'Porady - rozwój i zdrowie dzieci' rozpoczęty przez eo1981, 4 Listopad 2010.

1. eo1981

eo1981 Zaciekawiona BB

Witam,
    Jestem tu nowa ale bardzo chętnie skorzystam z Waszych porad.
    Otóż jestem mamą prawie 6 miesięcznego synka ( dokładnie skończy 6 miesięcy 13 listopada).Mam z nim problem bo mały wcale się przekręca.Ani na boki ani z pleców na brzuch ani odwrotnie.Czasami uda mu się obrócić na bok ale to sporadycznie.Obawiam się że będę chyba musiała iść z nim do jakiegoś rehabilitanta.Chyba, że macie jakieś sposoby na "ruszenie" takiego leniucha jak mój smyk?

Z góry dziękuję za porady

2. Karolina Isio-Kurpińska

Karolina Isio-Kurpińska Expert J&J. Porady

Witam,
    Faktycznie sześciomiesięczny maluch powinien już samodzielnie się przekręcać - i to od kilku tygodni. Warto na pewno pokazać malca fizjoterapeucie, choć wcześniej pewnie skontaktować się z pediatrą. Specjaliści będą w stanie stwierdzić, z czego wynika brak tej umiejętności u dziecka - jeśli zaś okaże się, że to faktycznie "lenistwo", dobry fizjoterapeuta podpowie jak bawić się z maluszkiem, aby zachęcić go do większej aktywności. Stanowczo jednak doradzałabym zasięgnięcie fachowej porady! Jeśli mieszka Pani w Warszawie lub okolicach, to proszę o kontakt - tutaj potrafię polecić naprawdę doskonałych i godnych zaufania terapeutów.

3. reklama
  4. eo1981

eo1981 Zaciekawiona BB

Dziękuję za odpowiedźJestemz okolic Warszawy a konkretnie mieszka koło Łochowa.

Poleć forum