reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przekręcanie się

Karoost

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Kwiecień 2022
Postów
37
Hej kochane moja mała skończyła 4 miesiące pięknie trzyma główkę w górze leżąc na boku .
Jeszcze nie dawno potrafiła przekręcać się z brzuszka na plecy teraz nie robi tego jak wspomóc ja w tej umiejętności? I jak wspomóc umiejętność przekręcania się z pleców na brzuch ? I tak na przyszłość czy jakoś można pomóc jej nauczyć się podnoszenia główki do siedzenia ? Dziękuję za odpowiedzi❤️
 
reklama
Hej kochane moja mała skończyła 4 miesiące pięknie trzyma główkę w górze leżąc na boku .
Jeszcze nie dawno potrafiła przekręcać się z brzuszka na plecy teraz nie robi tego jak wspomóc ja w tej umiejętności? I jak wspomóc umiejętność przekręcania się z pleców na brzuch ? I tak na przyszłość czy jakoś można pomóc jej nauczyć się podnoszenia główki do siedzenia ? Dziękuję za odpowiedzi❤️
Leżąc na brzuchu miało by.
 
Hej kochane moja mała skończyła 4 miesiące pięknie trzyma główkę w górze leżąc na boku .
Jeszcze nie dawno potrafiła przekręcać się z brzuszka na plecy teraz nie robi tego jak wspomóc ja w tej umiejętności? I jak wspomóc umiejętność przekręcania się z pleców na brzuch ? I tak na przyszłość czy jakoś można pomóc jej nauczyć się podnoszenia główki do siedzenia ? Dziękuję za odpowiedzi❤️
Polecam wizytę u fizjoterapeuty. Niech spraqdzi, czy tak szybki obrót z brzucha nie wynikał, ze wzmożonego napięcia. Znam ćwiczenia wspomagające obroty u mojego syna, ale mogą nie być wskazane w Waszej sytuacji.
 
Polecam wizytę u fizjoterapeuty. Niech spraqdzi, czy tak szybki obrót z brzucha nie wynikał, ze wzmożonego napięcia. Znam ćwiczenia wspomagające obroty u mojego syna, ale mogą nie być wskazane w Waszej sytuacji.
Chodziliśmy do fizjo jak się obracała i wszystko było ok teraz też czasem ale rzadko leży i płacze zamiast się przekręcić
 
Na 99% to nie był kontrolowany obrót. Jak on wyglądał? Mała odginała główkę i tak jakby leciała na bok i później na plecy?
4 miesiące to jest duuużo za wcześnie na takie obroty ;) I większość dzieci najpierw świadomie zaczyna się obracać z pleców na brzuszek, a na to Twoja córka też ma jeszcze czas, bo to się pojawia zazwyczaj w okolicach 5-6 miesiąca.
A obraca się na boczki? Bo to jest taki czas, że teraz będzie próbowała na boczki, a później z tego przejdzie w obrót na brzuszek.
A jak wspomagać? Prawidłową pielęgnacją. Czyli podczas ubierania czy przewijania nie łapiesz za nogi i nie ciągniesz do góry, tylko obracasz na boczki, powoli i spokojnie. Tak samo podnosząc najpierw przetocz na boczek.
A co masz na myśli przez podnoszenie główki do siedzenia? Bo jeśli to, co mi się wydaje, to dzieci nie siadają przez podciągnięcie się - to jest nieprawidłowe. Owszem, w pewnym momencie zaczną się tak siłować, ale nie powinno się wtedy łapać za rączki i zachęcać do siadu.
Prawidłowy siad dziecko opanuje samo, zazwyczaj z pozycji czworaczej lub z pozycji amfibii, ale na to też ma jeszcze dużo czasu.
 
Do góry