reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PRZEPISY DLA NASZYCH SZKRABOW!!

MonikaG

Styczniowe mamy'06
Dołączył(a)
21 Październik 2005
Postów
2 081
w związku z prośbą zakładam wątek o jedzonku!

poprosze siostre zeby mi podała przepis na budyń bo też samemu można zrobić to umieszcze tutaj

życze ciekwaych pomysłow kulinarnych a dla maluszkow smacznego!!!!
 
reklama
przeniosłam przepis na kisielek:


gotujesz jakies owoce, np. obrana ze skorki brzoskwinie, tak 5 minut
miksujesz
w malej filizance rozrabiasz make ziemniaczana z woda zimna
dodajesz do owocow i wychodzi kisielek

proporcje sprawdz sama,ja gotuje tak 3/4 szkl. wody i dodaje 2 plaskie lyzeczki maki ale zawsze jak za zadkie to mozna zagescic

zagotowac i smacznego!

ja nie slodze ale mozna poslodzic glukoza do smaku
 
No to pierwsza zupka jarzynowa:

- 1/2 małej marchewki
-j eden mały ziemniak
- 1/4 korzenia pietruszki
- łyżeczka oliwy z oliwek lub oleju sojowego
- 2 płaskie łyżeczki kleiku ryżowego
- 150-200ml wody
Warzywa myjemy obieramy i płuczemy. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy na małym ogniu do miękkości (20 - 30 minut). Uzupełniamy wodą podczas gotowania. Ugotowane warzywa przecieramy bądź miksujemy, a następnie łączymy z wywarem oraz kleikiem ryżowym. Gotujemy całość mieszając dodajemy oliwę. Po schłodzeniu podajemy dziecku.

Jak będę miała czas to napisze jeszcze inne przepisy bo mam książkę kucharską dla niemowląt.
 
dzisiejszy obiadek mojego synka

potrzebne:kurze cycki (piersi )
4 male lub 2 duze jabłka

wykonanie:ugotować pierś,ja na dwie porcje ugotowałam 1/4 calej piersi ( 2 cyckow),obrac jablka ze skorki, pokroić i podgotować w szklance wody z 3 minuty,dodać wcześniej ugotowaną pierś i wymiksować, można zagęścić kleikiem kukurydzianym lub ryżowym

no i miało być na dwa obiadki ale syn dopadł mięsko i poszło wszystko a i mi bardzo smakowało i jutriou nas na obiad piers z jablkami i ryżem, no nie miksowana naturalnie! ;)
 
zupka z cukinni

potrzebne:marchewka 1
pietruszka 1/3, niewiele bo ma intensywny smak
2 srednie ziemniaki
cukinia mala lub 1/2 duzej

przygotowanie:gotujemy w 200 ml wody warzywa,dolewamy w trakcie wode,tak z 10 minut gotujemy, dodajemy cukinie obrana ze skory i pokrojona w plastry,gotujemy 5 minut i gotowe,miksujemy,dodajemy oliwe z oliwek / masełko;jak za zadka dodajemy kleik kukurydziany

smacznego! to najulubiensza ;D zupka mego synka, moze i waszym pociechom posmakuje!
 
WITAM SERDECZNIE
OTO PRZEPIS NA SMACZNA ZUPKE
- JEDEN MAłY KWIATUSZEK BROKUłA
-JEDEN ZIEMNIACZEK
-POł MARCHEWKI
- CIELECINKA

WSZYSTKO UGOTOWAC |ROZGOTOWAC ZMIKSOWAC I DODAC MASEłKA LUB JAK WOLI DZIDZIA OLIWE Z OLIWEK.
PYCHA .
MOżNA ZAGESCIC KLEIKIEM KUKURYDZIANYM LUB RYZOWYM
MOJA KAROLCIA UWIELBIA TAKA ZUPE
 
dzięki Aga za przepis bo już myślałma że stworzyłam wątek sama dla siebie ;D :D :laugh: :laugh: :D ;D

kupimy cielęcinę i ugotujemy zupkę!jest w niej brokuł to na pewno będzie małemu smakować.
 
A OTO KOLEJNY SUPER PYSZNY PRZEPIS NA ZUPKE DLA SMAKOSZA ;)
-PIERS Z KURCZKA
-ZIEMNIACZEK
-BURACZEK
-KOPEREK
PYCHA !!!!
MOZNA ZAGESCIC KLEIKIEM KUKURYDZIANYM
 
reklama
OTO ZUPKA BEZ BROKUłOW,BURACZKOW, CUKINI,KALAFIORA
-MARCHEWKA
-SELER
-ZIEMNIAK
-PIETRUSZKA
-MIESKO (CIELECINKA LUB,PIERS Z KURCZAKA,LUB SCHAB,ALBO KAWAłEK INDYCZEGO )

GOTUJEMY ,MIKSUJEMY I DODAJEMY MASEłKO I JAK KTO WOLI KOPEREK :)

SMACZNEGO


 

Podobne tematy

Do góry