reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PRZEPISY DLA NASZYCH SZKRABOW!!

NASZA MAłA KRUSZYNKA BARDZO LUBI CHRUPKI KUKURYDZIANE.
POLECAM ,
SUPER SIE KLAJA Hurl=http://lilypie.com]
8wCS.jpg
.png
[/url]

IHIHIHI
 
reklama
CIASTKA BISZKOPTOWE

2 jaja, 10 dag cukru, 10 dag mąki pszennej

Całe jaja ( zoltko+bialko) ubic z cukrem na pulchna mase i dodac przesiana make przenna. Ciasto lekko wymieszac. Na przgotowana blache wykladac lyzka ciastkaw dosc duzej odleglosci od siebie,bowiem znacznie urosna. Lekko zrumienione ciastka po przestudzeniu przechowywac w zamknietej puszce lub worku foliowym, bo latwi chlona wilgoc.


Te ciasteczka robilam sama i Milence bardzo smakuja a ja mam pewnosc ze nie ma w tym chemi jak w biszkoptach kupnych.Mam jeszcze przepis na biszkopt z maki kukurydzianej badz ziemniaczanej,ale jeszcze nie robilam,jak chcecie to moge napisac.
 
No to z czym te kanapki mamusie, ja mam taki sam problem jak Izabelka!!!

Mała rano je kaszke z owocami a na kolacje?

Ostatnio zrobiłam tak!!!

Ugotowałam jajko na twardo, wyjęłam samo żółtko i zmieszałam z masełkiem i to na kanapke......mniam Michasce na prawdę super smakowało, tylko dostaje to raz w tygodniu, 2 razy ma paróweczki i kanapke z masłem do tego,.....a co dalej???? no z twarozkiem i wędzlinka jeszcze?!

Dostała tez z dzemem, ale ja wiem czy ona sie tym najada, czy to nie powinno być na przykład na drugie śniadanie, a nie na kolacje????

Cały czas intryguje mnie jajecznica??? Któraś juz chyba dała? i jak?
 
U nas na sniadanko sa przewaznie porzdane kaszki:)
kaszke doprawiam
-maselkiem
-dzemikiem tzn sa takie zmilksowane osowce chba ze ktos zrobil sam np kupilam z geancie sloik jak spod dzemu za 2,50 chyba mus jablkowy z wanilia i cynamonem!(pycha) teraz z tej samej seri mamy mus jablko -marchewka
wczoraj na snidnko byla np jajecznica na maselku plus ugotowane dwie paroweczki i rozgnieciowe (zjafdlismy w 90%:)

ja daje porzadne snaidanie bo dla mojego urwisa zwykle kilka kanapek to za malo:)
aha moze byc tez twarog (xzasem do twarogu dodaje danonka/ danio) zalezy co jest w zasiegu reki..

o 13-14 jest obiad a w miedzy czasie sa kanapeczki /danio/ podjedanoe sniadanie ammy z talezrza..

moze byc twarozek z pomidorkami (tylko pmifdorki bez skorki:)

a tak niew iem co sie jeszcze wprowadza dzecku do jadlospisu po 10 miesiacu?!!!! halo prosze podzelisc sie Choc znajac zycie to tylko Monika i ja jetesmy w tym gotowaniu zaawansowani:(
 
Aniołekk po ci ty kupujesz takie drogie musy? Ja robie sama i sa na prawde super i nie sa pracochłonne!!! (p.s. Igor to niezły głodomor...)

Kilka jabłek (6 średznich)
marchewka (2 sztyki srednie)


jabłka obieram kroje w jakąs nieforemna kostke, do garnka z centymetrem wody i to na małym ogniu sie dusi, az troche zmieknie

marchewke gotuje osobno

potem mieszam to razem i miksuje (niektórzy rozgotowuja na miazge, ja wole zmiksowac, bo szybciej i nie jest wtedy z tego taka papka straszna)

Ostatnio jeszcze dolałam do tego pół Kubuśia marchew, jabłko banan i było pycha, sama zjadłam jeden słoiczek.......

i zamykam do miłych słoiczków na gorąco..... polecam z innymi owocami....



Ja gotuje pyszne obiadki... dzisiaj mała dostanie ziemniaczki z marchewka, groszkiem i masełakiem i gotowana na parze pange, wczoraj miała ziemniaczki z włoszczyzna, marchewka i brokułami i indykiem mniam mniam, a i kalafior zamiast brokułów!!!! to samo dostaje tez z ryżem zamiast ziemniaków....

Ostatnio moja babcia dała małej nalesnika z dzemem to sa takie specjalne dla dzieci (nazywaja sie pampuszki hihi), przepis wrzuce pozniej bo babcia wyszła


iI jeszcze pytanko? Ile tych żółtek dziecko powinno jeść tygodniowo? jedno?:-)
 
jak na moj gust to dzecko dawno juz powinno jesc cale jajko...
samo zoltko dodawalam do zupy po 6 miesiacu:)

dawaj ten przepis an nalesniki czekam:)

tez tak robie ale czasem brak motywacji jest jakj ktos ci wisi na nodze:)
 
Witam!A ja mam problem z moja córcia-Milenką.Ma 10 miesiecy i nie chce jes nic co ma grudki i tylko słoiczki wchodzą w grę bo jak jej ugotuję zupkę i zmiksuję to pluje i wymiotuje a słoiczki to tylko takie całkowicie bez grudek.Może ktos ma przepis na cos smacznego dla takiego dzieciaczka.
 
reklama
Aniołekk całe jajko chyba od roku!!! Ale ja zaryzykuje.... jutro jajówka

Agnieszka25 oj to masz problem, ona powinna juz jesc co innego niz tylko papki, jesli lubi słoiczkowe, to sa takie mniej zmiksowane od 10 miesiąca, może na nich sie nauczy, spróbuj dac Milence kanapeczke z masełkiem, niech sie uczy gryżć tymi ośmioma zabkami!! spróbuj może sama gotować, i coraz mniej miksowac, z dnia na dzień !!! Może sie przyzwyczai!!!

A serki Piątnicy tez polecam, zawieraja najmniej spulchniaczy i takich tam ze wszystkich na rynku!!!
 

Podobne tematy

Do góry