reklama

przeraźliwy krzyk

Temat na forum 'Noworodek' rozpoczęty przez niusiasiasia, 8 Maj 2014.

1. niusiasiasia

niusiasiasia Początkująca w BB

Witam,

Moja córeczka ma 2,5 miesiąca. Od samego początku w ciągu dnia, praktycznie od rana do wieczora, przeraźliwie krzyczy i właściewie wogóle nie śpi mimo tego, że jest najedzona i ma sucho. W nocy nie ma takiego problemu. Byłam przerażona tym płaczem dlatego byłam już u kilku pediatrów i wszyscy mówią, że nic złego z jej zdrowiem się nie dzieje. Osoby z mojego otoczenia twierdzą, że nauczyłam ją noszenia na rękach i dlatego tak się zachowuje. Ale czy 2,5-miesięczne dziecko potrafi domagać się noszenia na rękach? Może ktoś z Was ma podobne doświadczeniam albo może podpowiedzieć mi przyczynę takiego zachowania się dziecka?

2. Zosi

Zosi Początkująca w BB

Witaj :)
    Ja mam dokładnie odwrotny problem. Córeczka w ciągu dnia jest spokojna, na rękach nie spędza dużo czasu. Wieczorem jak idziemy do sypialni i kładziemy się, zaczyna się awantura. Nie chce jeść, nie chce nic, a tak się nakręci, że nic nie pomaga. Zastanawiam się z czego to może wynikać. Eliminowałam wiele rzeczy, może i Ty tak spróbuj? Może to brzuszek? Może potrzeba bliskości?
    Hmmm czy rozpieścić możemy takiego niemowlaka? zdania są podzielone. Moim zdaniem taki maluszek potrzebuje bliskości, gdzieś usłyszałam, że pierwsze 3 miesiące życia dziecka to jak 4 trymestr ciąży. Maluch potrzebuje bujania, szumu, bliskości mamy.

3. reklama
  4. Nadulina

Nadulina Fanka BB :)

Domagać się? Nie, Twoja córeczka po prostu potrzebuje bliskości :) Zachowuje się jak normalne dziecko. Im więcej bliskości dasz jej teraz,tym potem będzie łatwiej. Ja synka pierwsze 6 miesięcy nosiłam tylko na rękach i w chuście. Potem trochę wózek, i po roku mam zupełnie radosne, samodzielne dziecko, które czuje się pewnie i kochane.

5. mamanatanielka

mamanatanielka Zaangażowana w BB

Wydaje mi się że po prostu musicie się "zgrać". Skoro lekarze wykluczyli choroby - kolkę też? Dzieci potrzebują bliskości, czułości i tulenia:) Obserwuj maleństwo:)

6. martuśka1111

martuśka1111 Zaciekawiona BB

Maja córka też miała takie napady płaczu - okazało się, że to kolka - polecono nam podawanie jej naparu z koperku.

Poleć forum