reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeraźliwy płacz po kapieli

Agatka_BB

IX Lachon BB
Dołączył(a)
30 Październik 2005
Postów
1 182
Miasto
Bielsko-Biała
Witam

Moje dziecko przeokropnie placze jak sie go wyciagnie z wody i polozy na recznik,nigdy tak nie bylo zaczelo sie to dopiero okolo 2 tyg temu.Nie mozna go niczym uspokoic tylko piersia i to prawie zmuszajac do ssania!!!! nie wiem co mam robic blagam pomozcie mi bo nie moge sobie z tym wogole poradzic.

Z gory dziekuje i czekam na odpowiedz
 
reklama
moze po prostu z zimna? wyjmujesz go z cieplutkiej wody... a moze po prostu nie lubi plasko lezec? rozne moga byc odpowiedzi? moze recznik jest zbyt szorstki i drazni mu skore? moze nie lubi sie ubierac?
tytus tez czesto placze po wyjeciu z wanny, bo od razu chce uciekac, a ja go przytrzymuje i chce ubierac. a to maly buntownik jest. ja sie tym w ogole nie prejmuje - w koncu musze go jakos okielznac.
a moze wyczuwa twoje zdenerwowanie?
 
wszystkie rzeczy o ktorych piszesz staralam sie zmieniac. Tzn temp w pokoju, recznik, pozycje po kapieli itp i nic dalej jeden i ten sam przerazliwy wrzask......:|
 
U mnie zrobiło się podobnie od jakis 2 tyg synek po kąpieli leży w łazience i tatus zawija go w ręcznik i wszytsko jest dobrze. Ale już w pokoju ledwo poczuje że jest kładziony buzia w podkówkę i płacze. Dopiero pomaga zmiana pozycji na siedzącą ale i tak nie jest kolorowo. Mam wrażenie że to kolejny etap rozwoju, może czuje ze końćzy się dzień i będzie musiał iść spać. I tak wolę płacz po kąpieli niż w trakcie co już też przerabialiśmy. Agatko pozostaje Ci chyba przeczekać, pewnie minie może po kąpieli się czegoś przestraszył leżąc i poprostu się boi, tak też bywa. Musisz uzbroić sie w cierpliwość. Mam nadzieje że to nie jest jednak żaden porblem medyczny, bo maluszek chyba by płakał ogólnie jak znajduje się w pozycji leżącej.
 
A moze po prostu pokochal kapiele i chcialby dluzej pochlapac sie w wodzie :laugh: U nas tez jest placz po wyciagnieciu z wody. Chlopcy lubia sie kapac a nie cierpia jak trzeba ich juz ubierac w pizamke
 
Dzieki wielkie Dziewczyny uspokoilyscie mnie torszke....:) coz to uzbrajam sie w cierpliwosc zatykam uszy i zaslaniam oczy i funkcjonuje normalne dalej :p
Pozdrawiam
 
Moj Macio tez miał etap ze płakał przy kąpieli, ale wyszło na to ze nie lubi sie ubierac i rozbierac. Teraz juz jest ok poprostu w trakcie ubierania jest zabawa a przy rozbieraniu zrozumiał ze zaraz bedzie miał gołe nozki i bedzie mogł pobrykac a to uwielbia ;D
 
Moja coreczka tez strasznie plakala po wyciagnieciu z wanienki nie moglam jej ubrac bo az sie zanosila od placzu nic nie pomagalo,ani cycuch ani przytulanie.Na szczescie teraz juz jest dobrze.Mysle ze to samo minie.
 
Nie wiem czy to działa na wszystkie dzieci,ale moja mała uspokaja się od odgłosu suszarki do włosów!Ja ją wyciągam z wody a tatuś szybko włancza suszarkę i kieruje ją na szkraba zanim zaczyna płakać.Działa od 2 miesięcy.
Uważajcie żeby nie trzymać suszarki za blisko
 
reklama
Mój Kamilek ostatnio przez kilka dni również bardzo płakał po wyjęciu z wanienki. W wodzie śmiał się i pluskał, a zaraz po wyjęciu i położeniu na ręcznik zaczynała się operetka. W pokoju było ciepło i ręcznik był mięciutki. Teraz na szczęście jest lepiej, płacze tylko przy ubieraniu, ale zauważyłam, że jak mały nie jest głodny to znacznie lepiej znosi wszystkie zabiegi. Więc tak z pół godziny przed kąpielą przystawiam go na chwilkę do piersi, żeby sobie troszkę podjadł, to również pomaga:)

Pozdrawiam
 
Do góry