reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przerost macicy z atypią- stan przednowotworowy a ciąża

reklama
Wiecie co ja już niewiem co o tym wszystkim myśleć bo każdy lekarz co innego gada ale powiem wam że od wczoraj się zastanawiam nad jednà rzeczą jak trafiłam do szpitala 28 listopada to moje endometrium było 12 mm później po jakimś czasie musiałam iść na kontrol i moje endometrium było już 11mm A teraz w Poznaniu lekarz powiedział że 1 cm czyli 10mm to tak jakby na tej mojej diecie się zmniejszało.
 
Dziewczyny piszemy tutaj praktycznie we 3 niechciałybyscie utworzyć grupy na messengerze i tam moglibyśmy się kontaktować i się wspierać nawzajem dla mnie tam by było wygodniej pozdrawiam
 
Dziewczyny jaką macie grubośc endometrium???
Oj teraz Ci nie odpowiem nie pamietam a papiery w aucie. Z tego co pamietam nie mialam duzo. Cos wlasnie okolo 12 mm. Dieta ma podobno dobry wplyw na to. Lekarz zaleca odchudzanie. Wiecie co ja od wczoraj od kiedy przeczytalam opinie tego lekarza bardzo sie boje. On jako jedyny odpowiedzial na pytanie i to jeszcze w taki sposób jakby chcial albo zarobic bo kazal dzwonic albo jest bardzo zle i nie chce tutaj pisac. Nie wiem. Ciagle mam wrazenie ze nastapila pomylka w badaniu ale niestety tak nie jest. Wysylam wam dane do mojego profilu. Wyslij mi zaproszenie to utworzymy grupe bo musimy byc znajomymi
 
Dziewczyny jaką macie grubośc endometrium???
Hej, w 16 dniu cyklu (przed diagnozą) miałam 10 mm.

W dniu założenia wkładki w 2 dniu cyklu (2 dzień miesiączki) miałam 5 mm

Miesiąc po założeniu wkładki na wizycie kontrolującej jej położenie miałam 5 mm.

Dla grubości endometrium istotne jest to, w jakim dniu cyklu endometrium jest badane. Tuż przed miesiączką będzie grube, a po miesiączce cienkie, bo dopiero co się złuszczyło
 
Cześć, u mnie 1 łyżeczkowanie w styczniu 2021 - rozrost złożony z atypia, potem histeroskopia - gruczolakorak w stopniu G1, badanie w marcu. Nie rodziłam, mam 30 lat. We Wrocławiu chcieli mi wyciąć macice od razu, ale szukałam dalej i udałam się na polną do poznania. Aktualnie jestem po mirenie przez 6mcy, schudłam 30 kg, mirena wyjęta na początku grudnia - wynik NIBY bez komórek rakowych, potem mocne krwawienie i kolejne łyżeczkowanie żeby sprawdzic. w miedzyczasie dziwny bol w podbrzuszu. W tym tygodniu wszystko się wyjaśni, czekam na hist pat.

Ale wiem ze atypia to jest temat do wyleczenia, to nie jest rak. To jest taki czerwony alarm a z pomocą hormonów i stosując diete da się z tego wyjsc.
Trzymam za Was kciuki i proszę o to samo.
 
reklama
Cześć, u mnie 1 łyżeczkowanie w styczniu 2021 - rozrost złożony z atypia, potem histeroskopia - gruczolakorak w stopniu G1, badanie w marcu. Nie rodziłam, mam 30 lat. We Wrocławiu chcieli mi wyciąć macice od razu, ale szukałam dalej i udałam się na polną do poznania. Aktualnie jestem po mirenie przez 6mcy, schudłam 30 kg, mirena wyjęta na początku grudnia - wynik NIBY bez komórek rakowych, potem mocne krwawienie i kolejne łyżeczkowanie żeby sprawdzic. w miedzyczasie dziwny bol w podbrzuszu. W tym tygodniu wszystko się wyjaśni, czekam na hist pat.

Ale wiem ze atypia to jest temat do wyleczenia, to nie jest rak. To jest taki czerwony alarm a z pomocą hormonów i stosując diete da się z tego wyjsc.
Trzymam za Was kciuki i proszę o to samo.
Hej Iwka, dzięki bardzo że podzieliłaś się z nami swoim doświadczeniem. To bardzo ważne dla nas.
Za 10 dni mam wyjęcie Mireny....

Trzymam kciuki za Twój histopat, żeby było czysto.

Mamy grupę na mesengerze, może chciałabyś do nas dołączyć?
Jeśli tak to w wiadomości prywatnej podaj linka do swojego fb
 
Do góry