reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeterminowane, przenoszone, spóźnialskie... dzidzie

Wiesz, ja bym sie tak nie denerwowala, gdyby cokolwiek sie ruszylo w ciagu ostatnich 3 tygodni...
A szyjka jak byla tak jest długa, skurcze - jak byly słabe, to teraz nie ma wogóle!!!


Co do OCT to rzeczywiscie kroplowa z oksy, tyle ze pod kontrola KTG.
Podobno podlanczaja oksy na 20 minut a potem patrza czy skurcze zanikaja po odlaczeniu kroplowki.. Jak nie - to rodzisz. Jak zanikną, to powtarzaja zabawe po 48 godzinach...
Wrrry :angry:

Powiem ci jak było w mojej poprzedniej ciąży. do szpitala trafiłam 6 dni przed terminem z powodu niskich płytek krwi. Przez te sześć dni trochę mnie "straszyły" skurcze i w dniu terminu poszłam na oct...skurcze były malusieńkie (mimo iz brzuch napięty to ktg ledwo co wykazywało) i wróciłam po paru godzinach z porodówki na ginekologię. Dwa dni póżniej to samo, dwa następne dni później to samo i dopiero za czwartym razem oksytocyna w kroplówce dała efekt, dosłownie po pół godzinie odeszły wody, potem zaczęły się skurcze (okropniste) ale postęp w rozwarciu był długi. Miałam już bóle parte które musiałam powstrzymywać. Ale ogólnie wszystko trwało 8 godzin więc nie tak źle. Dlatego teraz mam nadzieję, że bedzie naturalnie tzn bez kroplówki. Pozdrawiam.
 
reklama
Ja rodziłam w Zeromskim. i jak byłam w 41 tygodniu kazali mi zostac w szpitalu, ale nie dało im się namówic na wywołanie porodu jak byłam 12 dni po terminie zdenerwowałam sie ze nic sie nie dzieje, i chyba z tych nerwów pojawiły sie skurcze, a po godzinie całe łózku bylo zielone z moich wód płodowych
A możesz mi powiedzieć jak tam było ?? Bo podobno jest dobra opieka i fajne warunki
 
Lezałam pare dni na patologii i opieka wspaniała, ale lekarze jacys dziwni:-(. Gdy sie rodzi ma sie do sypozycji pokoik dla siebie. Ja rodzilam z moim narzeczonym i bardzo polecam:-) W sali włanczaja Ci radio masz do dyspozycji piłki drabinke. Co chwile Cie ktos dogląda, często każa iść pod prysznic. Gdy sie urodzi to gdy wszystko z maluszkiem w porządku to odrazu dziecko będziesz miala przez cały czas przy sobie. Ja leżałam w sali 4 osobowej, i całyt czas rotacja.. Wypuszczają po 3 dniach nawet w niedziele. Bardzo miłe położne, pomoga Ci we wszystkim, szczegolnie pokaża jak karmić. Ja leżalam tydzień z moja mała, ponieważ była przez 4 dni w inkubatorze. Lekarze też bardzo mili.
 
Lezałam pare dni na patologii i opieka wspaniała, ale lekarze jacys dziwni:-(. Gdy sie rodzi ma sie do sypozycji pokoik dla siebie. Ja rodzilam z moim narzeczonym i bardzo polecam:-) W sali włanczaja Ci radio masz do dyspozycji piłki drabinke. Co chwile Cie ktos dogląda, często każa iść pod prysznic. Gdy sie urodzi to gdy wszystko z maluszkiem w porządku to odrazu dziecko będziesz miala przez cały czas przy sobie. Ja leżałam w sali 4 osobowej, i całyt czas rotacja.. Wypuszczają po 3 dniach nawet w niedziele. Bardzo miłe położne, pomoga Ci we wszystkim, szczegolnie pokaża jak karmić. Ja leżalam tydzień z moja mała, ponieważ była przez 4 dni w inkubatorze. Lekarze też bardzo mili.
A chciałam sie jeszcze dowiedzieć jakie kosmetyki ci były potrzebne i czy trzeba mieć swoje ubranka dla dziecka
 
Pieluchy sa potrzebne i chusteczki. Ja zabrałam ciuszki, ale z nich nie korzystałam, bo w szpitalu ubrali ja w szpitalne rzeczy, jak brali dziecko do kapania to wtedy przebierali ubrania. Ja jeszcze wziełam ze soba masc na brodawki bepanthen, a i mozesz wziasc sudocrem lub cos takiego jak bwedziesz pieluszke zmieniac to zebys posmarowała
 
ja też rodziłam w zeromskim dwa lata temu - jak chcecie coś wiedzieć wiecej to moge wam napisac na privie ale moje opinie akurat nie sa zbyt pochlebne więc nie wiem czy bedziecie zainteresowane w zwiazku z tym bo widzę ze już zdecydowane jesteście
 
Witajcie kochane i Wasze Maluszki!
DLugo mnie nie bylo na forum, bo z powodu przeprowadzki nie mialam internetu przez 2 miesiace. A termin mi minal 4 dni temu,a tu ani widu, ani slychu...
 
reklama
Do góry