reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziębienie w ciąży

akinoM222

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2020
Postów
245
Cześć dziewczyny, zanim zadzwonię do lekarza to chciałabym Was zapytać czy znacie jakieś super sprawdzone sposoby na przeziębienie w ciąży? Mam zielony katar i biały nalot na migdałach, boje się żeby nie przerodziło się to w anginę. Pije herbatę z miodem cytryną i imbirem i nie wiem co jeszcze mogę stosować. Do lekarza nie bardzo chciałabym dzwonić bo mam wizytę we wtorek i obawiam się ze jak usłyszy że jestem chora to mi przełoży tą wizytę bo oczywiście COVID :/....
 
reklama
Miałam to samo na początku ciąży, byłam u lekarza bo to było jeszcze przed covid (czerwiec 2019). Na gardło lekarz zalecił płukać je naparem z szałwi (pomaga, nawet jak teraz jak karmię to też stosuje), plus Tantum Verde w sprayu (ale ja to podmienilam na *spam* do ssania i syropem na przeziębienie). Kuracja trwała około 4 dni i przeszło 🙂 a też często przed ciążą miałam anginy i się bałam, że to się tak przerodzi. Na szczęście w porę zaczęłam się kurować i się udało 🙂
 
Cześć dziewczyny, zanim zadzwonię do lekarza to chciałabym Was zapytać czy znacie jakieś super sprawdzone sposoby na przeziębienie w ciąży? Mam zielony katar i biały nalot na migdałach, boje się żeby nie przerodziło się to w anginę. Pije herbatę z miodem cytryną i imbirem i nie wiem co jeszcze mogę stosować. Do lekarza nie bardzo chciałabym dzwonić bo mam wizytę we wtorek i obawiam się ze jak usłyszy że jestem chora to mi przełoży tą wizytę bo oczywiście COVID :/....
Naprawdę chcesz przed lekarzem zataić chorobę i zarażać?
 
Cześć dziewczyny, zanim zadzwonię do lekarza to chciałabym Was zapytać czy znacie jakieś super sprawdzone sposoby na przeziębienie w ciąży? Mam zielony katar i biały nalot na migdałach, boje się żeby nie przerodziło się to w anginę. Pije herbatę z miodem cytryną i imbirem i nie wiem co jeszcze mogę stosować. Do lekarza nie bardzo chciałabym dzwonić bo mam wizytę we wtorek i obawiam się ze jak usłyszy że jestem chora to mi przełoży tą wizytę bo oczywiście COVID :/....
Ja przeszłam dosyć mocne przeziębienie i ginekolog zaleciła głównie wszystkie środki *spam*. Dodatkowo u mnie głównym problemem był katar zatykający nos to nawet pozwoliła na kilka dni stosowania kropli do nosa otrivin ale rzadziej niż standartowo. Więc na noc sobie kropiłam bym mogła spać. A na gardło płukanki z płynów do płukania jamy ustnej. Można jeszcze robić nebulizatocje bo przy dziecku i tak prędzej czy później kupisz nebulizator.
 
do wtorku jeszcze trochę czasu jest i liczę na to, że do tego czasu mi przejdzie ,wiec nie będzie potrzeby przekładać wizyty. Wystarczy trochę pomyśleć... jak nie masz żadnych rad o które proszę to omijaj tematy a nie plujesz jadem.
Gdzie jad? Proste pytanie i może zdziwienie, że wolisz się leczyć w internecie zamiast u lekarza. Do wtorku są 2 dni, to trochę za krótko na wyleczenie, zwłaszcza domowymi sposobami. Zamiast leczyć się na własną rękę warto rozważyć profesjonalną pomoc.
 
@Chichuni paracetamol nie jest konieczny jeżeli nie ma gorączki.
@akinoM222 leki z serii P r e n a l e n, mleko z miodem i czosnkiem, witamina C, płukanie gardła wodą z wodą utlenioną.
 
Ja stosowałam herbatę z miodem i cytryna, szałwię do płukania ale trzeba ostrożnie żeby nie połykać, czosnek, wodę morska hipertoniczna która stosowałam kilka razy dziennie leżałam i przeszło ale łatwo nie było, paracetamolu bym nie polecała jeżeli nie ma gorączki ma działanie tylko przeciw bólowe i przeciw gorączkowe... zdrowia dużo
 
reklama
@Chichuni paracetamol nie jest konieczny jeżeli nie ma gorączki.
@akinoM222 leki z serii P r e n a l e n, mleko z miodem i czosnkiem, witamina C, płukanie gardła wodą z wodą utlenioną.
Jeśli robi się nalot na migdałach to zaczyna tworzyć się stan zapalny, który doprowadzi do anginy. Paracetamol pomoże, czy ma czekać aż doprowadzi do stanu anginy? 🤔
 
Do góry