reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyjmowanie duphastonu

Justyna21

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Grudzień 2020
Postów
66
Hej dziewczyny to mój kolejny wpis na tym forum. Niestety nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na tego typu pytanie. Otóż spóźniał mi się okres. Byłam na wizycie u ginekologa 10.06 powiedziała że jest wszystko w porządku zapytała kiedy okres był od 1-8 maja. Na badaniu powiedziała że nie widzi aby cokolwiek miało być nawet nie widzi aby zbliżała się @, morfologię mam w porządku aczkolwiek powiedziała że mogłaby to być wczesna ciąża. Przepisała mi duphaston 2x na dzień i na noc. Stosowałam się przez 7 dni. Okres pojawił się dopiero w 51 cyklu wiem że to dość duże opóźnienie cykle mam 33dniowe. Od momentu dostania @ boli mnie podbrzusze, jestem mega śpiąca w dzień co do tej pory nie zdążało mi się, moje piersi zmieniły kształt, nie wiem może wpadam w paranoje, ale podczas brania tego leku kochałam się z mężem i była owulacja. Do tego dnia mam bardzo dziwny okres, ponieważ wylewa mnie w ciągu dnia, a wieczorem przestaje na 2h bądź 3h i znowu zaczyna czy ktoś mi może powiedzieć o co chodzi. Dodam że naprawdę mnie boli raz lewy raz prawy jajnik, a brzuch wygląda na wzdęty 😓 Proszę o poradę.
 
reklama
Jak masz okres - to nie ma ciąży.
Czy robiłaś testy ciążowe?? Jeśli były negatywne - to jest spora szansa na cykl bezowulacyjny lub po prostu zaburzony cykl. Duphaston bierze się na wywołanie okresu - tj. powinien pojawić się po jego odstawieniu (sztucznie podwyższa progesteron, a po jego spadku przychodzi @ - tak jak to powinno wyglądać w prawidłowym cyklu).
Jeśli test ciążowy był pozytywny lub ich nie robiłaś - to istnieje prawdopodobieństwo ciąży biochemicznej.

Obecna miesiączka moim zdaniem przekreśla prawidłowo rozwijającą się ciążę - nawet jeśli jakaś była.
 
Jak masz okres - to nie ma ciąży.
Czy robiłaś testy ciążowe?? Jeśli były negatywne - to jest spora szansa na cykl bezowulacyjny lub po prostu zaburzony cykl. Duphaston bierze się na wywołanie okresu - tj. powinien pojawić się po jego odstawieniu (sztucznie podwyższa progesteron, a po jego spadku przychodzi @ - tak jak to powinno wyglądać w prawidłowym cyklu).
Jeśli test ciążowy był pozytywny lub ich nie robiłaś - to istnieje prawdopodobieństwo ciąży biochemicznej.

Obecna miesiączka moim zdaniem przekreśla prawidłowo rozwijającą się ciążę - nawet jeśli jakaś była.
dziękuję za odpowiedź, ale czy to normalne że po tym leku aż leci @, do tej pory nie miałam takiego okresu, boli, i przedłuża się czy udać się do ginekologa czy przeczekać?
 
Witam,brałam pierwszy raz duphaston ma przesunięcie okresu.wspolzylam od 26 dnia cyklu codziennie bez zabezpieczenia.dostalalam minimalne krwawienie po odstawieniu czyli w 33 dniu cyklu.moge być w ciąży?
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-07-21-09-16-34-173_org.iggymedia.periodtracker.jpg
    Screenshot_2021-07-21-09-16-34-173_org.iggymedia.periodtracker.jpg
    123,5 KB · Wyświetleń: 123
Dopóki nie ma @, to nie ma pewności. Monitoringu owulacji nie miałaś, więc nie wiadomo kiedy wystąpiła.
Delikatne plamienie w 33dc mogło być plamieniem implantacyjnym lub zwiastować nadchodzącą @.
A który masz obecnie dzień cyklu?
 
33 dzień cyklu, wszystko zawsze mialam idealnie,ale przez to szczepienie pojawił mi się okres 3 dniowy w 17 dniu cyklu.ginekolog stwierdziła wtedy że to byl okres i dostalam duphaston na przesunięcie o kilka dni na wakacje.chcialabym być w ciąży ale raczej to nie możliwe zajść w 26 dniu cyklu
 
reklama
Dopóki nie ma @, to nie ma pewności. Monitoringu owulacji nie miałaś, więc nie wiadomo kiedy wystąpiła.
Delikatne plamienie w 33dc mogło być plamieniem implantacyjnym lub zwiastować nadchodzącą @.
A który masz obecnie dzień cyklu?
Dostałam w 33 dniu cyklu okres,w pierwszym dniu w życiu tak mnie nie bolały jajniki albo dół brzucha że nie mogłam w pracy chodzić przez 1.5 gidz.pitem lekki okres przez 3 dni i koniec.dodam że ponad 20 lat temu zawsze mialam okres prZy dwojgu dzieci.
 
Do góry