reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przyrost hCG

Dołączył(a)
30 Grudzień 2020
Postów
8
Jestem w 6 tygodniu ciazy (moja 4 ciaza, brak dzieci, ostatni raz poronilam w lipcu - ok. 6-7 tydz. - puste jajo plodowe).
W poniedzialek mialam badania na stezenie hCG i wynik to 28513 IU/L, dzis (sroda) powtorzone - 40220 IU/L. Czy przy przyroscie 41% jest jeszcze szansa na donoszenie ciazy? Czy ktoras tak miala i mimo wszystko sie udalo?
 
reklama
Dziekuje za odpowiedz. Martwie sie, ze powinno byc chociaz 66% a jest tylko 41% ;( Odpowiedz od lekarza dostane najwczesniej jutro i obawiam sie, ze zwariuje do tego czasu- dlatego szukam chociaz iskierki nadziei, ze tym razem sie uda ;(
 
Fragment pewnego artykułu:
Bardziej precyzyjne zakresy norm można uzyskać znając termin owulacji.
Przy ocenie wczesnej ciąży od bezwzględnych wartości HCG ważniejsze są przyrosty jego stężenia w czasie. W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin.

Im ciąża późniejsza, tym wzrost HCG wolniejszy i w przedziale od 1200 mIU/ml do 6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml czas ten może być jeszcze dłuższy. Przy HCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje badanie USG.

 
Dziekuje za odpowiedz. Martwie sie, ze powinno byc chociaz 66% a jest tylko 41% ;( Odpowiedz od lekarza dostane najwczesniej jutro i obawiam sie, ze zwariuje do tego czasu- dlatego szukam chociaz iskierki nadziei, ze tym razem sie uda ;(
Ja też zrobiłam kolejne badania beta HCG w oczekiwaniu na wizytę u lekarza i spisałam ciąże na straty a on mnie ochrzanił, że na takich wartościach nie należy robić badania hormonu tylko USG. Powodzenia i szczęśliwego rozwiązania.
 
Fragment pewnego artykułu:
Bardziej precyzyjne zakresy norm można uzyskać znając termin owulacji.
Przy ocenie wczesnej ciąży od bezwzględnych wartości HCG ważniejsze są przyrosty jego stężenia w czasie. W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin.

Im ciąża późniejsza, tym wzrost HCG wolniejszy i w przedziale od 1200 mIU/ml do 6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml czas ten może być jeszcze dłuższy. Przy HCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje badanie USG.

Dziekuje za odp., niestety u mnie to tylko 41% ;( Owulacje mialam pomiedzy 30.11 a 01.12.
 
Ja też zrobiłam kolejne badania beta HCG w oczekiwaniu na wizytę u lekarza i spisałam ciąże na straty a on mnie ochrzanił, że na takich wartościach nie należy robić badania hormonu tylko USG. Powodzenia i szczęśliwego rozwiązania.
Nie dziekuje i mam nadzieje, ze na Nowy Rok dostane pozytywna odpowiedz od lekarza, ze wciaz jest szansa.
 
Dziekuje za odp., niestety u mnie to tylko 41% ;( Owulacje mialam pomiedzy 30.11 a 01.12.
Nie doczytałaś tego artykułu, beta przy tak wysokiej becie nie rośnie już tak szybko i wynik 66% nie jest teraz racjonalny, nie patrzy się na to w ten sposób i nie nakręcaj się, bo jest dobrze i będzie dobrze :) przy takim wyniku patrzy się już tylko i wyłącznie na USG...
 
reklama
Nie mierzy się już bety przy takich wartościach. Powyżej 6tysi ona sobie rośnie jak chce. Teraz tylko USG. Także nie przejmuj się przyrostami. Jak się boisz idź prywatnie na USG np do luxmedu.
 
Do góry