reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost wagi niemowlaka

Mitap

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2019
Postów
103
Mam pytanie do mam których dzieci słabo przyrastaly na wadze. Moja córka ma teraz 5,5 miesiąca i wazy 6,5 kg i mierzy 65 cm. Przy urodzeniu miała wage 3,450. Wg przyrost wagowego jest na 25 centylu przez cały czas, od urodzenia. Robimy wszystko co możemy żeby jednak rosła szybciej ale dziecko odmawia jedzenia, porostu nie zje więcej i koniec. Dziś pediatra powiedziała że już miesiąc temu dziecko powinno podwoić swoją wagę urodzeniowa choć dziecko bardzo dobrze się rozwija. I tu moje pytanie do mam które miały taki problem ze swoimi dziecmi, jak z perspektywy czasu teraz to wygląda, czy jest się czym przejmować, czy wsze dzieci pogoniły w późniejszym wieku, czy poprosi są niewielkie albo czy wiązały się później z tym jakieś problemy? Mnie wydaje się że taki urok mojej córki i koniec ale chętnie dowiem się jak to było u was?
 
reklama
Rozwiązanie
Dokładnie. Przede wszystkim trzeba je czytać z głową.
Screenshot_2019-12-13-21-35-49-059_com.android.chrome.jpg
Mam pytanie do mam których dzieci słabo przyrastaly na wadze. Moja córka ma teraz 5,5 miesiąca i wazy 6,5 kg i mierzy 65 cm. Przy urodzeniu miała wage 3,450. Wg przyrost wagowego jest na 25 centylu przez cały czas, od urodzenia. Robimy wszystko co możemy żeby jednak rosła szybciej ale dziecko odmawia jedzenia, porostu nie zje więcej i koniec. Dziś pediatra powiedziała że już miesiąc temu dziecko powinno podwoić swoją wagę urodzeniowa choć dziecko bardzo dobrze się rozwija. I tu moje pytanie do mam które miały taki problem ze swoimi dziecmi, jak z perspektywy czasu teraz to wygląda, czy jest się czym przejmować, czy wsze dzieci pogoniły w późniejszym wieku, czy poprosi są niewielkie albo czy wiązały się później z tym jakieś problemy? Mnie wydaje się że taki urok mojej córki i koniec ale chętnie dowiem się jak to było u was?
Z książeczki zdrowia to wygląda tak że do 1.5 miesiąca jest na siatce centylowej na SD0 a potem spada tendencja wzrostu wagi na -1SD. I tak jest do teraz.
 
Mam pytanie do mam których dzieci słabo przyrastaly na wadze. Moja córka ma teraz 5,5 miesiąca i wazy 6,5 kg i mierzy 65 cm. Przy urodzeniu miała wage 3,450. Wg przyrost wagowego jest na 25 centylu przez cały czas, od urodzenia. Robimy wszystko co możemy żeby jednak rosła szybciej ale dziecko odmawia jedzenia, porostu nie zje więcej i koniec. Dziś pediatra powiedziała że już miesiąc temu dziecko powinno podwoić swoją wagę urodzeniowa choć dziecko bardzo dobrze się rozwija. I tu moje pytanie do mam które miały taki problem ze swoimi dziecmi, jak z perspektywy czasu teraz to wygląda, czy jest się czym przejmować, czy wsze dzieci pogoniły w późniejszym wieku, czy poprosi są niewielkie albo czy wiązały się później z tym jakieś problemy? Mnie wydaje się że taki urok mojej córki i koniec ale chętnie dowiem się jak to było u was?
Moja ma 5.5 mca waży 6300 urodzeniowa 3 kg i pediatra mowi że wszystko ok ;) wage urodzeniową dzieci maja podwoic do 6mcy. Ale jak bedzie 100 gram mniej to tez nie problem ;) Twoja przybiera w swoim tempie i tyle...najwazniejsze ze przybiera ;) a moze ona jest drobna po rodzicach? ;)
 
Moja ma 5.5 mca waży 6300 urodzeniowa 3 kg i pediatra mowi że wszystko ok ;) wage urodzeniową dzieci maja podwoic do 6mcy. Ale jak bedzie 100 gram mniej to tez nie problem ;) Twoja przybiera w swoim tempie i tyle...najwazniejsze ze przybiera ;) a moze ona jest drobna po rodzicach? ;)
Po rodzicach na pewno, ja jestem niska i chuda, a mąż też do najwyższych nie należy😄
 
Moja córeczka wagowo jest na 10 centylu a wzrostowo na 75. Nam lekarz nic nie mówił że.cos jest nie tak
Ja właśnie trafiam na takich pediatrów co robią aferę o to, przez to ważę co tydzień, nie przybiera jakoś bardzo dużo ale coś przybiera. To moje pierwsze dziecko i wszystko tak roztrząsam. Ale powoli zaczynam się uspokajać i rozumieć żeby pewnymi rzeczami się nie przejmować i jak zrobię trochę inaczej niż w książce to mojemu dziecku świat się nie zawali 😄
 
A najlepsze jest to że każdy jak zobaczy moje dziecko mówi 'ale duża' albo jaka pulchniutka, nawet sami lekarze po pierwszym wrażeniu tak mówią a dopiero po ważeniu i przeliczeniu kg się czepiają. Ale ja naprawdę nie jestem w stanie nic więcej zrobić zje na raz max 120 ml (gdyby jadła co 4-5godzin, ale ja daję co dwie z nadzieją że może coś więcej wciągnie, odciagam laktatorem, przystawiam do piersi, rozszerzam dietę, i inne mieszanki kaszki ale ona zje tyle i więcej nic)
 
reklama
Moja na 8 miesiecy wazyla 7.900. nikt nie powiedzial, ze malo. Waga urodzeniowa 3100. Dla spokoju zrob morfologie. U nas wyszla anemia. Ale dziecko, rośnie, jest radosna, bawi sie. Podaje tylko zelazo i nie zmuszam do jedzenia. A juz je wszystko.
 
reklama
Moja córka 4 miesiące waży 5,5kg. Urodzeniowa 3600. Od początku nie przybierała najlepiej, ale zaczęliśmy podawać wysokokaloryczne mm i w końcu coś się ruszyło. 100g na tydzień, szału nie ma ale jakoś idzie. Wcześniej potrafila przybierać 20 na tydzień.
 
Do góry