reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pstryknięcie brzucha

Mi098

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Październik 2021
Postów
38
Mam dzisiaj jakaś potrzebę ciszy.i tak sobie leżę w zupelnej ciszy aż nagle podczas ruchu dziecka usłyszałam takie jakby kliknięcie. Nie wiem jak to nazwać jakby strzelenie paznokciem o paznokieć.
Cichutko, raczej przy grającym TV bym tego nie usłyszała.
Podobno takie coś dzieje się przy przebiciu pęcherza z wodami płodowymi. Zalozylam wkładkę i niby czuję mokro ale wkładka sucha (albo tak dobrze wciągnęła)
Wydaje mi się że słyszałam takie coś jeszcze raz ale już chyba fiksuje.
Mam dzisiaj 35 tydzien. Jak długo po czymś takim odeszlyby mi wody?
 
reklama
Mam dzisiaj jakaś potrzebę ciszy.i tak sobie leżę w zupelnej ciszy aż nagle podczas ruchu dziecka usłyszałam takie jakby kliknięcie. Nie wiem jak to nazwać jakby strzelenie paznokciem o paznokieć.
Cichutko, raczej przy grającym TV bym tego nie usłyszała.
Podobno takie coś dzieje się przy przebiciu pęcherza z wodami płodowymi. Zalozylam wkładkę i niby czuję mokro ale wkładka sucha (albo tak dobrze wciągnęła)
Wydaje mi się że słyszałam takie coś jeszcze raz ale już chyba fiksuje.
Mam dzisiaj 35 tydzien. Jak długo po czymś takim odeszlyby mi wody?
Jak by się przebił pęcherz z wodami uwierz ze byś poczuła 😅 może dzidzia w coś kopnela? Może jelita? Mi jak przebili pęcherz to chluplo okropnie..
 
Jak by się przebił pęcherz z wodami uwierz ze byś poczuła 😅 może dzidzia w coś kopnela? Może jelita? Mi jak przebili pęcherz to chluplo okropnie..
Niekoniecznie. Jeżeli pęcherz pęknie gdzieś "w górze", czyli daleko od szyjki macicy (nadzieję się tak np. w czasie leżenia) lub kiedy nie ma rozwarcia, szyjka jest szczelnie zamknięta to wody po prostu się sączą. Nie każda kobieta czuje moment pęknięcia. I nie u każdej wody chlustaja.

Autorko, jak się martwisz to w aptece są testy pozwjace w domu sprawdzić czy wody się sączą. Ewentualnie jedz na IP.

Ja dzień przed porodem miałam mokro, myślałam, że to wody. Okazało się, że to po prostu śluz.
 
Niekoniecznie. Jeżeli pęcherz pęknie gdzieś "w górze", czyli daleko od szyjki macicy (nadzieję się tak np. w czasie leżenia) lub kiedy nie ma rozwarcia, szyjka jest szczelnie zamknięta to wody po prostu się sączą. Nie każda kobieta czuje moment pęknięcia. I nie u każdej wody chlustaja.

Autorko, jak się martwisz to w aptece są testy pozwjace w domu sprawdzić czy wody się sączą. Ewentualnie jedz na IP.

Ja dzień przed porodem miałam mokro, myślałam, że to wody. Okazało się, że to po prostu śluz.
W aptekach nie ma testów na wody płodowe. Zostały chyba wycofane niestety.. Jedyny amino check można wykonać w szpitalu.. Jeżeli coś to papierki lakmusowe są dostępne :/ ale nie w aptekach :/
 
Miałam takie same pstrykanie z synem. Jak byłam w ciąży z córką nie miałam pojęcia o czym piszą te baby :D Jakie pstrykanie. Tak jakby ktoś palcami strzelał :)? Gdzieś kiedyś znalazłam informacje, że to chyba dźwięku rozbijanych pęcherzyków powietrza w jelitach pod wpływem ruchów dziecka :)
 
reklama
Ja czułam pęknięcie pęcherza z wodami, właśnie podczas leżenia. I jak wstałam to poleciało mi po nogach, w szpitalu okazało się, że to faktycznie wody. Także różnie bywa :)
 
Do góry