reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie do kobiet po poronieniu.

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
Dziewczyny, które są po poronieniu/poronieniach.

Na początku 5/2019 miałam zabieg łyżeczkowania (ciąża obumarła w 8tc).

W 6/2019 (miesiąc później) byłam już w kolejnej ciąży – po jednej miesiączce.


W 5 tc moja Beta zaczęła spadać z 750 na 500… I od dwóch dni mam plamienia. Na pierwszym usg w dniu wczorajszym byłam kropeczka wielkości główki od szpilki.

Zadzwoniłam właśnie do lekarza i on powiedział że nie muszę iść do żadnego szpitala bo zaraz dostanę okresu i ciąży nie będzie.

Moje rozważania są następujące. Czy powinnam doszukiwać się tego, że jest ze mną coś nie tak. Czy jest duże prawdopodobienstwo że to wczesne poronienie o ile tak to można nazwać bo ciąży w ogóle nie stwierdzono i że po prostu za szybko podjęliśmy starania.

Słyszałam że są zalecane trzy cykle po Łyżeczkowaniu. Czy jest duże prawdopodobienstwo że to niepowodzenie wynika ze zbyt szybkiego zajścia w ciążę?

Tsh mam w normie, brałam Duphatson.
Zrobiłam sobie także badania na p/c anty kardiolipidowe i jeszcze coś , tylko nie pamiętam nazwy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Dziękuje bardzo za to, co napisałaś :) Aż mężowi przeczytałam.
Teraz 11 dni miałam krwawienia i za przeproszeniem wychodziły Żr mnie dziwne rzeczy. Jeśli na usg będzie ,,czysto,, to znaczy ze super bo organizm sam się oczyścił?
PS. Na moim usg w 5tc+2 była kropeczka... dosłownie. Wtedy już wiedziałam Żr coś jest mocno nie halo...
Wiem ze powinno sie odczekac od piewszego poronienie. Ze tylko 1 miesiaczka i kolejna ciaza ale to nie byly starania raz sie zdazylo w dni plodne. Az sama bylam zdziwiona. Troche nam zalezy bo jestem po 40. I nie mam dzieci. Choc wyglądam na 10 lat mniej ale ogranizm juz troszkę jest jednak inny. Hormony zawsze mialam zdrowe. Lekarz mi zaproponowal mowi ze musi po 2 poronieniach zaproponować szereg badań...
Sa pakiety po poronieniu.. może trzeba iść w tym.kierunku? Są rozne przypadki.. moja kolezanka miala 2 poronienia, w drugim miala zabieg i nie doczekala do miesiaczki bo juz byla w kolejnej ciazy.. ktora przebiegala wzorowo i urodzila synka. Czwarta tez przebiegala bez problemu. Z kolei moja drug kol. poronila dwie pod rzad.. za pierwszym razem okazalo sie ze miala stan zapalny w organizmie.. a za drugim razem zasniad.. jest teraz w trakcie badan genetycznych..
Trzymam za Ciebie kciuki Kochana! W watku ciaza po poronieniu dziewczyny maja ogromna wiedze.. tez tam szukalam.pomocy
 
reklama
Ja też miałam problem z prolaktyna i brałam bromergon ale lekarz kategorycznie zabronił mi odstawiac leków po zajsciu w ciaze. Tłumaczył mi że owszem prolaktyna naturalnie rośnie ale odstawienie bromergonu może spowodować za duże skoki co skutkuje poronieniem. Przepisał mi też acard profilaktycznie po poronieniu i biorę go do tej pory 21tc. U mnie to poskutkowalo :). Bardzo mi przykro że cię to znowu spotyka ale wierzę że w końcu się uda

Miałam brać Acard jak będzie serduszko [emoji20]
 
Nie zalammuj się, bo niewiadomo co było przyczyną. Być może wada genetyczna na którą nikt nie miał wpływu. Głowa do góry.
Przy drugim poronieniu..wada genetyczna jest chyba znikoma... niby lekarze mowia ze 3 sa w ,normie', ale potem okazuje sie ze mogli pokierować na badania żeby tego uniknać.
 
Ja o tym samym pomyślałam po moich poronieniach , badań nie zrobiłam ale zmieniłam kwas,na metylowy z Solgaru ,to nie zaszkodzi a na pewno pomoże ,polecam brać
A bierzesz poza tym jakies witaminy prenatalne?? Zastanawialam sie czy nie zmienic z pregna plus wlasnie na ten folian z solgaru i do tego jeszcze jakis suplement.. tylko czy mozna nagle ze zwyklego foliowego przejsc na ten w innej formie?? Bo zapomnislam zapytac moja ginekolog.. a profilaktycznie chetnie bym zmienila.
 
A bierzesz poza tym jakies witaminy prenatalne?? Zastanawialam sie czy nie zmienic z pregna plus wlasnie na ten folian z solgaru i do tego jeszcze jakis suplement.. tylko czy mozna nagle ze zwyklego foliowego przejsc na ten w innej formie?? Bo zapomnislam zapytac moja ginekolog.. a profilaktycznie chetnie bym zmienila.
od 2 trymestru biorę femibiol 2 ,wcześniej tylko ten kwas właśnie i polocard plus magnez,nie jestem lekarzem ,myślę że ten kwas na pewno nie zaszkodzi ,ale jak masz możliwość to zadzwoń do niego i zapytaj
 
reklama
@Dmalw lekarze zalecają odczekać ale nie jest powiedziane że jak się zajdzie to źle. Jest mnóstwo kobiet które od razu zaszły i wszystko było dobrze. Nie doszukuj się winy u siebie bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć co nas czeka. Może spróbuj odczekać teraz, stres nerwy emocje trochę opadną, wyciszysz się, hormony wrócą do normy a Ty odpoczniesz. Może skonsultuj się z innym lekarzem w tym czasie zrób dodatkowe badania. Trzymam kciuki :*
 
Do góry