reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie o antykoncepcję

Dołączył(a)
17 Luty 2020
Postów
9
Czy do ginekologa na NFZ potrzebne jest skierowanie od rodzinnego lekarza czy nie ?
Mam 19 lat i chce się wybrać do ginekologa o antykoncepcję.
 
reklama
Rozwiązanie
Niech partner zrobi wazektomie :)

W zasadzie to jest dobra rada ale nie u tak młodych ludzi (zakładam, ze partner jest w podobnym wieku i mógłby chcieć mieć w przyszłości dzieci). Wazektomii czasem nie udaje się odwrócić i dlatego jest polecana raczej mężczyznom, którzy już maja tyle dzieci, ile chcą. Ponadto wielu lekarzy nie zgodziloby się na wykonanie zabiegu u tak młodego mężczyzny ze względu na niedojrzałość psychiczna. Polecana jest po 35 roku życia.
Niemniej dla dojrzalszych panów, mających już odpowiednio liczne rodziny, serdecznie polecam :)
Czyli jak zadzwonię do przychodni norlamnie mnie umowia? A jak wygląda badanie u doktora ? Boję się o co pyta? O antykoncepcję co mówić?
Tak, dzwonisz i się umawiasz. Nic więcej. Zależy na kogo trafisz, badanie raczej standardowe. Zmień proszę tytuł wątku, bo na serio nie wiadomo o co chodzi.
 
Czyli jak zadzwonię do przychodni norlamnie mnie umowia? A jak wygląda badanie u doktora ? Boję się o co pyta? O antykoncepcję co mówić?
Tak dzwonisz umawiasz się mówisz że pierwszy raz. Idziesz na wizytę mówisz że chciałabyś tabletki antykoncepcyjne. Zbada się na krześle palpacyjnie powinien zrobić usg zobaczyc jak wygląda wszystko w środku. Powinien zrobić jakieś badania (nie jestem pewna dokładnie pisze to co wiem od siostry i od koleżanek. Ja nigdy nie brałam i nie mam zamiaru) i dopasować tabletki antykoncepcyjne.
 
Tak dzwonisz umawiasz się mówisz że pierwszy raz. Idziesz na wizytę mówisz że chciałabyś tabletki antykoncepcyjne. Zbada się na krześle palpacyjnie powinien zrobić usg zobaczyc jak wygląda wszystko w środku. Powinien zrobić jakieś badania (nie jestem pewna dokładnie pisze to co wiem od siostry i od koleżanek. Ja nigdy nie brałam i nie mam zamiaru) i dopasować tabletki antykoncepcyjne.
Czemu nie masz zamiaru brać? Tabletek?
 
reklama
reklama
Do góry