reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Reakcja na debridat

Rozalia66

Aktywna w BB
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2019
Postów
92
Witam,może któraś z was aktualnie podaje swojemu dziecku lek na kolke debridat.Czy zaobserwowalyscie ze dziecko po nim "dziwnie" sie zachowuje?jest senne nadzwyczaj spokojnie przesypia dluzszy czas?
 
reklama
Rozwiązanie
Substancja to substancja. Dawka inna ale i waga dziecka inna. Odniosłam się do opisywanych przez mamę zachowań. Jak najbardziej mogą być związane. Dlatego warto skonsultować sprawę z lekarzem. I to szybko.
Witam,może któraś z was aktualnie podaje swojemu dziecku lek na kolke debridat.Czy zaobserwowalyscie ze dziecko po nim "dziwnie" sie zachowuje?jest senne nadzwyczaj spokojnie przesypia dluzszy czas?
U nas byla wysypka, ale lekarz powiedzial, ze to nie od tego (na ulotce jest napisane, ze moze wystapic). Coreczce debridat podawalam na ulewanie, ale tylko kilka dni, bo martwila mnie ta wysypka, a pozytywnych rezultatow nie bylo widac.
Innych skutkow ubocznych nie zaobserwowalam. Odstawilam debridat i wysypka minela. Swoja droga pierwsza w Jej zyciu, a miala wtedy ok 5-6 mies. Pozdrawiam.
 
U nas byla wysypka, ale lekarz powiedzial, ze to nie od tego (na ulotce jest napisane, ze moze wystapic). Coreczce debridat podawalam na ulewanie, ale tylko kilka dni, bo martwila mnie ta wysypka, a pozytywnych rezultatow nie bylo widac.
Innych skutkow ubocznych nie zaobserwowalam. Odstawilam debridat i wysypka minela. Swoja droga pierwsza w Jej zyciu, a miala wtedy ok 5-6 mies. Pozdrawiam.
Ok..dzięki za info.my stosowalismy dlugo dlugo ale jak skonczylo dziecko 6 miesiecy chyba nalezaloby to skonczyc mimo ze pomagal niepokoi mnie czasem jego zachowanie po tym leku
 
Ok..dzięki za info.my stosowalismy dlugo dlugo ale jak skonczylo dziecko 6 miesiecy chyba nalezaloby to skonczyc mimo ze pomagal niepokoi mnie czasem jego zachowanie po tym leku
A ile dziecko teraz ma mies.? Czyli teraz nie podajesz, ale wiazesz nietypowe zachowanie z debridatem?
Pamietaj, ze dzieci przechodza rozne etapy rozwoju. Sa okresy, gdzie sa spokojne innym razem glosniejsze itd. Moze to tez wina obecnej pogody? Szaro, ponuro to moze i dziecko bardziej markotne?
 
A ile dziecko teraz ma mies.? Czyli teraz nie podajesz, ale wiazesz nietypowe zachowanie z debridatem?
Pamietaj, ze dzieci przechodza rozne etapy rozwoju. Sa okresy, gdzie sa spokojne innym razem glosniejsze itd. Moze to tez wina obecnej pogody? Szaro, ponuro to moze i dziecko bardziej markotne?
6 miesiecy dlugo bral ten debridat no wiaze z nim bo sie zachowuje dziwnie jakby np mnie nie poznawal jakby spal sle z otwartymi oczami nie zawsze takie zachowanie jest ale czesto moze tez mi sie to wydaje..wiem ze nam bardzo pomagal ale nie kestem przekonana czy jest bezpieczny
 
Hmm szczerze mowiac to ja bym raczej nie wiazala takiego zachowania z debridatem. A oprocz tych epizodow ktore wyzej opisujesz to dziecko zachowuje sie normalnie? Jest wesole, chetne do zabawy, do jedzenia?
A wczesniej przed podawaniem ww. leku nie wystepowaly takie epizody 'wylaczania sie dziecka'?
Na Twoim miejscu udalabym sie z dzieckiem do lekarza, dobrego lekarza, jesli rzeczywiscie Jego stan Cie niepokoi. Jest to jeszcze maluszek, ale gdy wczesniej takie zachowania nie wystepowaly, a pojawily sie nagle to wg mnie wymaga to konsultacji ze specjalista - w tym przypadku neurologiem dzieciecym. Neurolog zrobi wywiad, zbada dziecko, moze tez wykonac USG przezciemiaczkowe i wtedy sie okaze czy wszystko jest dobrze, czego Wam serdecznie zycze :)
 
Ten lek ma masę skutków ubocznych

 
reklama
Kazdy lek ma skutki uboczne, ktore niekoniecznie musza sie pojawic. Ww. link i opis tyczy sie nie tyle debridatu co subst. trimebutyny. W ulotce debridatu - ktory nadaje sie dla dzieci - nie sa zamieszczone takie info. o skutkach ubocznych (choc wcale nie wykluczam, ze moga byc): https://www.google.com/url?sa=t&sou...FjABegQIBxAI&usg=AOvVaw1Nx55Jb2YfOuh8j4NLuBjp
Wg mnie zrodla uzyte do napisania tamtego postu (podrzuconego przez Aguu) nie sa do konca trafione, przez co tez nie sa to w pelni rzetelne informacje, poniewaz:
- tycza sie innego leku, ktory po pierwsze jest w tabletkach np. 200 mg i jednorazowa dawka trimebutyny jest juz o wiele, wiele wieksza;
- dwa: nie nadaje sie dla dzieci ponizej 12 r.z.

Rozumiem, ze jest to ta sama substancja, ale nie mozna wszystkiego tak porownywac, chociazby ze wzgledu na stezenie tej subst. w obu produktach, przez co tez ewentualne skutki uboczne moga byc rozne. Pozdrawiam :)
 
reklama
Każdy organizm reaguje inaczej na dany lek, daną substancje, ileż to jest ludzi uczulonych na dane leki lub borykają się ze skutkami ich zażywania, po co się później pluc sobie w brodę, najlepiej udać się do neurologa dziecięcego, skonsultować nawet z pediatra chociazby, to nic nie boli a przynajmniej mogą rozwiać wątpliwości i nakierować na powód zachowania takiego u dziecka niekoniecznie spowodowany lekiem.
 
Do góry