reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks

tuśka21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Marzec 2005
Postów
1 536
czesc Wszystkim Mamom i Tatusiom :D

pisze ten post bo chialbym sie dowiedzic czy moze na naszym forum sa jakies mamy lub ojcowe ktorzy wychowuja dzieciaki z refluksem żoładkowo - przełykowym ???

moja corcia ma silny refluks i jej rozszezanie diety jest bardzo ograniczone ... lekarze mowia "tego nie wolno - tego nie wolno - a tego to absolutnie"

chcialbym poznac mamy badz ojscow i poznac ich sposoby na rozszerzenie dietki - mam dosc sluchania co mozan a co nie - ja sama sposobem prob i bledow rozszerzam diete ....

ale bylo by mi latwiej z kims konfrontowac i wymieniac sie sposobami i spostrzezeniami co do diety dziecka ....

bardzo was prosze jesli sa osoby z dziecmi ktore choruja na pdobna przypadlosc jak moja ewa kontaktujcie sie ze mna na tym poscie i podpowiedzcie mi - bardzo chetnie przyjme wszystkie spostrzezenia ...

poprostu razem bedzie nam owiele latwiej


pozdrawiam WAS serdecznie Tusia i EWUNIA :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
mój Matwiej ma 3 miesiące, i od dzisiaj do Bebilonu pepti mam mu dodawać kaszkę kukurydzianą, zalecenie lekarki
 
z tego, co się dowiedziałam od Cudowskiwj-lekarki mojego Matwieja, to nie ma mowy o żadnych owocach-osłabiają śluzówkę żołądka, marchewka odpada do odwołania, tak samo jabłko, do ukończenia przez Matwieja 6 miesięcy tylko Bebilon Pepti, kaszka kukurydziana, kaszka ryżowa i herbatka koperkowa
 
o ludzie - ja juz myslam ze sama mam tak chore dziecko - dobrze ze wkoncu ktos tez jest :)

drugow - Towj synus jest jeszcze malenki .,... wiec za bardzo co do diety nie masz sie martwic - moja ewa ma 6 miesiecy i 2 tygodnie -

no ja juz podaje ewie 3 rone kaszkli - soki z marchwi zupki (ziemniak, marchew, i miesko - indyka z sloiczkow gerbera)

jak Twoj synek przybiera na wadze - karmilas go wogole piersia ???

jak je - placze przyjedzeniu ???

chetnie wogole je ???

darade zjesc wszystko z butli na raz czy porcjami go karmisz ???

a ulewa Ci ???

Boze mam tyle pytan ze nastepna serie zadam Ci pozniej


a, jakie leki mu podajesz od refluksu .... ???

robiliscie badania odnosnie stwierdzenia refluksu ???
 
wiesz co podaj mi jak cos namiary na swoja pania doktor bo ja z ewy lek. nie jestem za bardzo zadowlona - i ile kosztuje wizyta - ja plcilam u naszej 70 zl za pierwsza poznie kazda kolejna juz 60 zl :(
 
Matwiej przybiera na wadze bardzo dobrze, średnio 1kg /miesiąc, karmiłam go piersią, ale musiałam przestawić na Bebilon Pepti1-i jest super, nie płacze przy jedzeniu od kiedy dostaje leki, wczesniej potrafił zjeść 120ml i tyle samo ulać z powrotem, ale Cudowska zapisała mi takie leki, że teraz praktycznie nie ulewa
 
powiem tak odnosnie sposobu karmienia, wg. naszej pediatry dziecko do roku nalezy karmić 10xdobę, ja daję Matwiejowi Bebilon po 100mł co dwie godziny, Mały dostaje Debridat, Bioprazol, Clemastin, Rhinocort, drogie te leki, ale naprawde skuteczne. jak wykupiłam leki, to płakałam, bo leki na jeden m-c kosztuja 120 zł, ale poprawa była po niecałym tygodniu, Matwiej przestał tak ulewać, nie płacze, czasem uleje ale w granicach normy, a ma być jeszcze lepiej z obietnic dr. Cudowskiej, jest naprawde coraz lepiej, jedyny efekt uboczny to częste pierdki (poje go koperkiem Krugera i pomaga), baaardzo smierdzące i rzadsze kupki o równie nieprzyjemnym zapachu, ale to się nie liczy, bo wiem, że mały zdrowieje
podaję namiary na Cudowską:
dr. Cudowska Beata
tel. kom. 606274704
polecam ja, pare lat temu wyleczyła moją siostrę z ciężkiego refluksu i to baardzo szybko
za wizyte 70 zł, przyjmuje również w DSK(tam pracuje na III klinice), ale nie licz na wizyte panstwową, zresztą lepiej zapłacić i wiedzieć, że dzieciak zdrowieje
pozdrawiam
 
i jeszcze jedno, badań nie robiliśmy, na pierwszej wizycie u Cudowskiej zanim go zaczęła badać powiedziała:'słyszę refluks' (mały 'chrobotał jakby miał katar), po czym opisała mi wszystko, co dzieje się z Matwiejem, a ja doznałam szoku,zapytałam ja, skąd to wszystko wie o Matwieju, a ona na to 'słyszę refluks III stopnia(???)', przepisuje leki, za 5 dni dziecko przestanie tak 'rzęzić' a potem będzie juz coraz lepiej, prosze przyjść za 2 miesiące, sprawdze jaka jest poprawa i dokończymy leczenie, za parę miesięcy zapomni pani, że dziecko chorowało. i wiesz co? liczyliśmy z mężem dni, i 5-ego dnia Matwiej przestał rzęzić, a jego stan cały czas sie poprawia
 
to Cie pociesze moej ewy leki na miesiac kosztuja nas 160 zl :D


a wizyta 70-60 + taksowki bo nie mamy auta - wiec po wizytach splukani jestesmy :(
 
reklama
ale jest patent, zwracasz się do opieki o zwrotkę za leki i leczenie, bez szemrania płacą, bo refluks to choroba przewlekła
 
Do góry