reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Roczne dziecko ile powinno zjadać mleka modyfikowanego

Dzień dobry, chciałabym zapytać ile powinno zjadać roczne dziecko mleka bo chciałam przejść na 3hipp a na opakowaniu pisze ze 3 pokarmy mleczne. Synek do tej pory jadł 210ml 5 razy dziennie 2ha hipp oczywiście nie chce żadnych kaszek, obiadek troszkę więc zastanawiam się czy nie pozostać przy 2
Proszę spróbować podać awokado. Mój synek się zajada. Jest bardzo zdrowe a smak ma zbliżony do mleka. Później do tego awokado zaczęłam dodawać żółtko jajka, ryż, makaron itd. Awokado musi być dojrzałe.
 
reklama
Mleka coraz mniej, bardziej jako napój, a nie posiłek. Roczne dziecko zdecydowanie powinno już mieć więcej stałych pokarmów. A jak u malucha z zębami ? Ma już wszytkie "przewidziane prawem" ;) dla jego wieku ? Moim dzieciakom zęby rosły parami. Inną przyczyną niechęci do stałych produktów może być nadwrażliwość. Niektóre dzieci nie chcą jeść różnych pokarmów ze względu na ich fakturę. Smak nawet lubią, ale forma jest nie do przyjęcia. Moje tak miały z truskawkami. Akceptowały tylko rozdziabdziane w formie gęstego sosu , ale truskawka w wersji naturalnego owocu była postrachem :)
 
Hej
U nas są to 3 posiłki mleczne na dobę czyli rano 210 ml mm, potem śniadanko (placuszki/kanapki/omlety/ jogurciki) następnie zupka za 2 lub 3 h drugie danie za 3h podwieczorek jakiś owoc, kisiel, lub tubka owocowe i chrupki kukurydziane albo bułeczka maślana lub ryż z jabłkiem, i na kolację przed snem 210 ml mm z kaszką i w nocy 210 ml mm. Długo jedliśmy nawet 6 porcji na dobę bo córka do 11 m-ca nie chciała za bardzo stałych pokarmòw przyjmować tylko mleko i słoiczki i tubki.
 
Ja pamiętam, że rano i wieczorem zawsze była kaszka z mlekiem, potem właśnie jakiś jogurcik, następnie zupka treściwa, drzemka, po drzemce deserek, coś do pochrupania i na kolacje również kaszka z mlekiem.
 
Moje dzieci po 9msc całkowicie odstawiły się od mm i butli. Trochę próbowałam z kubeczka dawać ale też niekoniecznie chcieli. Straszy do 4 lat chętnie jadł kaszki, młodszy do mniej więcej dwóch i pół roku. Jedli nabiał, mleko tylko w formie kakao.

Mam to samo, syn zaraz kończy 8 mc i też mleko fuj.
 
Do góry