reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzeństwo, czyli być mamą po raz kolejny :)

reklama
o też bym chciała,bo ja tez się gorzej czuję niż w pierwszej ciąży ;-)
Ale chiński kalendarz mówi,ze synek i mi się też tak wydaje.eee spoko przynajmniej mam całą szafę ciuszków :-)

Ja czuję się lepiej niż w pierwszej ciąży, ale jak w przypadku pierwszej od początku wiedziałam, że będę miała syna, tak teraz nie mam żadnego przeczucia.
Mój mały za to chodzi i wszystkim opowiada, że mama ma w brzuszku siostrzyczkę. Zobaczymy :)
 
Ostatnia edycja:
Ja już mam parkę i rzeczywiście obie ciąże były zupełnie inne i zupełnie inaczej wyglądał brzuch, teraz chciałabym dziewczynkę i jak na razie ciąża przypomina mi tą pierwszą z Karolką :)

Karolince już oznajmiłam, że jestem w ciąży bo nie wytrzymałam, chociaż chciałam zrobić to potem (raz już jej powiedziałam jak miała 4,5 roku i nie wyszło, troszkę to przeżywała), Antek i tak nie zrozumie. Karolinka podskoczyła z radości, gdyż zaraz po porodzie ustaliliśmy wszyscy że chcemy jeszcze jedno i to od razu i mimo, że okres dostałam po 6 tyg od porodu, udało się teraz (karmiłam przez 7 mc piersią).
Teraz skupiam się na tym, żeby jak tata jest w domu to on zajmował się Antkiem, żeby zrobić wszystko, aby Antek nie był takim synkiem mamusi - chociaż nie wiem czy to możliwe.

Dziewczyny pocieszające jest to, że drugie dziecko jest duuuuuużo mniejszym obciążeniem dla naszej psychiki niż pierwsze, jest po prostu duuuuużo łatwiej, więc myślę że znajdziemy siły na kolejne :)

Wszystkim mamom polecam super książkę: "Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie by samemu żyć z godnością" Adele Faber, Elaine Mazlish. Warto ją przeczytać przed narodzinami drugiego dziecka, napisana jest super językiem (ja czytałam w kolejkach do lekarzy, bo gdzie indziej nie miałam czasu :) ) Są tam opisane wszystkie możliwe różnice wieku, głównie poprzez przykłady. Ja się za nią zabrałam po 10 mc, gdyż wtedy u mojej Karolinki zaczął się ciężki okres zazdrości, myślę że takie fazy będą się jeszcze u niej pojawiać.
 
Dziewczyny, mialy wasze dzieci pobieranie krwi na morfologie?

Maciek mial krew pobierana w szpitalu po porodzie oraz rok temu robione próby wątrobowe. Krew pobierana zawsze z nadgarstka.
Morfologi nie mial robionej, choc ponoc powinien jak sie dowiedzialam od innego pediatry?
Teraz zrobie mu morfologie, a lekarz powiedzial ze pobiora mu krew z palca. To prawda?
 
reklama
Ide jutro na pobieranie krwi z Mackiem, wiec sie dowiem :tak: Pytalam tylko z ciekawosci, choć dla mnie to niewielka róźnica.
 
Do góry