reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rodzicielski a ciąża

inesia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Sierpień 2020
Postów
183
Cześć, nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie, ale może któraś z Was ma taką sytuację i wie jak to w praniu wyszło.

Jestem na urlopie rodzicielskim 80% pensji i właśnie się dowiedziałam że jestem w ciąży. Jak teraz będzie wyglądać macierzyński jak urodzę? Czy któraś wie jak ZUS zachowuje się w takiej sytuacji? Normalnie to wylicza średnią z ostatnich 12miesięcy, no ale ja teraz pobieram cały rok tylko 80% swojej pensji. Czy to znaczy że ZUS wyliczy mi kolejną średnią już z obniżonej pensji? I jak zadeklaruję że idę na rodzicielski to jeszcze obniży, czyli de facto 60% pensji mi wyjdzie na macierzyńskim?

Czy któraś ma rok po roku dzieci i pracowała na etat wcześniej?

pozdrawiam
Inesia
 
reklama
Jeśli po rodzicielskim nie wrócisz do pracy, macierzyński i rodzicielski będzie w takiej samej wysokości jak pobierasz teraz przy pierwszym dziecku. 😊 Oczywiście jeśli umowa o prace będzie trwała w czasie ewentualnego macierzyńskiego i rodzicielskiego.
 
A poród wypada Ci w okresie, kiedy będziesz jeszcze na rodzicielskim?
Masz umowę na czas nieokreślony?
 
Do góry