reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

roszerzanie diety w praktyce

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
Hej, w którym tygodniu zaczęłyście roszerzac dietę i co najpierw dałyście? Ja nie wiem dlaczego, ale nie mogę się doczekać aż mala zacznie jesc różne różności. Nie chce za bardzo dawac jej słoików. Wolę sama robić wszystko. Myslalam zeby zacząć jak mala skończy 3 miesiac od warzyw i kaszek/kleikow (do mleka), jak ladnie zacznje jesc to dopiero wtedy słodkie owoce i soczki. Może macie jakiś link gdzie jest ladnie rozrysowane co kiedy się daje - i przede wszystkim w jakiej formie. Ktoras z was zaczęła rozszerzać dietę wlasniw jakos po skończonym 3 miesiącu czyli od 13 tyg?? Jak dzieci to przyjely/tolerowały?
 
reklama
Rozwiązanie
To nie jest zależne. Każde dziecko je inaczej i w innym momencie przychodzi ochota na wszystko lub obrzydzenie do wszystkiego:p te pierwsze miesiące nie zadecydują o tym jak dziecko będzie jadło w przyszłości, od nas zależy natomiast podejście do tematu jedzenia, nauczenie zdrowych nawyków itd.

Dokladnie.
Sa tutaj mamy, które włosy z głowy rwą bo jedna a druga trzylatka żyje tylko kanapkami z masłem i lodami. Niczego więcej nie chce.
Moja Gaba tez jadła wszystko od dziecinstwa ale przechodziła różne fazy. Obecnie na tapecie są kanapki z dżemem i jabłka...
A karmisz piersią czy mm?
Ja karmię piersią i zaczęłam rozszerzać dietę po ukończeniu przez syna 5go miesiąca.
Słyszałam że jeśli dziecko jest na mm to można zacząć rozszerzać dietę po ukończeniu 4go miesiąca.
Do picia to raczej podawać wodę nie soki a już na 100% nie słodkie jak napisałaś.
Powiem Ci że to rozszerzanie diety może wcale nie być takie super jak Ci się wydaje - możesz dopiero wtedy poznać co znaczą problemy brzuszkowe i nie tylko.
 
Hej, w którym tygodniu zaczęłyście roszerzac dietę i co najpierw dałyście? Ja nie wiem dlaczego, ale nie mogę się doczekać aż mala zacznie jesc różne różności. Nie chce za bardzo dawac jej słoików. Wolę sama robić wszystko. Myslalam zeby zacząć jak mala skończy 3 miesiac od warzyw i kaszek/kleikow (do mleka), jak ladnie zacznje jesc to dopiero wtedy słodkie owoce i soczki. Może macie jakiś link gdzie jest ladnie rozrysowane co kiedy się daje - i przede wszystkim w jakiej formie. Ktoras z was zaczęła rozszerzać dietę wlasniw jakos po skończonym 3 miesiącu czyli od 13 tyg?? Jak dzieci to przyjely/tolerowały?

Jak dobrze kojarzę to zalecenia są teraz takie że nie ważne czy kp czy mm rozszerzanie diety najlepiej zaczynać po 6msc. Ale najwcześniej chyba gdy dziecko ma skończone 17tygodni.
Ja zaczęłam gdy córka skończyła 5msc, u nas było różnie, warzywa na początek w formie papki i a czasami w kawałku i potem jak już zaczęła całkiem stabilnie sama siedzieć w krzeselku to całkiem przeszłam na blw.
Ja również nie lubię podawać sloikow, czasami się zdarzyło w jakiejś awaryjnej sytuacji ale najczęściej robiłam sama, np warzywa na parze. Do picia najlepiej woda
Myślę że skończone 3 miesiące to jeszcze zdecydowanie za wcześnie na rd. Ja bym się na twoim miejscu wstrzymała.
 
reklama
Rozszerzanie po 6msc, trochę wcześniej czy ciut później krzywdy nie zrobi, ale 3 miesięczne dziecko jest za malutkie, jelita nie są gotowe na trawienie innych pokarmów. Karmisz piersią więc zostań przy tym do pół roku, na wszystkie etapy u dziecka przyjdzie czas. A do picia daje się tylko wodę, nie ma sensu wlewać w dziecko soków czy innych napojów, wystarcza później owoce.
Nie spiesz się tak bo to nie wyścigi, a uwierz mi zatęsknisz za karmieniem tylko mlekiem, zawsze posiłek na miejscu gdziekolwiek jesteś:)
 
reklama
Do góry