reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rowerek biegowy

mamaelaela

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Listopad 2017
Postów
1 243
Dziewczyny czy rowerek biegowy sprawdzi się dla 16 miesięczniaka? Póki co ma 15.5, chodzi od 2.5 miesiąca a dopiero 2 tyg tak stabilnie. Dodam że nie jest jakoś bardzo sprawny fizycznie, dobrze chodzi ale nie potrafi np przechodzić przez progi bo od razu równowagę traci. Nie mam pojęcia jakiej sprawności wymagają takie rowerki :\ ma ok 80 cm wzrostu
 
reklama
Dziewczyny czy rowerek biegowy sprawdzi się dla 16 miesięczniaka? Póki co ma 15.5, chodzi od 2.5 miesiąca a dopiero 2 tyg tak stabilnie. Dodam że nie jest jakoś bardzo sprawny fizycznie, dobrze chodzi ale nie potrafi np przechodzić przez progi bo od razu równowagę traci. Nie mam pojęcia jakiej sprawności wymagają takie rowerki :\ ma ok 80 cm wzrostu
Wiesz nie musi od razu z niego korzystać po woli sie nauczy :)
 
Musisz zmierzyć nogę po wewnętrznej stronie, najmniejszy rowerek to chyba puky na kołach 10, ma regulację siedzenia od 30cm(my taki mamy). Inna sprawa czy sobie poradzi, mój ma 23 miesiące i "jeździ" od 2 tygodni, sam wsiada z małą pomocą(zaczął chodzić jak miał 13.5 miesiąca). Z tego co wyczytałam niektóre dzieci radzą sobie w wieku 20 miesięcy, dla innych w wieku 2 lat jest jeszcze za wcześnie. Wszystko zależy od dziecka. Jednak nawet na początku wymaga to trochę sprawności, żeby ten rower dał radę utrzymać stojąc i nie tracąc rownowagi. Jeśli jeszcze ma problem z progami, to ja bym jednak zaczekała.
 
Ja bym poczekala jeszcze z takim rowerkiem.Wydaje mi sie byc za maly tym bardziej ze traci rownowage.
Moj ma 17 chodzi od 9 ale jakos nie myślałam jeszcze o takim rowerku. W sumie zadna z moich kolezanek nie ma takiego rowerka dla takiego malucha.
 
To zależy od dziecka prawdę mówiąc mój w wieku 13 miesięcy już dawał rade na takim rowerku
 
Ja bym spróbowała. To lepsze moim zdaniem niż pchacze. Dzieci dość szybko ogarniają o co chodzi a póki nie ogarnie będzie z nim robił różne rzeczy. Oczywiście nic na siłę.
 
Zbliża sie wiosna, kupiliśmy z mężem dla naszego synka taki drewniany rowerek casper z lionelo. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli juz niedługo nam go przetestować w terenie :-D
 
Ostatnia edycja:
Zbliża sie wiosna, kupiliśmy z mężem dla naszego synka taki drewniany rowerek casper z lionelo. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli juz niedługo nam go przetestować w terenie :-D
 
reklama
Kupiłam taki rowerek w zeszłym roku jakoś przed 2 urodzinami, już od pół roku leży i zero zainteresowania nim.
 
Do góry