reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozjaśnianie włosów w ciąży

iwona368

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Styczeń 2022
Postów
29
Dziewczyny! Pomocy! Jestem w 5tc ciąży. Dzisiaj mam wizytę u fryzjera i... zaczęłam się zastanawiać czy można rozjaśniać włosy w tak wczesnej ciąży? Jakie macie doświadczenia? To długo wyczekiwana druga ciąża... W pierwszej nie farbowałam włosów, bo nie pracowałam i nie miałam aż tylu siwych 🙈 buziaki ❤️
 
reklama
Moja gin w pierwszym trymestrze zabrania takich zabiegów. Dla bezpieczeństwa. Pierwszy trymestr jest ryzykowny. Osobiście bym odpuściła, przełożyła na drugi trymestr. Będziesz spokojniejsza :)
 
Jest teraz bardzo dużo farb bez amoniaku - sama jestem jasną blondynką i farbuje włosy (obecnie 2 ciąża). Pytanie czego używa twoja fryzjerka? Oczywiście kolor też może wyjść różnie bo w ciąży hormony szaleją.
 
Farbuję włosy odkąd tylko sięgam pamięcią i będąc w ciąży też to robiłam.
Pytanie, czy będziesz rozjaśniać np. z ciemnego brązu do złocistego blondu, bo to na pewno będzie wymagać ostrzejszej chemii, czy rozjaśniać tak, jak ja, czyli po prostu farbować "zwykłą" farbą na kolor jaśniejszy od posiadanego.

Zawsze możesz zadzwonić do fryzjerki, zapytać, jakich farb używa i przeczytać ich skład w internecie.
 
Miałam wizytę u fryzjera zaplanowaną jakoś na 9 czy 10tc. Moje włosy naturalnie są w kolorze jasnego brązu, które najpierw rozjaśniam rozjasniaczem, a pozniej nakładana jest farba. Ginekolog odradził mi rozjaśnianie wlosow, powiedział że farba bez amoniaku może być. Przełożyłam wizytę na 23tc i niestety z tej wizyty byłam niezadowolona, bo mimo użycia tego samego rozjaśniacza i farby włosy wyszły w zupełnie innym kolorze tzn dużo ciemniejsze. Nie wiem jak się ma sprawa przy farbowaniu na ciemniejsze kolory, ale w przypadku jasnych blondynek nawet fryzjerka mnie uprzedzała, ze w ciazy blondy bywają kapryśne.
 
Co prawda nie rozjaśniałam włosów, ale farbowałam będąc w ciąży. Pierwszy trymestr odpuściłam, zaczęłam od drugiego. Kolor wyszedł taki jak miał wyjść.
 
Ja farbowałam przez obie ciąże i nic się nie stało.
Ale zabawy z farbami do włosów czy paznokciami w ciazy mogą mieć inne rezultaty niż normalnie. Hormony ciążowe maja dziwny wpływ na organizm i nie wszystko się wtedy udaje tak, jak zwykle.
Powiedz fryzjerce, ze jesteś w ciazy ona wtedy nie będzie zdziwiona jak jej zaczną dziwne rzeczy wychodzić :)
 
reklama
Do góry