reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę Maluszków

Dzieki Cornelka, no wlasnie tak myslalam co by tu innego i wychodzi mi tylko ziemniak, bo dyni tu nigdzie nie znajde. Musze w polskim sklepie popatrzec za sloiczkami. A z piciem to wiem, zeby duzo, ale ona tego nie wie;) i pluje.
 
reklama
Ja dawałam na początku dynię, potem ziemniak + dynia, a potem inne warzywa z ziemniakiem - szpinak, brokuły, pietruszka, cukinia, potem już chyba znów spróbowałam z marchewką i było ok. A po jabłuszku coś Olivce było? Może marchewka z jabłuszkiem? A może nic jej po marchewce nie będzie? Wy chyba macie podejrzenie skazy białkowej, dobrze pamiętam? To masła nie dodawaj, lepiej oliwę. Powodzenia :-)
 
Nie Cornelka, nie stwierdzili u niej skazy jak bylam u pediatry w polsce. Tylko strasznie byla obsypana po jakims warzywie chyba, dlatego przestalam calkiem dawac, az teraz ma juz ladna skore. I zatwardzalo ja tez czesto. Jablka nie lubila, jak nie mogla kupy robic to jej przecieralam jablko i strzykawka podawalam tylko sok, to cos wtedy ruszalo. Ale generalnie ciagle cos sie dzial, dlatego teraz jakby od poczatku calkiem zaczynam i bardzo powoli. To chyba na poczatek dam sam ziemniak, a potem bede inne dodawala.
 
Le Remi a moze zakamufluj troche gotowanego/uparowanego jablka w tej marchewce , u nas jak byly po marchwii zatwardzenia to w ten sposob Lilcie odtykalam.
 
Ale generalnie marchewka zatwardza podobnie jak kleik ryżowy. Dlatego ja nie daję za często marchewki i częściej kleik kukurydziany albo inny. LaRemi Na zatwardzenia u małej super dzaiła podanie z samego rana trochę przegotowanej letniej wody. Z tym, że ona nie chciała pić ani z butli ani z niekapka ale dobrym sposobem jest podanie z łyżeczki ewentualnie całym kubkiem ale w tedy jest strasznie zalana:eek: i jeśli są to piżamy to nie ma problemu bo zaraz przebieram a one wyschną. Za niedługo kupa albo w kawałkach np. 5 przez cały dzień:baffled::baffled::baffled: no ale lepiej tak niż jak wcześniej czyli jedna kupa co kilka dni.
 
My 3 dzień na mięsku. Czekałam ze strachem na jakąś strasznie śmierdzącą kupę, ale nic takiego się nie wydarzyło. Kupa taka jak była, a śniły mi się koszmary z tym związane po nocach, heh. Ale za to chyba lekko go przytkało, bo kupy mniejsze znacznie i mniej. A i apetyt po zupę z mięsem minimalny bo dziś zupa o 12:50 i dopiero 17:15 wystartowalismy z musem jabłkowo gruszkowym robinym samemu. Wcześniej nic nie chciał, ani wody, ani mleka, nic. Generalnie zapasy ma więc się nie martwię :-)
 
Ostatnia edycja:
LeRemi, nie ma zasady u nas marchewka działa przeczyszczająco, na mamusie zresztą też:-) Moja się przeprosiła z jedzeniem, dziś nawet żółtko wo obiadku zjadła, ale daje ćwiartkę nie połówkę, resztę jem ja na śniadanie.
 
dziewczyny, parujecie banany? dzisiaj wrzuciłam banana z jabłkiem do aventu i młody zjadł ale coś mnię dręczy że źle zrobiłam i że jeszcze nie czas na banany. Siedzę i dumam....
 
reklama
No widzisz Asia taka niesprawiedliwosc w naturze:) ja tez nie mam problemu,remikowi tez nic, a mala strasznie.
Aasi moja woda pluje, ale jakby co to sprobuje tego sposobu.
Lewek tak tez sprobuje, ale na wszelki najpierw zaczne z ziemniakiem.
 
Do góry