reklama

Rozszerzamy dietę naszych krasnoludków

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2007' rozpoczęty przez Elżbietka, 18 Kwiecień 2007.

1. Elżbietka

Elżbietka mother of two sons&angel

zakładam nowy wąteczek. wiem ze mamy już ich dużo, ale myśle ze temat jest na tyle istotny, że zasługuje na osobny wątek;-)

ja dziś zakupiłam 1 mały słoiczek marchewki i 1 słoiczek jabłuszek Gerbera. do tego soczek jabłkowy i drugi marchwiowy Hipp.
    i kaszkę - kleik ryżowy o smaku bananowym.

teraz się zastanawiam czy czekac te przepisowe 4 miesięce? czy można jednak podac coś wczesniej?

piszcie jakie macie doświadczenie, zdanie, wiadomosci od lekarzy

2. xmamuska

xmamuska Mamusia Sandruni i Julci

ja pamiętam ze pierwsza zupkę podałam Sandruni jak miała niespełna 3,5 miesiąca i był to słoiczek z hippa - szpinak :tak::-) ależ jej to nie smakowało :-D Na razie sie nie śpieszę żeby podać Julci, wystarcza jej póki co mój cycuś:-)

3. reklama
  4. kamamamusia

kamamamusia Fanka BB :)

Ja czekam jeszcze trochę i po 4 miesiącu zacznę mu podawać mleko w proszku, w zastepstwie jednego karmienia- jak narazie to mam takowy pomysł. Teraz to mleko takie dostaje tylko 2 razy w tygodniu, póki co jest na cycku.
    Potem będę podawać mu mleko zagęszczone kaszką. W sumie myślę , ze dopiero jak skończy 5-6 miesiecy będe mu podawac nowości i odstawiac pomału od piersi....
    Koleżanka podawała właś nei 3,5 miesiecznemu dziecku już sloiczki. Wszystko było ok z kupką i brzuszkiem. Mała spała całą noc.

5. mika85

mika85 podwójna mama ;)

mnie lekarz powiedział że można już spokojnie wprowadzać soczki dzieciaczkom z hippa, bobovity i gerbera :-)

i ja już od ponad tygodnia podaje małej soczek jabłkowy i herbatkę malinową z dziką róża z firmy hippa

6. kamamamusia

Herbatki to rozumiem...
    A soczek rozcieńczasz woda , czy nie? Chynba, ze tego Hippa nie trzeba.
    Koleżanki mały (6m) dostał po soczku marchewkowym podanym po raz pierwszy takiego zatwardzenia , że cała rodzina płakała wraz z nim cały dzień...bo podobno powinna rozcieńczyć go wodą....

7. Elżbietka

Elżbietka mother of two sons&angel

ja z hippa kupilam napój marchwiowy. a jabłkowy sok. sok napewno i ten napój tez chyba bede rozcieńczac

8. Maja25

Maja25 mama Laury i Maxia

Elzbietka fajny pomysl z tym watkiem:tak::-D
    Ja zaczne diete malej rozszerzac jak z Polski wrocimy,bedzie miala wtedy juz 3 i pol miesiaca i tez chce zaczac od soczkow i marcheweczki,jabluszka itp.

9. kamamamusia

Koleżanka ze szkoły rodzenia kupiła właśnie słoiczki :marchewka oraz jabłko. Małemu bardziej smakowało jabłko. Na opakowaniu pisało, aby podawać jako deser. Jej mały (5,5mieśiąca)...się tym nie najadał, tylko płakał po pół godzinie ..i dostawał cycka...
    No i ja i ona zastanawiałyśmy się jak podawać te słoiczki : czy po karmieniu piersią czy przed czy zamiast??????:confused:

10. reklama
  11. mika85

mika85 podwójna mama ;)

soczek jabłkowy kupuje z gerbera albo bobovit i jak na razie nie rozcieńczałam ale zauważyłam też że kupcia zrobiła się lekko twardawa, więc zacznę rozcieńczać

i planuje niedługo też wprowadzić marchewewczke, ale właśnie nie wiem konretnie o co chodzi z tą marchewą ;-) nie wiem czy się nie skusze i nie wycisnę sama troche soku z marchwi małej ;-)

12. MariaOla

MariaOla Gość

Ja jeszcze nie myślałam o rozszerzaniu diety, szczególnie, że pediatra powiedziała mi, że jeśli jest dzieciaczek tylko na cycu to mam na to jeszcze czas.
    Ale w pewnej "mądrej" książeczce, którą podczytuję pisze, że można już zacząć dawać smakować, tzn łyżeczkę "czegośtam" dziennie, by przyzwyczajać dziecko do różnych smaków, ale cały słoiczek na coś takiego to rozrzutność :confused: :baffled:

Poleć forum