reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety, czyli czym karmimy nasze pociechy :)

reklama
Ale zagęszczając dostarcza się dziecku przy okazji więcej kalorii, prawda?
(pytam, bo nie wiem; nic nie neguję)
 
mła ja małemu jeszcze nie zagęszczam bo przesypia mi nocki więc nie widzę sensu ale logicznie myślać to zagęszczone mleko na pewno jest bardziej kaloryczne...druga sprawa to taka że ja po 3 miesiącach kolek boję się że taki obfity posiłek na kolacje może spowodować ból brzuszka dlatego jeszcze się wstrzymuje...
 
Mła-ja zageszczam jak pisalam na innym wątku juz od 2 tygodni, bo moja mala jakos wlasnie od 2 tygodni chciala mi jesc po 210-250 ml bebilonu na raz i co 2,5 godz do 3 godzin-to bylo stanowczo za duzo-daje jej kleik ryzowy bezglutenowy, do dwoch posiłkow o 13 i na noc tak okolo 21 po łyzce do póltorej-mala zjada mniej bo 180ml lekarka pochwalila mnie bo dziecko nie moze zjadac tak duzo jak moja chciala, powiedziala nam ze kleik kukurydziany beglutenowy tez mozemy.
 
Dzięki Aga za konkrety :) Właśnie po Twoim poście zaczęłam się zastanawiać, bo Miśka ma ostatnio większy apetyt i próbuję oszukiwać ją herbatką, ale i tej można podać max 150 ml, więc byłam w kropce...

Maxwell, Asienka, Lysa, Wam również dziękuję :)
 
Ja zagęszczam, bo na mój rozum to działa tak: Aniela ma określona pojemność żołądka, a zagęszczając dostarczam jej więcej kcal w takiej samej ilości pokarmu (tak jak pisałyście) i przez to starcza jej to na dłużej :)
 
ja kleik kukurydziany stosuję tak:
150ml wody + 4 miarki mleka zamiast 5, do tego lyż. kleiku i Aleksy zjada wszystko i np wczoraj zjadł o 23, później w nocy o 3 i spał do 8.
a wczesniej 180ml mleka było za mało i jak dałam więcej to ulewał mi strasznie, oddawał po prostu nadmiar!!
 
reklama
Ja raz zagęściłam mleko dałam 5 miarek mleka i łyżkę kaszki kukurydzianej i nic to nie dało bo Maciuś obudził się szybciej niż po samym mleku i jak na razie nie zagęszczam. Za to na kolację Maciuś zjadł kaszkę mleczno-ryżową z malinami i poszedł spać później na śpiocha koło 23 dam mu mleko i pewnie dośpi do 5-6.
 
Do góry