reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety Maluszków

Musze sie pochwalic ze Małgoska juz nieprotestuje przy tych wiekszych kawałkach i je obiadki bez dodatkowego miksowania:)

no to zgadali się z Bartkiem:D:D:D mój oczywiście też pochłania nawet Bobovitę z tymi wielkimi kawałkami;) przyzwyczaiły się dzieci:tak:
a powiedz mi czy Gosia zjada cały taki 190g słoik? mój na początku wsuwał cały na raz, a teraz zawsze coś zostawi, przeważnie zjedzone jest 3/4 słoika..
 
reklama
no to zgadali się z Bartkiem:D:D:D mój oczywiście też pochłania nawet Bobovitę z tymi wielkimi kawałkami;) przyzwyczaiły się dzieci:tak:
a powiedz mi czy Gosia zjada cały taki 190g słoik? mój na początku wsuwał cały na raz, a teraz zawsze coś zostawi, przeważnie zjedzone jest 3/4 słoika..
hihi,normalnie blizniaki jednojajowe;)
najczesciej zjadaok 150g z tego duzego a czasem cały,zalezy co ;)za to wczoraj mnie zadziwiła bo zjadła deser hipp ten z jogurtem cały duzy słoik:)
 
Matko jak ja was czytam to mi się beczeć chce..
moja siłą zje połowe tego małego słoiczka.. ale to przeważnie na siłę :(
ja mam jakieś dziwne to dziecko :-(
 
wredniak - bez stresu! nasze dzieci są przecież malutkie i tak na prawdę do roczku głównym ich posiłkiem jest mleko:-) więc mamy jeszcze duuuuuuuuuuuuuużo czasu na wprowadzanie stałych pokarmów:-) a może spróbuj karmić Gabi metodą BLW? (na necie na pewno znajdziesz wyjaśnienie tego typu podawania posiłków) może to jej podpasuje i w ten sposób więcej zje?
 
wredniak - bez stresu! nasze dzieci są przecież malutkie i tak na prawdę do roczku głównym ich posiłkiem jest mleko:-) więc mamy jeszcze duuuuuuuuuuuuuużo czasu na wprowadzanie stałych pokarmów:-) a może spróbuj karmić Gabi metodą BLW? (na necie na pewno znajdziesz wyjaśnienie tego typu podawania posiłków) może to jej podpasuje i w ten sposób więcej zje?

Wiem.. bez stresu.. :-pa przyznam się Wam szczerze, że ja podczas karmienia Gabi mam ochotę wyjść z siebie i stanąć obok.. nie wiem taką jakąś presje czuje.. wszędzie piszą, że dziecko w jej wieku powinno pić 180ml mleka, 200ml zupki, deser, sok.. a ona nie i nie.. już na głowie staje, żeby jej dogodzić, a ona uparcie swoje.. dziwi mnie też, że nie potrzebuje pić.. ani soku, ani wody, nic..
BLW powiadasz? trochę o tym czytałam, ale kurde jakoś przekonana nie jestem..:-( może powinnam? ech jak sobie pomyślę rano, że czeka mnie cały dzień wciskanie dziecku jedzenia to mi się wstawać nie chce.
 
Apistella bo hip ma we wszystkich chyba deserach tylko 50% składu owoców a reszta to dodatki i mąka ryżowa która zatwardza nigdy w życiu juz nie kupoie nic z tego dziadostwa

a na zaparcia nam pomógł nektar bobofruta jabłko gruszka i został uwielbiony do dziś

wogóle to chyba sie całkiem przeniose z bobofrutów na pycholandie z biedrony bo to są soki typowo przecierowe bez cukru i innych niepotrzebnych dodatków a bobofrut niestety nie gardzi cukrem a pozatym małej bardziej smakują i więcej ich wypija a jabłko banan kiwi dynia robi furore
 
Wiem.. bez stresu.. :-pa przyznam się Wam szczerze, że ja podczas karmienia Gabi mam ochotę wyjść z siebie i stanąć obok.. nie wiem taką jakąś presje czuje.. wszędzie piszą, że dziecko w jej wieku powinno pić 180ml mleka, 200ml zupki, deser, sok.. a ona nie i nie.. już na głowie staje, żeby jej dogodzić, a ona uparcie swoje.. dziwi mnie też, że nie potrzebuje pić.. ani soku, ani wody, nic..
BLW powiadasz? trochę o tym czytałam, ale kurde jakoś przekonana nie jestem..:-( może powinnam? ech jak sobie pomyślę rano, że czeka mnie cały dzień wciskanie dziecku jedzenia to mi się wstawać nie chce.

Najważniejsze,że Gabi przybiera na wadze. To jest dowód na to,że je tyle ile potrzebuje. Moja Ania jeszcze do niedawna wypijała 120ml mleka,podczas gdy inne dzieci w jej wieku piły nawet 200ml. I to nie jest tak,że w ciągu dnia je wszystko:mm,obiadki,owoce,soki... Jednego dnia zje na podwieczorek pół banana, a raz wypije tylko soczek. Tak więc nie denerwuj się i podejdź do tego na luzie. Może właśnie wtedy Gabi zacznie jeść więcej;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
wredniak, Maks zjada 150ml mleka na raz, 4x na dobę(połowę w nocy niestety), bo więcej ulewa, a rośnie mi klocek w ogromnym tempie i na pewno jest dużo większy od Gaby (więc więcej zjada), także dziewczyny mają rację, ważne, że mała przybiera.
Może nie trafiłaś jeszcze w jej gust smakowy lub za często karmisz?
U nas też wchodzi cały słoiczek obiadku 190 zazwyczaj, ale Maks nie ma problemów z jedzeniem i ma brzuszek bez dna :sorry2: oprócz obiadku i mleka w dzień zjada mały słoik owoców+ 3 miarki kaszki

No i młody tak pokochał mięsko, że nijak nie mogłam mu dziś wmusić samych warzyw. Połowy nie zjadł, a drugą połowę z obrzydzeniem zajadał przez godzinę. Dziobek otwierał i wypluwał
 
Do góry