reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety Maluszków

reklama
Dziewczyny które używaja siateczki co wkładacie tam swoim dzieciaczkom? My narazie tylko chlebek banana i jabłko i pomysłów mi brak :)
 
A pytanko mam odnośnie diety Maluszków ... czy przyrządzacie Dzieciom obiadki z makaronem?
Kiedyś kupiłam Małej spaghetti bolognese z Babydream po 4m-cu, zjadła ze smakiem. I tak się zastanawiam czy gotować jej dla odmiany makaron na obiad? Jesli tak to z czym, jakie mięsko? Macie jakieś przepisy?
 
a ja się ostatnio zawiodłam na hippie, moja Młoda miała meeega zaparcie, po jabłuszku, więc czym prędzej poleciałam do sklepu po śliwki, no i były tylko z hippa, potem popatrzyłam na etykietę i prócz śliwek był tam np. cukier :/ gerber ma w składzie tylko śliwki i wodę...a tak przy okazji to co jeszcze jest dobre na "rozluźnienie"? Bo kupy to u nas ostatnio plastelinowe...
 
Ja daje w siateczce:
- owoce: brzoskwinia, gruszka, arbuz, melon, jablko, banan, mango
- biszkopty czasami same, a czasami do biszkopta dokladam brzoskwinke lub banana, bo sam biszkop jest troszke twardy i Jasiek szybko sie zniecheca

Nie wspomne, ze wszystko jest tak upackane, ze szok:szok:, ale ile przy tym radosci z samodzielnego jedzenia:-)

Ja do makaronu sie dopiero przymierzam, i tez chetnie skorzystam z jakies przepisu.

Natomiast moj Jasko nie lubi zupek, ani mieska. Je, ale z takim trudem, ze az przykro patrzec, i dzis do zupki dodalam buraczka i musze przyznac, ze wyjatkowo mu zupka smakowala:-)
 
Ostatnia edycja:
a ja się ostatnio zawiodłam na hippie, moja Młoda miała meeega zaparcie, po jabłuszku, więc czym prędzej poleciałam do sklepu po śliwki, no i były tylko z hippa, potem popatrzyłam na etykietę i prócz śliwek był tam np. cukier :/ gerber ma w składzie tylko śliwki i wodę...a tak przy okazji to co jeszcze jest dobre na "rozluźnienie"? Bo kupy to u nas ostatnio plastelinowe...

jabłuszko zatwardziło? Powinno rozluźnić. U nas króluje jabłuszko, czasem śliwka i jagoda, ale obie z jabłkiem, bo same mu nie wchodzą.
Kupki są często plastelinowe, ale nie ma problemu z ich robieniem, więc się nie przejmuję. W tym wieku będzie tak coraz częściej, bo pojawia się mięsko :) u nas są przeważnie 2 kupy, najpierw twarda rano, a potem luźna. Puki robi kupki codziennie to się nie przejmuję, bo widzę, że dobrze sobie radzi.
A takie twardsze łatwiej posprzątać i zawsze mam pewność, że ją właśnie dusi :D no i też nie przeszkadzają tak w pieluszce i nie wylatują. Także taka kupka jest wg mnie dobra, gorzej jak idą twarde bobki jak u sarny, to wtedy go męczą.
 
reklama
Do góry