reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety Maluszków

bardzo dziekuje za odp.! nasz pediatra z kolei zalecal stopniowe wprowadzanie 2 z racji potencjalnych problemow dzieci z brzuszkiem. jestesmy na bebilonie pepti od 4 miesiaca zycia (wczesniej tylko piers) i Bartus super je przyjal wiec mam nadzieje ze przy 2 bedzie podobnie. a tak na marginesie: czy pomiedzy 1 a 2 jest jakas przepasc ? pozdrawiam serdecznie !
 
reklama
Vecia a jak ja daje 3 miarki Nana i 3 bebiko to jest ok ? bo mam dość dużo jeszcze nana a chciałabym je zużyć do końca i przyznaje sie bez bicia że młoda od jakiegoś czasu na śniadanko pije krowie i nic jej nie jest więc jak jej dam póżniej 3miarki bebiko więcej to chyba nic sie nie stanie nie?

A tak wogóle to wszystkie te meka bebiko są z kleikiem bo u mnie w mieśćie są tylko takie?
 
bardzo dziekuje za odp.! nasz pediatra z kolei zalecal stopniowe wprowadzanie 2 z racji potencjalnych problemow dzieci z brzuszkiem. jestesmy na bebilonie pepti od 4 miesiaca zycia (wczesniej tylko piers) i Bartus super je przyjal wiec mam nadzieje ze przy 2 bedzie podobnie. a tak na marginesie: czy pomiedzy 1 a 2 jest jakas przepasc ? pozdrawiam serdecznie !
W 2 jest wiecej białka, weglowodanów i tłuszczy bo dziecko ma poprostu wieksze zapotzrebowanie na te substancje. My też przechodzimy z bebilonu pepti 1 na 2 ale od razu. Mała ma skazę, ale nie kolkowała, wiec nie zamierzam cudować
 
Vecia a jak ja daje 3 miarki Nana i 3 bebiko to jest ok ? bo mam dość dużo jeszcze nana a chciałabym je zużyć do końca i przyznaje sie bez bicia że młoda od jakiegoś czasu na śniadanko pije krowie i nic jej nie jest więc jak jej dam póżniej 3miarki bebiko więcej to chyba nic sie nie stanie nie?

A tak wogóle to wszystkie te meka bebiko są z kleikiem bo u mnie w mieśćie są tylko takie?

Jesli Lena toleruje to możesz mieszać choć generalnie producenci tego nie zalecają, jedynie w okresach przejściowych z jednego mleka na drugi. Z krowim bym jeszcze poczekała do skończenia przez Lenę 1 r.z. Krowie mleko ma inny skład niż mieszanki dla niemowlą - stad nazwa mleko modyfikowene. Jest ono robione z krowiego ale w mleku krowim nie-modyfikowanym brak jest wielu mikroelementów i jest zły stosunek białka do tłuszczu, dlatego zaleca się by dziecko min. do 1 r.ż było na mleku modyfikowanym, poetm mleko przestaje byc podstawa diety takiego człowieczka i ma mniejsze znaczenie ten nieodpowiedni stosunek białka do tłuszczu, czy brak np. żelaza
 
Papciu - ja osobiscie wstrzymałabym się z tym krowim mlekiem bo mimo wszystko zamieniasz jej jeden posiłek mm na krowie a dla tekiego maluszka to jeszcze może mieć znaczenie, ale to Twoja córa i Twoja decyzja i matczyna intuicja.
 
Dziewczyny nie wiem czy się temat pojawił ale tyle stron że cieżko szukać. Nie wiem czy to ma znaczenie ale chyba nie bo żółtko tak samo się wprowadza maluszkom na piersi i na mm. Zatem jak wprowadzałyście zółtko. Nie pytam o to w jakiej formie tylko raczej jak często czy co 3 dni czy raz w tygodniu bo apropo tego jak czesto jest najwięcej podzielonych zdań. I przy okazji do tych co dają gotowanego króliczka jak długo gotujecie ten mały kawałeczek mięska na jedną porcję ???
Miłej niedzieli :-)
 
reklama
hmmm, rzeczywiście.. No to inaczej. Na gorze strony, pod tematem wątku jest takie narzędzie "Szukaj w wątku". Klikasz na to, wpisujesz interesujące cię słowo i wyskakują wyniki :)
 
Do góry