reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety maluszków

Kasia.natka mój dostał pierwszy raz tą kaszkę waniliową z hippa i też się zajadał :-) Będę mu dawała na zmianę - raz tą kaszkę a raz zwykłą mannę z mlekiem :)

Niespodzianka, fajna ta stronka z przepisami :) Na pewno skorzystam, jak zacznę gotować. Póki co jedziemy na słoiczkach.
 
Ostatnia edycja:
reklama
No to u nas od kilku dni rozszerzanie diety na poważnie :tak: Mały dostaje już od czterech dni gluten, skosztował też soczku jabłkowego, ale nie za bardzo mu podchodzi (tak samo reagował na jabłuszko dwa tyg. temu). Sok był ze słodkich jabłek.

Za to zajada się ze smakiem kaszką manną wanniliową z Hippa i dzisiaj pierwszy raz dostał zupkę marchewkową z ryżem (Hipp). Szamał, aż się uszy trzęsły ;)

Na razie będzie c.d marchewki, a za kilka dni dynia :blink:
 
Iwon - u mnie sam soczek nie poszedł. Ale rozcieńczony wodą już jak najbardziej.
A i uwaga na kaszkę bebydream waniliową :) Teoretycznie to co Hipp. Z jednym ale. Do hipp-a dają cukier a do babydream nie :) I moja tej marki rossmanowskiej po zjedzeniu hippa juz nie chce tknać :) Ale mieszam z kaszką bananową i juz jest ok
 
Tak, czytałam skład kaszki i wiem o cukrze :tak: Ja i tak na razie kupuję wszystko tylko z hippa :)
 
Iwon to super że tak ładnie wam idzie wprowadzanie nowości i oby tak dalej :tak:
Aylin ja niestety nie wiedziałam o tym cukrze ale jeszcze babydreama nie dawałam :dry: kurcze gdybym wiedziała to chyba wolałabym tą bez dodatku cukru
 
Ja gdybym zwróciła uwage to tez wziełabym babydreama. Bo hipp strasznie słodki jest.
Ale mieszanke opracowałam dla małej taka ze wcina az miło. 60 ml kaszki, 60 ml mojego mleka i łyżka kaszki bananowej :)
 
Dziewczynki, powiedzcie czemu moja Nadia tak się budzi jeszcze, jak czytam, że niektóre z Waszych pociech już całe nocki przesypiają to zaczęłam się zastanawiać.
Przykładowy dzień, czyli dziś:
ok 5 cyc(troszkę)
7.50 cyc
11.15 cyc
14.05 pół słoiczka zupki
17.20 cyc
19.00 235ml mleka(czyli 210 wody, 7 miarek mleka, 4 płaskie łyżki stołowe kleiku kukurydzianego)
Obudzi się teraz jakoś 22.30-23.30 na cyca
A potem to nie wiem o której, jestem nieprzytomna, ale do tej 7 to 2 razy na pewno się budzi by coś pocmokać.
Zwykle zasypia z nami już ok tej 3-4, bo nie jestem w stanie już jej odnieść.
Od 1,5 tygodnia zaczęłam podawać warzywka, zjada 1/3-1/2 słoiczka. Owoców jeszcze nie próbowała.
Może jakoś za ostrożnie wprowadzam, pomalutku, póki co marchewka, ziemniak, dynia.
A ze spaniem w dzień też bardzo słabo, bo śpi zwykle równe 35min! i tych drzemek w dzień jest 2-3....
Zorientowałam się, że chyba już pora zacząć podawać gluten:-) ...ale to raczej nic nie zmieni w ilości snu mojej Kropeczki:/
Poradźcie co mogę zrobić, by lepiej mi spała.
dzięki
 
Klusia przede wszystkim to pół słoiczka to zdecydowanie za mało jak na cały posiłek więc powinnaś według mnie dokarmić piersią :tak: drzemki 3x po 35 minut są ok jak dla mnie :tak: gluten wprowadzaj koniecznie bo za chwilę będzie za późno :tak: strasznie duża ta porcja mleka wieczorna :szok: a czy próbowałaś przy nocnych pobudkach podać wodę?
 
klusia - ja nie poradze nic.
Moja je:
8 - cyc
10-cyc
12 - zupka 60 ml
15 cyc
17 deserek ok 120 g
19.30 kasza
21 cyc
23 cyc
1 cyc
3 cyc
5 cyc
7 cyc
wiec ty i tak masz super
 
reklama
Iwon ja też kupuję większość z Hippa. Zdarza mi się z Gerbera jeszcze a Bobovity kupiłam jeden słoiczek i był taki brejowaty...
Mój Julian nie zje samego jabłka, kompotu jabłkowego za to jak daję mu przez siateczkę do owoców jabłko to rąbie aż miło:confused:
 
Do góry